Kā izveidot brīdinājuma aprakstu?

15-12-2021 12:38 (Atjaunots 15-01-2024)
  • 3 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 2741 Skatījumi

Horizon lietotāju ikdienā ietilpst veikt arī dažādas datu pārbaudes atverot sarakstu un apskatot to konkrētā griezumā, lai secinātu kaut ko no redzamajiem datiem, piemēram, atverot apgādes rēķinu sarakstu atlasot rēķinus, kuru apmaksas termiņš ir nākāmās 2 dienas, grāmatvede zina kādas apmaksas jāveic. Kā būtu, ja sistēma grāmatvedei nodotu ziņu par šādiem rēķiniem, nevis viņai tie būtu jāmeklē?

 

Horizon ir iespējams izveidot brīdinājumu aprakstus un noteikt regularitāti, kad Horizon lietotājam jāsaņem ziņa vai e-pasts. Brīdinājuma apraksts sastāv no saraksta, kuru pārbaudīt, filtra, ar kura nosacījumiem atlasīt ierakstus un saņēmējiem.

 

Pamatdati - Uzņēmums - Brīdinājumi - Brīdinājumu apraksti

 

IlgaAndersone_0-1639466841399.png

 

Brīdinājumu aprakstam nepieciešams ievadīt kodu un nosaukumu.

Laukā saraksts izvēlas Horizon sarakstu, no kura tiks veidots brīdinājums. Izmantojot izskata pogu iespējams aprakstīt nepieciešamo saraksta izskatu, ja brīdinājumus paredzēts apskatīt Horizon.

Laukā filtrs izveido un izvēlas saraksta filtru, aprakstot nosacījumus ar kādiem jāanalizē saraksts, piemēram, dokumenta apmaksas termiņš ir nākamās 2 dienas. Svarīgi veidojot filtru pārdomāt brīdinājuma ģenerēšanas regulāritāti, ja tiek izmantoti datumu filtri. Zemāk redzama shēma kā darbojas Horizon filtri datumu vērtībām. Balto taisnstūru laika nogriežņi plānoti nākotnes uzlabojumos.

 

IlgaAndersone_0-1685713562561.png

 

Brīdinājumu aprakstus var grupēt un norādīt svarīguma kategoriju.

Laukā piezīmes varat aprakstīt sīkāku brīdinājuma apraksta ideju, lai to atcerētos pēc ilgāka laika.

 

Ja izvēlētais saraksts būs atskaite, tiks attēlota lapaspuse Atskaišu parametri, kurā nepieciešams norādīt kādas parametra vērtības brīdinājumam izmantot apskatot atskaiti.

 

Lapaspusē Saņēmēji nepieciešams norādīt kas saņems izveidotos brīdinājumus. Sākot no 590. versijas vienam brīdinājumu aprakstam iespējams norādīt vairākus saņēmējus, lai lieki nedublētu brīdinājumu aprakstus.

Brīdinājuma aprakstā iespējams pievienot šādu tipu saņēmējus:

 

  • Persona -  konkrēta persona, kurai norāda personas kartīti no Uzņēmuma Personu saraksta;
  • Personas lauks - persona vai vairākas personas, kuras tiks  identificētas no brīdinājuma saraksta datiem, analizējot  personas lauku, piemēram, personas lauks “Saskaņotājs”, “Aizvietotājs”, “Līguma atbildīgais”. Iespēja aprakstīt saņēmēju ar tipu Personas lauks ir atkarīga no izvēlētā datu saraksta;
  • E-pasta adrese - fiksēta e-pasta adrese, uz kuru jāsūta vēstules ar brīdinājuma datiem. Var ievadīt arī vairākas ar semikolu atdalītās  adreses, bet ieteicams katru e-pasta adresi ievadīt kā atsevišķu saņēmēju;
  • E-pasta lauks - e-pasta adrese tiks identificēta no brīdinājuma saraksta datiem, norādot  datu lauku, kurā var nolasīt e-pasta adresi, piemēram, “Klienta kartīte.e-pasts” , “Līguma atbildīgais.e-pasts”. Izsūtīto e-pastu saturs tiks grupēts pēc e-pasta adreses, un katrs saņēmējs saņems datus tikai par sev atbilstošajiem ierakstiem. Iespēja aprakstīt saņēmēju ar tipu E-pasta lauks ir atkarīga no izvēlētā datu saraksta.

 

IlgaAndersone_0-1638359898938.png

 

Saņēmējiem  ar tipu Persona un Personas lauks paredzēts, ka gadījumā, ja personai ir piesaistīts aktīvs Horizon lietotājs, brīdinājumi tiks rādīti Horizon (Aktualitātes sadaļā jeb "zem aploksnes"). Ja izvēlēta papildu opcija “Sūtīt-epastā”,  brīdinājumi tiks sūtīti arī e-pastā uz adresi, kura ievadīta  personas kartītes laukā “E-pasts”. Tādā veidā saņēmēji ar tipu Persona un Personas lauks  vienlaikus var saņemt brīdinājumus Horizon un e-pastā. Savukārt, saņēmējiem ar tipu E-adrese un E-pasta lauks paredzēts tikai viens brīdinājuma piegādes veids - e-pasts. 

 

Gadījumos, kad brīdinājumi tiek saņemti Horizon iespējams izvēlēties kādā veidā attēlot brīdinājuma datus. Šim nolūkam jāizvēlas vertība laukā “Rezultāta veids”. Sistēma piedāvā divus veidus:  

  • Sarakstam - ja brīdinājuma nosacījumiem atbilst saraksta vairāki ieraksti, tiks izveidots viens brīdinājums un Horizon tiks piedāvāts apskatīt sarakstu, kurā tiks atlasīti atbilstoši ieraksti. Saņemot brīdinājumu e-pastā,  vienā vēstulē būs dati par visiem ierakstiem.
  • Pa rindām - ja brīdinājuma nosacījumiem atbilst saraksta vairāki ieraksti, tiks izveidoti vairāki brīdinājumi (par katru ierakstu atsevišķs brīdinājums). Horizon-ā no katra tāda brīdinājuma būs iespējams apskatīt atbilstošo dokumentu vai kartīti, kuru norādā Brīdinājuma saņemēja kartītes laukā “Rādīt ievadformu”

 

IlgaAndersone_0-1638360512036.png

 

Gadījumos, kad brīdinājumi tiek saņemti uz e-pastu, lapaspusē E-pasts jāapraksta nosūtāmā e-pasta saturs. E-pastam iespējams norādīt tematu, satura daļu un nosūtītāju, ja e-pastu nepieciešams nosūtīt no cita e-pastā, nevis uzņēmuma kopējā.

E-pasta saturs sadalās trīs atsevišķās sadaļās. Laukā teksts apraksta e-pasta ievadu. Laukā Rindiņas teksts apraksta vēlamo tekstu katram atrastajam ierakstam. Ja brīdinājums tiks sūtīts par 3 rēķiniem, tad šis teksts tiks attēlots 3 reizes. Šajā laukā iespējams izmantot arī Horizon laukus, spiežot pogu "Izvēlēties lauku"IlgaAndersone_0-1638361039152.png. Laukā nobeigums apraksta e-pasta noslēgumu.

Aprakstot e-pastu iespējams pielāgot tā izskatu izmantojot HTML valodu. Par to šīkāk šeit .

 

IlgaAndersone_1-1638361172377.png

 

Lai pievienotu brīdinājuma aprakstam vienlaikus vairākus saņēmējus ar vienādu konfigurāciju  var izmantot Brīdinājuma saņēmēju saraksta Darbību “Pievienot vairākus saņēmējus”.

