Marika8
CHAMPION **

NPI grāmatošana - pamatojuma automātiskā aizpildīšana

autors Marika8

Labdien, 

 

Kā varētu aizpildīt pamatojuma lauku NPI/I dokumentos? Aizpildīju visas iespējamās vietas saņemšanas rēķinā (pamatojumu, piezīmes, informācijas lauku galvas daļā), kontējumu shēmās pie NPI pārgrāmatošanas izmēģināju visus variantus, ko programma piedāvā, bet pamatojums kā paliek tukšs, tā paliek tukšs (izņemot gadījumos, kad NPI/I pozīciju sarakstā veicu manuālu ievadi. Bet šāds variants pie visu dokumentu grāmatošanas mēneša beigās īsti neder). NPI_pamatojuma_aizpildisana_30.11.2021_Community.png Šī vieta izskatās vienīgā, kur varētu aprakstīt niansētāk izmaksu veidu un periodu (piemēram, apdrošināšanas gadījumā - KASKO par 01.01.2021-31.12.2021, vai OCTA... utml) 

 Varbūt kaut ko Horizon lietotāja dokumentācijā esmu palaidusi garām? 

6 ATBILDES 6
Accepted solution
Belval
CONTRIBUTOR *

autors Belval

Sveiki! Ja saņemšanas rēķinā pievienot izskatā kolonnu Raksturojums, kur ievadīt  īsu komentāru , tad NPI I dokumentu sarakstā  kolonnā NPI I POZĪCIJAS KARTĪTE. Piezīmes  šis komentārs atkārtosies.

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Paldies! Noderēja! 

Ludmila_M_
CHAMPION ***

autors Ludmila_M_

Periodu, uc nianses - NPI pozīcijas piezīmēs var aprakstīt. NPI pārgrāmatošanai- Dokumenta tipā, Lauku atribūtos var ierakstīt standarta tekstu, kas derēs visiem veidiem.

Accepted solution
Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Paldies! Šajā gadījumā standarta teksts lauku atribūtos īsti nederēs, jo Dokumenta tips tiek izmantots visiem NPI gadījumiem (gan, piemēram apdrošināšana 01.01.2021-30.04.2021, gan abonēšana 01.02.2021-31.12.2021). Līdz ar to būtu jārediģē pie katra gadījuma. Bija doma, ka varbūt kaut kur var nodefinēt, ka kaut kur uzstādījumos var norādīt, lai NPI pozīcijas piezīmēs kopējas informācija no, piemēram, saņemšanas rēķina pamatojuma vai piezīmēm vai kāda cita iepriekš jau aizpildīta lauka. Bet tādu opciju saviem spēkiem neatradu. 

Kā Jūs risināt NPI pārgrāmatošanas jautājumu, lai varētu vieglāk identificēt grāmatojumus caur izmaksu kontiem? Vai katram NPI gadījumam veidojat unikālu pakalpojuma kartiņu ar pilnu informāciju iekļaujot periodu (šajā gadījumā, manuprāt, ar laiku izveidotos daudz mazlietotu kartiņu)? Varbūt ir kādi citi risinājumi, kurus neesmu apzinājusi? 

Te vizuāli norādu, kur, manuprāt, iztrūkst informācijas, lai identificētu konkrēto pārgrāmatošanu: 

NPI_pamatojuma_piezimju_aizpildisana_01.12.2021.png

Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien, @Marika8 !

Iespējamā "ķēdīte", ko var izveidot no rēķina līdz NPI pārgrāmatojumam.

1. Rēķinā (Apgādes vai Realizācijas) rindiņas laukā <Raksturojums> var norādīt vajadzīgo informāciju (25 simboli garš teksts). Tas automātiski tiek pārnests uz NPI/I pozīcijas kartītes lauku <Piezīmes>.

2. NPI/I dokumentu kontējumu shēmās laukā <Teksts> izvēlas mainīgo @NPI/I pozīcijas kartīte.Piezīmes.

3. Visos virsgrāmatas grāmatojumu sarakstos tas ir redzams kolonā <Teksts>.

4. Visās "Nākamo periodu ieņēmumu/izdevumu" moduļa atskaitēs arī ir izliekama izskatā kolona <Piezīmes>. Un tur ir arī kartītes periods redzams kolonās <Perioda sākums> un <Perioda beigas>.

 

NPI/I dokumentu galviņas lauks <Pamatojums> ir aizpildāms automātiski tikai ar noklusēto tekstu, ko var uzstādīt dokumentu tipā.

 

Veiksmīgu moduļa "Nākamie periodi" lietošanu!

Ludmila_M_
CHAMPION ***

autors Ludmila_M_

Man šķiet pietiekami,ka periods ir norādīts NPI pozīcijas piezīmēs.

NPI pozīcijas pamatā veidojas no saņemtajiem rēķiniem- abonēšana, apdrošināšana un tml, attiecīgi arī pārgrāmatojas uz attiecīgiem izdevumu kontiem.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām