Pekale
CONTRIBUTOR **

Debitoru vēstule ar D un K apgrozījumu

autors Pekale

Labdien, vai ir iespējams (kā?) izveidot debitoru vēstules izdrukas formu ar klienta D un K apgrozījumu periodā? Realizācijas klientu atlikumu atskaitē neatrodu laukus ar apgrozījuma summām, savukārt, no Realizācijas klientu apgrozījuma atskaites nav iespējams ģenerēt debitoru vēstules. Paldies!

12 ATBILDES 12
Accepted solution
Pavels_NSISLV
PARTNER

autors Pavels_NSISLV

Ir risinājums šajā jautājumā, var izmantot elektronisko aktu saskaņošanas sistēmu Saldo.link, kas integrēta ar Horizon izmantojot REST API, kas ļauj ielādēt ne tikai bilances, avansa, garantijas summas, bet ari apgrozījuma summu, gan debeta, gan kredīta puse viena akta un saskaņot ar partneri līdzīgi MySaldo risinājumam. Šī sistēma izmaksa  36.00 EUR gadā par vienu lietotāju ar neierobežoto aktu skaitu.

Pekale
CONTRIBUTOR **

autors Pekale

Gaidam Visma atbildi uz šo.

vinetavikstreine
CONTRIBUTOR ***

autors vinetavikstreine

Labdien, D un  K apgrozījumu prasa ne tikai partneri, bet arī audits. Es šo sev esmu atrisinājusi ar izdrukas veidni no Virsgrāmatas atskaites pa klientiem.
Man ļoti noderīgi, jo ir darījumi ar garantijas ieturējumiem, avansiem, strīdus summām u.c..
Veidni taisīju pati, jo, kad vajadzēja - izstrādātājam nebija.
Atlikumu atšifrējums gan - no realizācijas/apgādes atskaitēm (ja nav pieslēgts gudrāks rīks, šobrīd testēju varēšanu ar MS Power BI - tas gan cits stāsts).

Diāna 11
CHAMPION **

autors Diāna 11

@Sarmīte Spēlmane 

Labrīt!

Ja klients VAR to izdarīt, vai patiešām jau trešogadu HORIZON nevar? 

P>S<Zinu, ka HORIZON var visu!

Ļoti gaidam! Jo tomēr normatīvos aktos ir noteikts!

PALDIES!

 

autors Sarmīte Spēlmane

Sveiki! Vai varu lūgt norādi, kuros normatīvajos aktos un kuros punktos šis ir atrunāts? Cik esam gan individuāli, gan kopā ar lietotājiem pētījuši normatīvo regulējumu savstarpējās salīdzināšanās jautājumos, visur teikts tikai par atlikumu salīdzināšanu un nav mums izdevies līdz šim atrast informāciju par apgrozījuma līdzināšanas nepieciešamību. Tas arī ir iemesls, kāpēc sistēmā nav automatizētas debitoru vēstules apgrozījumam. Šobrīd ir novērojums, ka tā vairāk ir organizāciju pašu prakse, iespējams, kādu auditoru vēlme, bet ne normatīvu regulējums. Ja tas patiešām ir ierakstīts normatīvos, liels lūgums atsūtīt, kuros noteikumos un kuros punktos. Tas būtu ļoti nepieciešams, lai iniciētu izmaiņas šajā jautājumā.        

Sarmīt, es klientam uzdevu šo pašu jautājumu un man atbildēja, ka tā esot tikai pašvaldību un auditoru prasība, lai otra puse varot apliecināt, ka viss apgrozījums uz šo klientu ir iegrāmatots. Principā šo prasa klienti, kuri sūta aktus publiskā sektora iestādēm un pašas publiskā sektora iestādes.

Accepted solution
Sarmīte Spēlmane
VISMA

No tā saprotu, ka normatīvie akti to tomēr neregulē. Līdz ar to nav cita pamatojuma šādi veidot salīdzināšanās aktus kā vien tas, ka tā ir vēsturiska prakse un auditoru redzējums, kas tomēr nav likumiski pamatots. Ja tā ir, es aicinātu atteikties no šīs prakses, kas ir darbietilpīgāka kā atlikumu salīdzināšana un būtisku pievienoto vērtību nedod, un nodrošināt salīdzināšanos tajā apmērā, ko prasa MK noteikumi. Vismaz tik ilgi, kamēr sistēmā nav iestrādāta automatizēta un ērta salīdzināšanās iespēja apgrozījumam. 

Pekale
CONTRIBUTOR **

autors Pekale

No kontu apgrozījuma atskaites pa klientiem nevar ģenerēt debitoru vēstules. Realizācijas klientu atlikumos ir tāda speciāla funkcionalitāte, kas ļoti atvieglo SA izsūtīšanu, taču tur nav pieejams D un K apgrozījums, tas, savukārt, ir pieejams Realizācijas klientu apgrozījuma atskaitē un tajā ir izveidotas izdrukas ar apgrozījumu, taču šeit nav debitoru vēstuļu ģenerēšanas funkcionalitāte.

vinetavikstreine
CONTRIBUTOR ***

autors vinetavikstreine

Ja ir izveidota veidne, tad var ģenerēt sal aktus pa apgrozījumiem no virsgrāmatas

autors Aldis_PC_Konsultants

Aktuāls jautājums! 
Manuprāt debitoru vēstulēm ģenerēšanas brīdī ir pieejamas izdrukas tikai pa atlikumiem kopsummās vai detalizācijā pa dokumentiem. Apgrozījumu prasa daudzi klienti.

Pekale
CONTRIBUTOR **

autors Pekale

Jā, ļoti aktuāls! Auditori pieprasa. Manuprāt, arī detalizāciju pa dokumentiem nav iespējams ielikt SA izdrukā debitoru vēstulēm, jo lai iegūtu detalizāciju ir konkrētam klientam jāņem Darbības/Dokumenti un šajā sarakstā vairs nav pieejama debitoru vēstuļu ģenerēšanas funkcionalitāte.

vinetavikstreine
CONTRIBUTOR ***

autors vinetavikstreine

Jā zem Darbības/Dokumenti ir pieejams pilns dokumentu saraksts, bet debitoru vēstules var izveidot izdrukas veidnēs. Tā kā veidnes paraugs nav ielikts, tad es kopēju esošo izdruku un pilnībā pārveidoju, lai ir ar nepieciešamo informāciju kā debitoru vēstulēs. Laiku patērēju, bet tas vienreizējs darbs.

 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām