Mijn Communities
Help

Incident facturatie 22-01-2024

door sanderdercksen

Afgelopen woensdag, 22 januari, was er een incident bij Visma Net waardoor facturen mogelijk ten onrechte zijn verstuurd. Voor meer details kun je het bericht op de statuspagina bekijken. In dit bericht willen we uitleggen wat er precies is gebeurd en hoe je kunt controleren of het in jouw administratie heeft plaatsgevonden.

 

Het incident werd veroorzaakt door een performance-verbetering in de database die op de ochtend van 22 januari is geactiveerd. Helaas leidde deze aanpassing ertoe dat in automatiseringsagenda's het filter niet juist functioneerde bij het uitvoeren van de actie.

Bij enkele klanten heeft dit geleid tot het ongewenst uitvoeren van een aantal acties waaronder 'Facturen e-mailen' en 'Naar AutoInvoice verzenden' voor facturen die aan de volgende criteria voldeden:

  • Nog niet vrijgegeven
  • Al eerder verstuurd
  • Ingesteld op 'Niet e-mailen'
  • Niet ingesteld voor 'Naar AutoInvoice verzenden'

Om te controleren of dit in jouw administratie is gebeurd, open je het venster Facturen verzenden en bekijk je de agenda. Druk hiervoor op de knop Agenda's en klik op Historie. Kies eventueel een specifieke agenda en stel de datum in op 22 tot 23 januari.

Als de optie Historie niet beschikbaar (grijs) is, dan is er geen actieve agenda op dit venster en zijn er door dit incident geen facturen onterecht verzonden.