Zane Niedre
CONTRIBUTOR **

Pārdošanas priekšapmaksas rēķins lielāks, nekā gala pavadzīme. Korekta pārmaksas atgriešana, PVN?

autors Zane Niedre

Labdien!

Varbūt kādam ir pieredze ērtam risinājumam bez manuālām korekcijām un ar korektu PVN uzskaiti šādā situācijā:

Klientam sākotnējais avansa rēķins bija, piemēram, 112 EUR (t.sk. PVN samazinātā likme 12, eur), samaksāja 112 EUR, bet pēc tam izrādījās, ka vajadzēja maksāt tikai 80 EUR (PVN 8.57).

Gala pavadzīmi izrakstīja par 80 EUR.

PVN attiecīgi automātiski aprēķināts un deklarēts pie saņemtā avansa.

Klientam atpakaļ jāpārskaita 20 EUR, jāpārgrāmato nost no sākotnēji saņemtā avansa aprēķinātā PVN 3.43. Ir divi varianti: gala pavadzīme ir tajā pašā mēnesī, kad samaksātais avanss vai arī gala pavadzīme ir nākamajā mēnesī.

Variants labot sākotnējo priekšapmaksas rēķinu atbilstoši pareizajai nākotnē plānotajai gala summai, kā arī manuāla ienākošā maksājuma kontējumu labošana, lai nodeklarētu tikai pareizo PVN summu, pārējo atstājot kā pārmaksu rada gan neefektīvu, lieku darbu, kļūdu risku, kā arī klientam sākotnēji izsniegtā attaisnojuma dokumenta vienpusēju labošanu savā pusē.

Ja tā nedarām, kā iepriekš aprakstītajā variantā, tad atstājam sākotnēju avansa rēķinu un maksājumu, kā ir - paliek nepiesaistīta priekšapmaksa 20 eur apmērā. Būtu nepieciešams kredītrēķins (it īpaši, ja gala pavadzīme ir nākamajā taksācijas periodā), lai samaksāto avansu pārvērstu "plikā" pārmaksā un veiktu aprēķinātā PVN korekciju. Savukārt Horizon uztaisīt kredītrēķinu pārdošanas priekšapmaksai nav iespējams. Tehniski, lai noslēgtu nepiesaistītu priekšapmaksas piesaisti, varētu taisīt dokumentu ar realizācijas rēķina dokumenta tipu...taču tad nepaliek nepiesaistīta summa, kuru atgriezt klientam un PVN deklarācijas 3.pielikumā arī lieki ielec 😞

Nepieciešams arī, lai korekti nostrādātu apmaksas piesaistes un PVN deklarācija.

Kādi risinājumi? 

 

 

3 ATBILDES 3
Accepted solution
Liene Lulle
VISMA

autors Liene Lulle

Iesakām veidot "Izejošais maksājums debitoram".

(Dokumenti -> Banka -> Jauns maksājums -> Izejošais maksājums debitoram)

Šim dokumentam ir iespējams piesaistīt priekšapmaksas rēķinu  (20 EUR atlikumu).

Pēc tam nepieciešams pielāgot grāmatojumu un PVN deklarācijas aprakstu.

Zane Niedre
CONTRIBUTOR **

autors Zane Niedre

Attiecībā uz piedāvāto risinājumu ir vēl 2 jautājumi:

1. Kā atbilstoši PVN likuma prasībām nodrošināt "kredītrēķinu" anulētajam avansam? Ja pie izejošā maksājuma uzdevuma debitoram veic PVN pārgrāmatojumu , tad maksājuma izdrukā nevar dabūt iekšā PVN likumā noteiktos rekvizītus (piemēram, preces nosaukums, vienību skaits utml...). Nodokļa kredītrēķinu taisīt excel?

2. Kā iestatīt, lai PVN deklarācijas PVN1-III pielikumā ienāk arī anulētā pamatsumma? Pašlaik ielec tikai PVN ar mīnus zīmi

ZaneNiedre_0-1699004971502.png

 

Liene Lulle
VISMA

autors Liene Lulle (Atjaunots ‎06-11-2023 16:15 autors Liene Lulle VISMA )

1. Ja nepieciešams izdrukāt "Kredītrēķinu" no Horizon, varat veidot dokumentu, kas netiek grāmatots.

2. Trešajā pielikumā summas tiek aprēķinātas no grāmatojumiem (izmantotajiem kontiem) - jāpielāgo formulas PVN apraksta 41. rindā. 

Precīzāk par dokumenta ievadi un PVN deklarācijas apraksta labojumiem būtu jākonsultējas pie sava apkalpotāja.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām