Jaunais inventāra pārvietošanas dokuments

14-12-2020 14:28 (Atjaunots 26-01-2021)
 • 3 Atbildes
 • 3 vērtējumi
 • 4382 Skatījumi

 

Ja runa ir par inventāra iekšējo kustību iestādē, tad tas ir saistīts ar atbildīgā maiņu, lietotāja informācijas izmaiņām un atrašanās vietas maiņu.

Ļoti bieži esam dzirdējuši informāciju no klientiem cik daudz lieka darba ir, lai to atspoguļotu programmā, jo jāveido dažādi dokumenti, jāveic papildus darbības.

 

Sākot ar 570.versiju ir viens, jauns dokuments, ar kuru var veikt visas minētās darbības vienlaikus. Tas ir inventāra pārvietošanas dokuments.

INV_PARV_2.PNG

 

!!!!! 570.versijā Horizon būs pieejami vēl arī pārējie inventāra kustības dokumenti:

 • Inventāra iekšējā kustība
 • Izsniegšana lietošanā
 • Atgriešana no lietošanas
 • Lietotāja maiņa

 

!!!!! Sākot ar 575.versiju minētie inventāra kustības dokumenta tipi tiks deaktivizēti. Tas nozīmē, ka nevarēs vairs veidot jaunus dokumentus. Visi, iepriekšējās versijās sistēmā izveidotie, dokumenti būs redzami un labojami.

 

Pēc 570.versijas nomaiņas jaunais dokumenta tips “Inventāra pārvietošanas dokuments” būs jau aktīvs. Dokumenta tips jāpapildina ar numeratoriem - dokumenta numuram un reģistrācijas numuram.

 

Nepieciešamības gadījumā jāpapildina dokumenta sistēmas kontējumu shēma.


INV_PARV_1.PNG

 

 

Iespējamās darbības ar inventāra pārvietošanas dokumentu:

 

Atbildīgās personas maiņa - visam dokumentā iekļautajam inventāram maina uz vienu citu atbildīgo personu.

 

Darbības ar lietotāju - lietotāja informāciju maina dokumenta rindām. Tas nozīmē, ka vienā dokumentā var:

 • Visam inventāram norādīt vienu kopīgu lietotāju
 • Izsniegt lietošanā dažādiem lietotājiem
 • Atgriezt no lietošanas dažādu lietotāju inventāru
 • Veikt lietotāju maiņu dažādiem lietotājiem
 • Veikt atšķirīgas darbības dažādām inventāra vienībām

 

Atrašanās vietas maiņa - atrašanās vietu sākot ar 570.versiju var mainīt tikai ar pārvietošanas dokumentu. Atrašanās vietu maina dokumenta rindām. Tas nozīmē, ka vienā dokumentā var:

 • Visam inventāram norādīt vienu kopīgu atrašanās  vietu
 • Dažādam inventāram norādīt dažādas atrašanās vietas.

Detalizētāk par darbībām dokumentos ar lauku "Atrašanās vieta" lasīt šeit.

 

Precizējoši raksti par konkrētām darbībām:

Jaunais inventāra pārvietošanas dokuments (1 no 4)

Inventāra izsniegšana lietošanā (2 no 4)

Inventāra izsniegšana vairākiem lietotājiem (3 no 4)

Inventāra nomaiņa lietotājam (4 no 4)

 

Instrukcija video formātā (Inventārs: Kā sistēmā ievadīt jauno inventāra pārvietošanas dokumentu?) ir atrodama Apmācību video zonā, kura ir pieejama lietotājiem ar iegādātu individuālo pieeju vai abonētā Horizon atbalsta limeņa (NEATKARĪBA, BRĪVĪBA un ATTĪSTĪBA) ietvaros.

Komentāri
Diāna 11
CHAMPION **
autors Diāna 11

Excelents paldies AIVAI!

IEVAL
CONTRIBUTOR *
autors IEVAL

Vai jaunais dokuments korekti strādā gadījumā, ja mainās inventāra atbildīgās personas, vai ir iespējams vienlaicīgi atgriezt inventāru no iepriekšējās atbildīgās personas lietošanas un izsniegt jaunajam atbildīgajam lietošanā ar vienu dokumentu? Ja caur Atskaitēm skatāmies Inventāra kustību, tad "vecajam" atbildīgam atlikumā ir nevis 0, bet gan -1.  

Aiva Bondare
VISMA
autors Aiva Bondare

Labdien, @IEVAL !

Ja pareizi saprotu, tad Jūsu vajadzība ir inventāram nomainīt atbildīgo personu (mainās inventāra atbildīgās personas) un vienlaikus nomainīt arī lietotājus (atgriezt inventāru no iepriekšējās atbildīgās personas lietošanas un izsniegt jaunajam atbildīgajam lietošanā).

Jā, šādai darbībai ir paredzēts jaunais dokuments. Aizpildot dokumentu, galviņā norāda esošo un jauno atbildīgo personu. Dokumenta rindiņās izvēlētajam inventāram norāda jauno lietotāju. Tādā veidā vienā dokumentā izdara tās darbības, ko iepriekš veica ar 2 dokumentiem - inventāra iekšējā kustība un lietotāja maiņa.

Tas, ko nevar izdarīt vienlaikus vienā dokumentā ir darbības, ko iepriekš veica ar dokumentiem "Atgriezts no lietošanas" un "Izsniegts lietošanā", jo vienu un to pašu inventāru divas reizes ielikt dokumentā nevar. Tur ir jāveido viens "Inventāra pārvietošanas dokuments", lai atgrieztu no lietošanas. Un jau ar citu datumu otrs "Inventāra pārvietošanas dokuments", lai izsniegtu lietošanā.

Saistībā ar atskaiti, kur Jums datos uzrāda -1, būtu labi, ka jūs sazinātos ar savu konsultantu, lai saprastu, kurā konkrēti atskaitē ir negatīvi daudzumi. Un kādi ir atskaites atlases kritēriji un kādas kolonas ir izskatā.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām