Mine områder
Hjelp

Uttrekk fra Calendar i HRM Analytic

av Anne Stine Kjelstad (Oppdatert ‎21-10-2021 14:09 ( )
Status: Stem - Vi vurderer!

Det er ønskelig at HRM Analytics også hadde uttrekk fra Calendar. Særlig ønskelig er det å få inn saldoer og registrerte permisjoner (også permitteringer), samt sykemeldigner.

For en HR-avdeling er det mer oversiktlig med en applikasjon. 

Vi har flere kunder som har etterspurt dette.

Men får lønnskonsulenter er det også nyttig for at de skal få en bedre oversikt over ansatte med fravær når de skal kjøre lønn.

2 Kommentarer
Linda Wang
CONTRIBUTOR ***
av Linda Wang

Godt forslag, trenger et sted hvor vi kan få en god oversikt, blir altfor mange apper og klikke seg inn i.

av Anne Stine Kjelstad

Det dukker også opp flere ønsker og behov for å samle data fra Calendar i HRM Analytics.

Det er feks ønskelig at rapporten "Alle registreringer" fra Calendar er tilgjengelig i HRM Analytics.

Det er behov for å kunne gjøre filtreringer på antall timer eller overtidstimer den enkelte ansatte har arbeidet.

Det bør kunne gjøres utvalg helt ned på utvalgt dag, uke eller måned.

Det må fremkomme hvilken ansatt det gjelder og hvilken timekode som er brukt.

Antall timer må fremkomme.

Det er viktig at rapporten viser sanntid og derfor er det hensiktsmessig å ha med statusen på timene ("Overført til lønnskjøring", "Godkjent" eller "Venter på godkjenning".

Rapporten må kunne lagres på firma og aller helst på kosernnivå.

Og den må være tilgjengelig for lederne i selskapet (dvs bruker med rollen "HRM Analytics user").

 

Gå til de områdene du ønsker å legge til og velg "Legg til i Mine områder"