Par kompensāciju attālinātam darbam

15-02-2021 14:45
  • 3 Atbildes
  • 1 vērtējumi
  • 2037 Skatījumi

Sākot ar 01.01.2021., darbinieka izdevumus saistībā ar attālināto darbu, darba devējs var kompensēt 30 eur apmērā, neapliekot ar nodokļiem.

Likums par IIN
159. No aplikšanas ar nodokli 2021. taksācijas gadā atbrīvo ar attālinātā darba
veikšanu saistītos darbinieka izdevumus, kurus atbilstoši Darba likumam sedz darba
devējs, ja to kopējais apmērs mēnesī par pilnas slodzes darbu nepārsniedz 30 euro.

(27.11.2020. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2021.)

Ņemot vērā, ka kompensācija pienākas tikai par tām dienām, kad strādāts attālināti, algu grāmatvedim jāveic papildus aprēķini, ko visērtāk veikt izmantojot Excel. Kompensācijai par attālināto darbu nepieciešams izveidot jaunu samaksas veidu, Excel veic aprēķinus un pēc tam ar Excel veidni ielasa aprēķinātās summas vienreizējas samaksas dokumentā. 

Var veidot arī 2 DLU dokumentus, bet tas prasa diezgan piņķerīgu DLU uzskaiti, ņemot vērā papildus nosacījumus, kuriem darbiniekiem pienākas šī kompensācija. 

 

Par nodokļu aprēķinu.

Tā kā tiek kompensēti darbinieka izdevumi (ne ienākumi), tad kompensācijas summa nav jāuzrāda Paziņojumā par IIN.

Tas nozīmē, ka ieturējuma veidos Darba ņēmēja soc.nod. un Iedzīvotāju ienākuma nodoklis lpp.Rēķina no jābūt atzīmei pie Nerēķina un no kreisās puses uz labo pārsūta šo samaksas veidu kompensācijai.

 

Ja iepriekš šis samaksas veids tika norādīts lpp.Daļēji (paši arī sākumā domājām, ka jābūt šeit),  šajā lappusē vajadzētu "dzēst" ierakstu labās puses logā, pārsūtot samaksas veidu no labās puses loga uz kreiso.

 

Komentāri
Marina Ņesterova
CONTRIBUTOR *
autors Marina Ņesterova

@Anita Barbane  Labdien! Diemžēl vienreizējo samaksas dokumentu sadaļā zem Darbībām sarakstā nav sadaļa Ārējo datu ielāde, lai ar Excel veidni ielasītu aprēķinātās summas vienreizējas samaksas dokumentā. Vai Jūs lūdzu varētu sniegt informāciju kā to var izdarīt?

Anonymous
Neattiecas
autors Anonymous

@Marina Ņesterova 

Kad veido vienreizējās samaksas dokumentu, pašā dokumentā spiež labo pogu un tad ir iespējams izvēlēties Ārējo datu ielādi.vienr_sam_adi.png

Marina Ņesterova
CONTRIBUTOR *
autors Marina Ņesterova

@AnonymousPaldies!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām