atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Kāda ir labā prakse kandidātu pārvaldībā?

22-01-2018 10:35 (Atjaunots 22-01-2018)
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 485 Skatījumi

Atkarībā no piekļuves tiesībām Visma EasyCruit, Jums ir pieejami dažādi kandidātu datu apstrādes veidi, piemēram, iespēja novērtēt kandidātus, aicināt uz interviju, nosūtīt uz zināšanu pārbaudēm vai kandidātam atteikt. Jūs varat strādāt vienatnē vai dalīties informācijā par kandidātiem ar saviem kolēģiem, gadījumos, kad nepieciešams viņu viedoklis.

 

Visma EasyCruit sistēmā ir svarīgi, kāds ir katra kandidāta pašreizējais statuss, lai izvēlētos atbilstošu nākamo sistēmas soli. Piemēram, ja esat sazinājušies ar kandidātu un vienojušies par intervijas vietu un laiku, to nepieciešams fiksēt sistēmā. Jums nav nepieciešams sūtīt e-pastu kandidātam, ar kuru Jums ir bijusi telefona saruna. Sistēmā vienkārši norādiet, ka esat sazinājušies un atzīmējiet, ka vēstule nav jāsūta.

 

Lai sāktu darbu ar kandidātu, spiediet pogu “Vakanču saraksts”, kas ir pieejama gan galvenajā lapā, gan rīkjoslā lapas augšējā sadaļā. Atverot šo sarakstu, Jums būs pieejamas visas vakances, kurām Jums ir piekļuve.

 

Pieteikumu apstrāde

Šajā sadaļā Jūs varat redzēt visus iesūtītos pieteikumus, un, kādā atlases procesa solī katrs no tiem atrodas. Katrs atlases procesa solis kas redzams šajā lapā, ir klikšķināms.

 

Vienkārši klikšķiniet uz soļa nosaukuma, lai redzētu, kādi kandidāti tajā atrodas. Piemēram, klikšķiniet soli “Visi pieteikumi”.

Kandidātu saraksts Tagad Jūs varat redzēt kandidātu sarakstu, kā arī piekļūt konkrēto kandidātu iesūtītajai informācijai. Lai atvērtu kandidāta datus, klikšķiniet uz kandidāta vārda.
Pretendentu klasificēšana

Vispirms kandidāts jāklasificē, atbilstoši piedāvātajiem klasifikācijas veidiem. Tas sniegs iespēju ātri atlasīt interesējošos kandidātus. Jūs vienmēr varat mainīt kandidāta klasifikāciju, ja tas kļūst nepieciešams, vai mainās vērtēšanas kritēriji.


Pēc kandidātu saraksta sakārtošanas, atbilstoši to klasifikācijai, Jūs varat ātri pārvietoties no viena kandidāta uz nākošo, izmantojot pretendenta informācijas loga augšpusē pieejamo navigācijas funkciju.

Uzaicināšana uz interviju

Nākamais solis pēc kandidātu klasificēšanas, parasti ir kandidāta aicināšana uz interviju. Šo darbību var veikt gan no kandidātu saraksta, gan arī konkrētā kandidāta pieteikuma formas. 


Izmantojot izvēlni “Tālākais progress”, izvēlieties vērtību “Uzaicināt uz interviju” un apstipriniet izvēli ar pogu “Izpildīt”. Tiks atvērta jauna lapa, kuras izvēlnē “Intervijas veids” jānorāda, uz kāda veida interviju Jūs vēlaties kandidātu aicināt un plānoto intervijas laiku.


Pēc pogas “Tālāk” nospiešanas, Jums būs pieejams automātiskās e-pasta vēstules sagataves teksts, kuru Jūs varat modificēt atbilstoši konkrētajām vajadzībām. Jūs varat izvēlēties nesūtīt e-pasta uzaicinājumu, izvēlnē “Darbība” norādot Nesūtiet e-pastu”.


Ieteicams atzīmēt izvēlni “Nosūtīt kalendāra ielūgumu (intervētājam)”, lai Jūsu kalendārā tiktu atzīmēts intervijas notikums un Jūsu kolēģi zinātu, ka šajā laikā esat intervijā. Šo kalendāra ierakstu intervējamais nesaņem.

Pierakstu un dokumentu pievienošana

Pie kandidāta informācijas var pievienot piezīmes un dokumentus. Piezīmju pievienošana ir labs veids, kā nepazaudēt intervijas laikā iegūto informāciju. 


Lai pievienotu piezīmes vai dokumentus, klikšķiniet uz sadaļas “Dokumentu/Piezīmes”, kas ir pieejama kandidāta pieteikuma formā, vai klikšķinot kandidātu sarakstā uz atbilstošās kolonnas “Dokumenti” un “Piezīmes”. 


Kandidātiem šī informācija nebūs pieejama. Atbilstoši personas datu apstrādes likumdošanai, kandidāts var pieprasīt visu pieejamo informāciju par sevi. Tas jāņem vērā, lai netiktu uzkrāta informācija, kas ir pretrunā ar likumdošanu.

Kandidāta noraidīšana

Nākamais solis pēc kandidātu intervijām, parasti ir kandidātu noraidīšana. Visma EasyCruit to var izdarīt gan no kandidātu saraksta, gan no konkrētā kandidāta pieteikuma formas. 


Lai kandidātu noraidītu, izvēlnē “Tālākais progress”, izvēlieties vērtību “Noraidījums” un klikšķiniet pogu “Izpildīt”. Jaunajā logā Jūs varēsiet norādīt, pēc kādas aktivitātes lēmums ir pieņemts, un kāds bijis noraidīšanas iemesls. Noraidījums ir iekšējā informācija, kuru kandidāts nesaņems. 

Pēc pogas “Tālāk” nospiešanas, Jūs varēsiet modificēt noraidījuma e-pasta vēstules tekstu, kā arī nosūtīšanas laiku.

Kandidāta pieņemšana darbā

Kad neatbilstošie kandidāti ir noraidīti, laiks pieņemt īsto kandidātu darbā. 


Izvēlnē “Tālākais progress” izvēlieties vērtību “Pieņemt darbā” un nospiediet pogu “Izpildīt”. Jaunajā logā Jūs varat norādīt aktuālo informāciju par jauno darbinieku un apstiprināt viņa pieņemšanu darbā.

Dalībnieki