 

IlgaAndersone_0-1638361316998.png

 

 

Brīdinājumu aprakstu saraksta izskatā var izlikt kolonnu ar brīdinājuma saņēmēju skaitu (cik daudz aktīvu saņēmēju ir Brīdinājuma apraksta kartītē). 

Saraksta darbībās var apskatīt ne tikai Brīdinājuma apraksta notikumus, bet arī tā Saņēmēju notikumus. Papildus var izsaukt  darbību “Automatizētie darbi”, kura izanalizēs esošos automatizētos darbus un atlasīs darbu (-us), kuros ielikts konkrēts Brīdinājuma apraksts. Ja neviens automatizētais darbs nav atlasīts, tas nozīmē, ka šim brīdinājuma aprakstam  regulāra ģenerēšana nenotiek. 

 

IlgaAndersone_0-1638444186561.png

 

Sīkāk kā no brīdinājumu aprakstiem tiek ģenerēti brīdinājumi lasīt  šeit .

 

Iedvesmai apskatiet brīdinājumu aprakstu piemērus personālam , apgādei un realizācijai , noliktavai , saskaņošanai un līgumiem .

Komentāri
Katrine
CONTRIBUTOR *
autors Katrine

Labdien, Jautājums- vai šī info ir aktuāla? 

Vai ir vēl kāda papildus informācija par brīdinājumiem - kā tieši grupēt brīdinājuma saraksta informāciju un ko nozīmē, ka rāda pa apakšlīmeņiem (dažreiz redzu šādu opciju).

 

 

autors Diāna Bomiņa

Labdien @Katrine !

 

Rakstu saturošā informācija ir aktuāla! Par grupēšanu - ja Jūs domājat brīdinājumu aprakstā esošā poga "Grupēšanas skats", tad tā ir iespēja grupēt sarakstu pēc kādas pazīmes. Šāds grupēšanas skats nav tikai brīdinājumu sarakstos, bet arī daudzos citos. Par šo, lūdzu, skatīties un lasīt šeit: https://community.visma.com/t5/Zinasanu-baze/Ka-Horizon-skatit-sarakstus-grupesanas-skata/ta-p/41452...

 

Ja Jūs domājāt par brīdinājumu grupām, kas ir pieejamas zem Pamatdati->Uzņēmums->Brīdinājumi->Brīdinājumu grupas, tad šis ir klasfikators, kuru var izmantot brīdinājumu sagrupēšanai pēc Jūsu izveidotā klasifikatora.  Sākumā tiek saveidotas brīdinājumu grupas, tad šīs grupas ir jāpiešķir brīdinājumiem. Pēc grupu piešķiršanas brīdinājumu sarakstā ir iespējams izlikt izskatā piešķirto grupu un pēc tās filtrēt datus.

 

Screenshot_7.png

 

 

 

 

Par  apakšlīmeņiem - vai Jūs varētu, lūdzu, precizēt, kur Jūs šādu opciju redzējāt? Vēlams arī kādu attēlu. 

Katrine
CONTRIBUTOR *
autors Katrine

Labdien,

Vairāk gan šis bija jautājums par to kā brīdinājums, kas tiek sūtīt suz epastu - pēc kāda principa tur visa informācija kārtojas?

Ja varētu brīdinājuma skatu sagrupēt, ka viņš tāds sagrupēts arī atnāk uz epastu - būtu lieliski. Šobrīd vai nu to nevar vai nu es nemāku.

 

Piemēram, ja man brīdinājums ir par preču zemajiem atlikumiem- kas atnāk uz epastu. Katri precei ir ražotājs. Es gribēju šo sarakstu (epastā redzamo) sakārot (sagrupēt) lai visa viena ražotāja preces rādās sākumā, pēc tam nākamā ražotāja utt. UN pēc tam lai kārtojas pēc precēm alfabētiskā secībā.

Man šādi nesanāk sakārtot informāciju epastā.

Esmu mēģinājusi to darīt  pēc lodziņa, kas Jūsu piemērā  ir saraksta ailes (vārda dienas) labajā malā. 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām