atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Saistīto objektu atvēršana no saraksta tabulas

28-06-2019 09:37
  • 0 Atbildes
  • 2 vērtējumi
  • 343 Skatījumi

Bieži lietotāji nonāk situācijas, kad esot sarakstā rodas vajadzība iegūt sīkāku informāciju par noteiktu ierakstu.  Iepriekš lietotājam bija jāfiksē ieraksta kods, vai numurs un jāmeklē attiecīgā objekta saraksts, no kura šo objektu iespējams atvērt.

 

Izmantojot jauno saraksta darbību "ATVĒRT...", var ātri piekļūt pie detalizētas informācijas par katru saraksta tabulā attēloto objektu - klasifikatoru, kartiņu, dokumentu.

 

Katrai sarakstā attēlotajai vērtībai var apskatīt tai atbilstošo objektu: dokumenta vai pamatdatu kartīti, no kuras šī vērtība tika nolasīta. Šim nolūkam var izmantot saraksta datu apstrādes darbību "ATVĒRT...", kuru izsauc no saraksta tabulas ar peles labo pogu.

 

Darbības nosaukums ir mainīgs - tas veidojas no vārda “ATVĒRT” un atbilstošā dokumenta vai klasifikatora pamatveida nosaukuma.

 

Piemēram, ja darbību izsauc no ailes, kurā attēlots klienta nosaukums, darbības nosaukums būs “ATVĒRT “Klienta kartīte”.

 

karte.PNG

 

Atkarībā no saraksta rindas un kolonnas,  sistēma analizē, no kuras lauku grupas (tabulas) šī vērtība ir un kāds ir ieraksta identifikators. Tālāk sistēma atver apskates režīmā atbilstošo kartīti vai dokumentu.

 

Darbība ir pieejama visiem saraksta izskata laukiem, izņemot tos, kuru vērtības sistēma nenolasa no datubāzes, bet aprēķina  dinamiski (piemēram, pavadzīmju saraksta lauks "Ir pievienoti faili" vai Kontu apgrozījuma pārskata lauks "Sākuma saldo" u.c.). Tādiem saraksta laukiem jaunā darbība nav pieejama.

 

Izmaiņas attiecas uz visiem sistēmas sarakstiem: pamatdatu, dokumentu un atskaišu sarakstiem.

Dalībnieki
Izceltā tēma