for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.
Hei!
Da forutsetter vi at dere har sett gjennom tidligere utsendte informasjonsskriv.
Vi har nå fokus på...
Fremdriftsplanen
Vi opplever at vi fremdeles er i rute og har så langt ikke gjort noen justeringer i fremdriftsplanen. Lenger nede i skrivet finner dere informasjon knyttet til opplasting av filer til oss (migrering). Når filoverføringene tikker inn til oss for fullt, vil vi måtte se om justeringer må foretas.
Vi vil alltid informere dersom det foretas justeringer i oppsatt fremdriftsplan!
Fokus på jevnlige møter
Vi mottar en del ‘øyeblikksbilder’ fra kunder i hele landet, og vi merker oss enkelte ting som også andre kan ha nytte av.
Et av disse punktene er ‘jevnlige møter’. I det ligger at KommuneAdmin har jevnlige møter med BarnehageAdmin (styrerne) slik at innføringsløpet holdes ‘varmt’. Her vil det være relevant å håndtere spørsmål, fordele evt. oppgaver når dere snart får tilgang til løsningen, samt forankre de aktivitetene som dere vet kommer.
KommuneAdmin vil være å betrakte som en slags ‘1. linje support’ i kommunen. Ved å gjennomføre jevnlige møter, samt å informere om viktighet og mandat for en slik intern kompetansebygging så legger man et veldig godt grunnlag for å bygge solide, interne rutiner knyttet til driften av Visma Flyt Barnehage.
Migrering
PS! Dere kan selvsagt laste opp ‘Ansatt-filene’ via samme FileHub som nevnt nedenfor.
Når dere gjør uttrekk av data fra dagens løsning, så kan de aktuelle filene (Barn/Foresatte - KommuneAdmin/BarnehageAdmin) lastes opp via vår FileHub. Husk på at dere har med kommunenavnet i filnavnet.
Her er linken dere skal benytte:
https://filehub.visma.com/?ShareToken=F2997E9BFCCE141D68FA69514D3BF5B6F2A38CC5
Passord: C6N1686f
Tilgang til Visma Flyt Barnehage
Det er planlagt publisering av løsningen, dvs. at det vil være mulig å logge seg på løsningen etter 14.11.2018. For at dere skal få tilgang, MÅ vi ha mottatt de personene som i første rekke skal ha tilgang nå; altså dem som skal lastes opp til oss via FileHub nevnt ovenfor.
I samme forbindelse nevner vi en sak knyttet til det svaret dere har mottatt ved bestilling av Direkteoppslag i Folkeregisteret. I det svaret ble dere bedt om å oppgi IP-adresse.
Vi formidler i dag de aktuelle IP-adressene som Skatteetaten/Evry krever for at Visma Flyt Barnehage skal kunne foreta disse oppslagene.
Spørsmål til oss
Spørsmål:
Hvordan kan vi på best mulig måte håndtere ventelisten vi har i dagens løsning?
Svar:
Ventelisten må håndteres manuelt frem til januar 2019.
På det tidspunktet vil det være en ‘åpning’ i ventelistebildet som gjør det mulig å enkelt kunne registrere disse forekomstene direkte inn i ventelisten.
Samtidig kan man informere på søknadssiden i dagens løsning om at kommunene er i ferd med å bytte løsning og at den vil bli åpnet senest 02.01.2019 for nye søknader. Det kan kanskje avhjelpe slik at ventelisten ikke øker i omfang.
Spørsmål:
Det begynner å komme en del info på community som BarnehageAdmin kan se på. Er det dere som gir de tilgang i forhold til den importfilen vi sender til dere eller er det en annen måte de kan registrere seg på?
Svar:
Det er ikke vi som registrerer nye i Community, da må man benytte ordinær inngang og velge 'Ny bruker' eller 'Glemt passord'
Spørsmål:
Kan flyktninger som ikke har fått fødselsnummer søke på barnehageplass gjennom foresattportalen i VFB?
Svar:
Nei, dessverre, disse må håndteres manuelt inntil de mottar fødselsnummer, 11 siffer.
Har dere noen spørsmål til dette eller andre ting dere lurer på, så ta kontakt med oss på flyt.barnehage@visma.com
Mvh
Team Flyt Barnehage
Copyright © 2023 Visma.com. All rights reserved.