Ildze Siliņa
CONTRIBUTOR ***

Prombūtnes dokumenta pārrēķins par iepriekšējo periodu

autors Ildze Siliņa

Labdien,

Konstatējām, ka ir kļūdaini aprēķināta vidējā izpeļņa maija mēnesī dažiem darbiniekiem, kas skar samaksas veidus: slimības nauda, atvaļinājums un atvaļinājuma kompensācija. Darbiniekam būtu jāpiemaksā klāt starpība. Lūdzu konsultāciju, kā pareizi veikt labojumus Horizon, jo "veco" samaksas veidu ar nepareizo vidējo izpeļņu labot nedrīkst. Kur Horizon ielikt šo starpību, kas jāpiemaksā? Dokumenta datums būtu 05.2023., bet mēnesis, kad tiek veikt pārrēķins 12.2023.

Jau iepriekš liels paldies!

2 ATBILDES 2
Accepted solution
SantaJ
VISMA

autors SantaJ

Labdien!

Esat sniegusi iespējams neprecīzu problēmas izklāstu, tādēļ nav skaidrs, ko bijāt domājusi ar "veco" samaksas veidu...

Vai šis vecais samaksas veids ir deaktivizēts un izveidots jauns (precizēts, pareizi nokonfigurēts)?

Ja jā, tad šīm prombūtnēm varat mainīt aprēķina mēnesi uz 12.2023, piesaistīt pareizo samaksas veidu, kā arī izsaukt un veikt pārrēķinu. Veiktais pārrēķins būs ar dokumenta datumu, kas atbilst prombūtnes datumam, bet aprēķina mēnesis - 12.2023.

Ja nav izveidots jauns, pareizi nokonfigurēts samaksas veids (ko lietot nākamo prombūtnes dokumentu aprēķinā), iesaku tādu izveidot. Tad varat veikt pārrēķinu, kā aprakstīts augstāk komentārā.

Vēl iespējams šo pārrēķinu izsaukt nelabojot un nemainot samaksas veidus. To var izdarīt, ja prombūtnes dokumentā maina aprēķina mēnesi uz 12.2023 un lapā <Aprēķins> fiksē vērtības un veic "Kopsummu pārrēķins" atbilstoši fiksētajām vērtībām (pārrēķins tiks attiecināts uz dokumenta datumu, kas atbilst prombūtnes datumam, bet aprēķina mēnesis - 12.2023):

  • Periods fiksēts - var mainīt vidējās izpeļņas aprēķina periodu;
  • Laiks fiksēts - var precizēt dienas un/vai stundas... aprēķinā labotās dienas/stundas tiks reizinātas ar vidējo izpeļņu;
  • Aprēķins fiksēts - var mainīt vidējo izpeļņu, procentus, kā arī precizēt dienas un/vai stundas.

Pēdējā aprakstītā iespēja ir vienreizējs labojums konkrētam dokumentam, tādēļ iesakām sakārtot samaksas veidus, lai turpmāk nebūtu nepieciešams veikt labojumus katram dokumentam.

Accepted solution
Ildze Siliņa
CONTRIBUTOR ***

autors Ildze Siliņa

Labdien,

Paldies par informāciju. 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām