Jaunā personas kartīte (sākot no 565. versijas)

14-12-2020 13:52 (Atjaunots 21-07-2021)
 • 1 Atbildes
 • 6 vērtējumi
 • 3107 Skatījumi

Vairākās mūsu veiktajās aptaujās klienti atbildēja, ka personas kartītes ievade ir sarežģīta, tajā ir pārāk daudz sadaļu un kopumā informācija nav pārskatāma. Tāpēc sākām darbu pie personas kartītes pārveidošanas, lai turpmāk kartīte būtu ērtāka un pārskatāmāka.

 

565. versijā ir pieejams kartītes uzlabošanas pirmais posms. Nākamajās versijās plānoti vēl papildinājumi.

 

Izmaiņas 565. versijā:

 • Darbinieka vizītkarte.
 • Visa ievadāmā informācija kreisajā pusē.
 • Pārstruktūrētas sadaļas.
 • Jauns lauks Privātajam e-pastam.
 • Iespēja nerādīt darbinieka personisko informāciju.

Izmaiņas 570. versijā:

 • iespēja norādīt savus favorītus

Izmaiņas 575. versijā:

 • Iespēja slēpt kontaktinformācijas laukus.
 • Faktisko adresi kopēt no deklarētās adreses.

Izmaiņas 580. versijā;

 • Iespēja meklēt ne tikai pēc saistīto datu (dokumenta) nosaukuma, bet arī pēc lauku nosaukumiem

 

 • 2020-09-01_15-17-34.png

 

Darbinieka vizītkarte

 

Personas kartītes augšējā sadaļā uzrādās darbinieka vizītkarte, kur redzams foto, vārds, uzvārds, informācija par tiesiskajām attiecībām, amatu un administratīvo struktūrvienību. 

 

Visa ievadāmā informācija kreisajā pusē

 

Līdz šim daļa no informācijas par darbinieku bija jāievada personas kartītes lappusēs, bet daļa - Saistītajos datos. Un lietotājam bija jāzina, kura informācija kur ir jāmeklē.

 

Tagad visa ievadāmā informācija par darbinieku apkopota vienā vietā - kartītes kreisajā pusē. Attiecīgi, vairs nav jāmeklē vajadzīgo informāciju pa dažādām sadaļām, un, ja nepieciešams, var izmantot meklētāju, kas atrodas virs Pamatinformācijas.

 

Pārstrukturētas sadaļas

 

Personu kartītes iepriekšējā dizainā bija 7 lappuses un līdz pat 13 lielajām sadaļām Saistītajos datos, kas radīja problēmas ātri atrast sev vajadzīgo informāciju.

 

Jaunajā Personas kartītē būs 7 vai mazāk (atkarībā no licenču komplektācijas) sadaļu. Tās pārstrukturējām, ņemot vērā no klientiem dzirdēto un aptaujas rezultātus.

 

Privātais e-pasts

 

Sadaļā Kontaktinformācija ir pieejams jauns lauks Privātais e-pasts. Lauks paredzēts, lai nepieciešamības gadījumā sistēmā varētu ievadīt darbinieka privāto e-pastu, ko neredz Visma HoP lietotāji. Uz privāto e-pastu ir iespējams izsūtīt no Horizon, piemēram, algu lapiņas. Taču pārējā funkcionalitāte, kur e-pasti tiek sūtīti automātiski, piemēram, saskaņošanā, joprojām tiks sūtīti uz darba e-pastu.

 

Darbinieka Personiskā informācija

 

Personas kartītē ir vairāki lauki, kas saglabājušies vēsturiski, bet šie lauki vairāk nav aktuāli un traucē. Tie ir lauki:

 • dzimšanas vieta
 • pilsonība
 • tautība
 • ģimenes stāvoklis
 • pazīme

PK_002.png

 

Ja šajos laukos jums nekas nav ievadīts, tad, uzliekot 565. versiju, šie lauki jums automātiski tiks paslēpti. Savukārt, ja laukos ir bijusi ievadīta informācija, lauki netiks paslēpti.

 

Ja augstāk minēto informāciju vairs neievadāt un neuzturat, un vēlaties paslēpt šos laukus, tad to var izdarīt uzskaites parametros (Sistēma -> Uzstādījumi -> Uzskaites parametri -> lpp. Algas -> lpp. Parametri) un izņemt atzīmi Rādīt sadaļu "Personiskā informācija".

 

Favorīti

 

Tā kā personas kartītē var ievadīt daudz un dažādu informāciju, bet starp klientiem un lietotājiem atšķiras, ko katrs ievada, tad būs iespēja norādīt savus favorītus. Norādot kādu sadaļu par savu favorītu, tā uzrādīsies uzreiz aiz "Pamatinformācijas" un būs pieejama pirms visām pārējām sadaļām.

 

2020-09-01_15-17-34_FAV.png

 

Iespēja slēpt kontaktinformācijas laukus

Sākot no 575. versijas Kontaktinformācijas sadaļā ir iespēja pašam lietotājam norādīt, kurus laukus rādīt un kurus nerādīt.

Slept_laukus.png

 

Kopēt faktisko adresi no deklarētās adreses

Bieži darbiniekiem faktiskā un deklarētā adrese ir vienādas. Lai nebūtu abos laukos jāvada viena un tā pati informācija, ir jauna iespēja - jāatzīmē "Faktiskā adrese sakrīt ar deklarēto". Izvēloties šo iespēju, lietotājam ir jāaizpilda tikai deklarētā adrese, un faktiskā adrese tiks automātiski pārkopēta.

Adreses.png

Ja šāda iespēja traucē, un tā nav nepieciešama, tad to var atslēgt personas kartītes dokumenta tipā.

 

Meklēšanas iespējas Personas kartītē

Sākot no 580.versijas personas kartītē ir iespēja meklēt ne tikai pēc saistīto datu (dokumenta) nosaukuma, bet arī pēc lauku nosaukumiem no sarakstiem: Pamatinformācija, Kontaktinformācija, Darba vieta, Papildinformācija, Lietotāja sistēmas dati. Piemēram, meklētājā ierakstot vārdu adrese, parādīs, ka lauks atrodas sadaļā Kontaktinformācija.

LindaL_0-1623609445645.png

Komentāri
autors Aldis_PC_Konsultants

Izskatās ļoti labi!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām