for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Trykk her for å gå til oversiktsartikkel om merverdiavgift.
Vi anbefaler at manuelle bilag med merverdiavgift føres i Bankstyring og ikke via hovedbokstransaksjoner. Ved å føre i bankstyring har du bedre kontroll på avgiftsberegning.
Gå til Meny -> Bankstyring -> Ny kontanttransaksjon
Velg betalingskonto og deretter rett posteringstype:
Merk at Utbetaling brukes for inngående mva beregning og Innbetaling brukes for utgående mva beregning.
Når du har valgt rett posteringstype kan du opprette en linje for hver hovedbokskonto og avgiftskode det skal føres mot. Merk at du ikke kan føre inngående og utgående mva i samme transaksjon.
I eksemplet under har vi vist kjøp av en kontorstol til kr 1000,- eks mva.
Kontrollere under fanen "Avgiftsdetaljer" at det har blitt beregnet korrekt mva mot riktig avgiftsnummer. Dersom alt er korrekt velger du "Oppdater" i toppen av skjermbildet for å bokføre transaksjonen i hovedboken.
Dersom det ikke beregnes mva, er kombinasjonen av avgiftskode og avgiftssone ugyldig. Du kan endre avgiftssone under fanen "Regnskapsdetaljer".
Hvilken avgiftssone som foreslås kan du definere på betalingskontoen. Dette gjøres under Meny -> Bankstyring -> Betalingskontoer. Åpne kontoen du ønsker å føre mot og velg fanen "Posteringstyper".
Visma.net ERP har lansert den første versjonen av det nye salgsordre vinduet (med begrenset funksjonalitet), der det er fokusert på å forbedre ytelsen og tilby et enklere og bedre brukergrensesnitt 🙌
Denne første begrensede versjonen utvikles kontinuerlig og bygges videre med mer funksjonalitet. Planen er å ha samme funksjonalitet som dagens ordrevindu i løpet av 2024🗓️ Inntil da er det mulig å bytte mellom det nåværende og det nye ordrevinduet.
Fordelene med det nye salgsordre vinduet inkluderer:
✅ Raskere, spesielt ordrer med mange ordrelinjer
✅ Forbedret brukervennlighet
✅ Bedre oversikt
For å få tilgang til det nye salgsordrevinduet må følgende roller tilordnes i Visma.net Admin:
Sales Creator eller Sales Viewer.
Det er også mulig å tilordne rollen Sales Profit Viewer, da kan du se margin i tillegg til kostnadskolonnen.
Ønsker du å lære mer om funksjonene i det nye vinduet eller andre nyttige tips og triks kan du ta en titt på dette kurset 🤗
Oppdatering 03.11:
Vi er veldig glade for å kunngjøre at brukere av det nye brukergrensesnittet for salgsordre nå kan opprette leveranse for salgsordren.🌟
Den dynamiske funksjonen som gir tilgang til funksjonaliteten aktiveres for alle bedrifter i produksjon.
Hvorfor er denne funksjonen viktig?
Basert på datainnsikt har vi sett at handlingen opprett leveranse er i toppen når det gjelder funksjonene som brukes i en salgsordre. Ved å kunne opprette leveranse kan brukeren nå fullføre salgsprosessen.
Ønsker du å se step by step hvordan man oppretter leveranse? Se vårt kurs i LU her. 🌟
Roadmap🚀:
Lurer du på hvilke funksjoner som er ferdig, pågår og kommer? Da kan du følge med på roadmap knappen øverst i hjørnet inne på det nye salgsordre skjermbildet. Denne oppdateres forløpende av utvikling:
Tilbakemeldingsskjema🤗:
Vi setter stor pris på din tilbakemelding om det nye salgsordre vindu i Visma.net ERP. Øverst til høyre finner du en knapp med et tilbakemeldingskjema som går direkte til utviklerne . Din ærlige og konkrete tilbakemelding er uvurderlig for oss. Dette vil hjelpe utviklingsteamet vårt med å prioritere funksjonene på en optimal måte.
Karenlyst allé 56
0277 Oslo, Norge
Email: kundesenteret@visma.comCopyright © 2022 Visma.com. All rights reserved.