Kuros gadījumos izejošajā maksājumā nepieciešams norādīt PVN veidu “Reverss”?

10-01-2018 14:50 (Atjaunots 27-06-2018)
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 825 Skatījumi

PVN veidu “Reverss” norāda tikai tajos gadījumos, ja pie maksājuma tiek veikts PVN uzrēķins un maksājums tiek iekļauts PVN deklarācijā kā darījuma dokuments.

 

Visbiežāk PVN veids  “Reverss” tiek pielietots sekojošos gadījumos:

 

  • Veikta priekšapmaksa par pakalpojumiem uz ES. Tiek veidots PVN uzrēķins pie priekšapmaksas maksājuma un darījums tiek attēlots PVN deklarācijā (pakalpojuma saņēmējs ir reģistrēts kā PVN maksātājs un arī pakalpojuma sniedzējs ir reģistrēts kā PVN maksātājs);
  • Veikta samaksa par pakalpojumu importu no trešajām valstīm, ja pakalpojumu sniegšanas vieta ir Latvija (pakalpojuma saņēmējs ir reģistrēts kā PVN maksātājs un arī pakalpojuma sniedzējs ir reģistrēts kā PVN maksātājs);
  •  Priekšapmaksa par būvniecības pakalpojumiem, ja dokumentā PVN nav iekļauts un, veicot apmaksu, tiek veikts PVN uzrēķins.

    reve1.png

Tā kā, veicot priekšapmaksu par precēm, kas iegādātas no ES, PVN uzrēķins tiek veidots TIKAI pie invoice, tad priekšapmaksas maksājumiem uz ES par precēm PVN veids “Reverss” netiek piemērots.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām