atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

(updated by Didzis Liepiņš VISMA ‎06-10-2020 11:49 )
  • 1 Atbildes
  • 1 vērtējumi
  • 1346 Skatījumi

Pielikumā ir pieejams pilns 565. versijas apraksts.

 

Jaunāko Horizon versiju iespējams lejupielādēt šeit. To iespējams izdarīt arī caur Horizon (nonāksiet klientu zonā jau kā ielogojies lietotājs).

 

Videosemināra ieraksts par svarīgākajām izmaiņām 565. versijā:

 

 

Galvenās izmaiņas

 

Sistēma


Svarīgi! Sākot ar Horizon 565. versiju, vairs netiek uzturēta Horizon OLE saskarne. Ja šobrīd aktīvi lietojat integrāciju, kas ir veidota, izmantojot OLE tehnoloģiju, aicinām plānot savlaicīgu pāreju uz REST tehnoloģiju.

 

Norēķini

 

Veicot e-rēķinu importu, veikti papildinājumi pakalpojumu un nomenklatūru atpazīšanā un piemeklēšanā. Piemeklējot ierakstus tiek ņemta vērā piegādātāju sūtītā informācija e-rēķinā un lietotāja pakalpojuma / nomenklatūras izvēle no iepriekšējiem rēķiniem.

 

Algas un personāls

 

Personāla modulī uzlabota Personas kartīte - tai ir jauns, pārskatāmāks un lietotājam ērtāks izskats.

Pielikumi
Komentāri
CHAMPION ***
(updated by Vitālijs Puškovs ‎17-09-2020 13:12 )

Sveiki! 

Esmu patestējis 565.versiju jauno funkciju saziņa - uzrakstot pirmo vēstuli kādam, piem. klienta kartiņā - personai parādās jauna vēstulīte, kuru viņs atver un redz kas un kā. Tomēr personai atbildot uz vēstuli, otrai personai neparādās jauna vēstulīte un tāpēc nevar zināt vai kāds ir kaut ko atbildējis un tad speciāli jāver vaļā saziņa un jaskatās visas vēstules un tiešam redzēt - kāds tomēr ir atbildējis.

 

Vēl atverot saziņas vēstuli, tā atver vietu no kurienes tika sūtīta vēstule, t.i no konkrētas klienta kartītes, tomēr laikam pareizi būtu, ja tā saziņa uzreiz attiecīgi atveras vaļā pati nevis jaspiež uz simbola augšējā labajā stūrī. Es uzskatu, ka ja cilvēks ir uzspiedis uz to vēstuli, tad noteikti ka uzreiz arī grib paskatīties un atbildēt otrai personai par prasīto, nevis atveras attiecīgs logs un domāt ko tad viņš ir uzrakstījis un jāver atkal saziņa 🙂 iespēajsm to logu varētu uztaisīt mazāku, lai neveras pa visu piem. kl.kartiņu, bet tomēr manuprāt tai jāparādās automātiski, ja tas ir sava veida "čatiņš" un tad arī nav vajadzīgs e-pasts par jaunu ziņojumu, jo šā vai tā cilvēkam ir jāieiet Horizonā un tā viņš redzēs, ka kāds ir uzrakstījis viņam