atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
AndisN
CHAMPION **

Apsaimniekošana. Par klienta iemaksas sadalījumu.

autors AndisN
Par klienta iemaksas sadalījumu.
NĪP līgums Nr.2805 (attēlā). Klients martā samaksā kārtējo rēķinu, plus viņam ir izveidojusies pārmaksa par apkuri -5.04 EUR,
bet Horizon uzskata, ka no iemaksātās 0.69 EUR nedrīkst piesaistīt Pārvaldīšanas maksas nosegšanai, bet gan, šī summa 0.69 EUR ir jāatstāj uz pozīciju "Bez norēķinu grupas". Gala rezultātā klients pašam negribot paliek parādā 0.69 EUR par pārvaldīšanu. Šāda kļūda Horizonā ir jau kopš 2018.gada janvāra. Programmas loģika šādam sadalījumam nav saprotama, ja iemaksātās summas kaut kāda "mistiska" daļa (šajā gadījumā 0.69 EUR) tiek novirzīta uz pozīciju "Bez norēķinu grupas", vienlaikus atstājot kādu pakalpojumu neapmaksātu. No kā veidojas šie 0.69 EUR?
 
Lūdzam nekavējoties veikt programmā Horizon klienta iemaksātās summas sadales algoritma izmaiņas tādā veidā, lai automātiski, bez jebkādas papildus iejaukšanās (t.sk., pārgrāmatošanas) no lietotāja puses, ar klienta iemaksas summu pirmām kārtām, jau pašā samaksas reģistrēšanas brīdī primāri tiktu nosegtas visas pakalpojumu PARĀDU pozīcijas. Uz pozīciju "Bez norēķinu grupas" summas pārpalikumu var tikt novirzīts TIKAI TĀDĀ GADĪJUMĀ, KAD PRIMĀRI IR NOSEGTI VISU PAKALPOJUMU POZĪCIJU Beigu Saldo ATLIKUMI līdz nullei.
1689737.png
4 ATBILDES 4
Accepted solution
Mija Zaļūksne
VISMA

autors Mija Zaļūksne

Labrīt, @AndisN!

 

Paldies, ka vēršat uzmanību par šādiem jautājumiem!

 

Izpētot Jūsu vakar ievietotos pieteikumus, mūsu ieteikums būtu par šādām lietām, tomēr sazināties uzreiz ar savu partneri.

 

Šie ir jautājumi, kur jāveic sīkāka izpēte, jāzina konfigurācija u.tml., lai spētu kompetenti risināt, kādēļ tā ir noticis. Līdz ar to, noteikti tik specifiska situācija tiks atrisināta ātrāk, sazinoties nevis Visma Community, bet pa tiešo ar partneri.

 

Lai izdodas un veiksmi darbos!

Mija Z.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Ja pareizi sapratu, tad es tagad tieku sabārts par to, ka Horizon forumā uzdevu jautājumu par Horizon funkcionalitāti? Laimīgs

autors Mija Zaļūksne

@AndisN 

 

Protams, ka, nē! 🙂 

 

Šoreiz, aplūkojot jautājumus ar ekspertu, izspriedām, ka tomēr nepieciešama iedziļināšanās arī konkrētā uzņēmuma datos, notikumos u.t.t., lai izprastu pilnu ainu.

 

Šādos gadījumos parasti klientiem iesakām, tomēr sazināties ar atbildīgo konsultantu. Tā noteikti nav sabāršana - jautāt var un vajag, tomēr ne vienmēr jautājumi ir Visma Community kompetencē (t.i. ja jautājums ir uzņēmumam specifisks un prasa datu izpēti, tad to efektīvāk un pareizāk darīt kopā ar savu konsultantu, kurš Jūs pazīst vislabāk :)).

 

Jauku dienu vēlot,

Mija Z.

Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

autors Aldis_PC_Konsultants

Izanalizējot dokumentu notikumus var redzēt, ka nekādas mistikas te nav

Pirms ienākošā maksājuma ievadīšanas 19.03. ir bijis izveidots realizācijas perioda slēguma dokuments, kur savstarpēji slēdz "+" un "-" summas rēķina ietvaros, kā rezultātā "Pārvaldīšana" ir bijusi dzēsta ar "Apkures" pārmaksu. 20.03. ir ievadīts maksājums un piesaistīts pie rēķina. Tā kā "Pārvaldīšana" ir dzēsta, tad maksājumā paliek pāri nepiesaistīta summa "Bez norēķinu grupas".

28.03. ir dzēsts perioda slēguma dokuments, kā rezultātā paliek pārmaksa "Bez norēķinu grupas" un parāds "Pārvaldīšana". Tas fiksēts arī pievienotajā ekrāna kopijā.

29.03. ir izveidota jauna piesaiste un šobrīd klienta atlikumi ir korekti.

Ir jāņem vērā, ka dzēšot saistītu norēķinu dokumentu otrā pusē paliks kaut kādas nepiesaistītas norēķinu grupas. Pēc saistību dzēšanas ir jākontrolē atskaite Realizācija -> Piesaistāmie dokumenti. Šajā gadījumā 0.69 nepiesaistītie centi parādītos kā piesaistāms dokuments.