Marika8
CHAMPION **

Saņemts kredītrēķins no Eiropas Savienības

autors Marika8

Labdien, 

 

Kā darboties ar uzstādījumiem, lai saņemtais kredītrēķins no ES dalībvalsts korekti parādītos PVN deklarācijā? Vadot PVN summu ar - zīmi, tā PVN deklarācijā vienalga parādās ar + zīmi. 

 

jau iepriekš pateicos par padomu. 

 

 

5 ATBILDES 5
Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien,

@Marika8 , vai izdevās iegūt vajadzīgo arī PVN deklarācijas atbilstošajās rindās?

 

Kā jau @Ludmila_M_ rakstīja, kredītrēķinos no ES PVN reversa grāmatojumos ir jāizmanto cits virsgrāmatas konts nevis tas pats 57xx, kas saņemtajā rēķinā. Tas var būt arī tajā pašā PVN kontu grupā 57x (piemēram "Korekcijas PVN par kārtējo periodu")

Un tālāk PVN deklarācijas finanšu pārskatā rindas 55. un 64. papildina ar formulu, kur šos PVN reversa grāmatojumus atņem.

 

 

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Labdien, 

 

paldies, izmēģināšu šo variantu pie nākamā gadījuma. 

 

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

paldies, atradu pati. Tēmu slēdzu. 

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Diemžēl pasteidzos - PVN deklarācijas pielikumā skaisti izveidojās rindiņa ar kredītrēķinu un "-" zīmes gan pie darījuma summas, gan pie PVN summas, bet pašā deklarācijā šī summa no kopējās darījumu summas, kas ir ar ES dalībvalstīm, netiek noņemta, bet gan tiek pievienota (jo nosacījumos norādīts, ka konta 57****(darījumi ar ES dalībvalstīm) kredīta apgrozījums tiek ņemts vērā). 

Ludmila_M_
CHAMPION ***

autors Ludmila_M_

Tādēļ labāk reversos rēķinos PVN summu "izgrozīt" caur kādu 23XX kontu, tad deklarācijā var korektāk aprakstīt formulas

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām