atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
AndisN
CHAMPION **

Apsaimniekošana. Skaitītāja rādījumi uz mēneša sākumu atšķiras no iepriekšējā mēneša beigu

autors AndisN

Lūgums noskaidrot, kā skaitītāja Nr.A2622-1 rādījums uz 01.02.2019. var būt "26",
ja šim pašam skaitītājam rādījums uz 31.01.2019. bija "37" ?

Klientam jāmaksā vēlreiz par jau iepriekš uzskaitītu ūdens apjomu?
Rādījumus uz mēneša sākumu lietotājs nevar izmainīt, to ir darījusi pati programma Horizon patstāvīgi.
Paldies!

image.png

5 ATBILDES 5
Accepted solution
Mija Zaļūksne
VISMA

autors Mija Zaļūksne

Labrīt, @AndisN!

 

Arī šeit tā pati atbilde, kā uz pieteikumu: https://community.visma.com/t5/Forums/Apsaimniekosana-Par-klienta-iemaksas-sadalijumu/m-p/214854/hig...

 

Diemžēl jautājums ir specifisks un neredzot Jūsu konkrētos datus, konfigurāciju, palīdzēt nevarēsim. Tādēļ lūgums šo jautājumu risināt, sazinoties uzreiz ar Jūsu apkalpojošo partneri, kurš vislabāk zina Jūsu konkrēto situāciju.

 

Ceru, ka jautājumus izdosies atrisināt pēc iespējas drīz!

Mija Z.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Tomēr nepiekrītu. Šis jautājums nav specifisks, šāds pēctecības princips ir bijis vienmēr un visās jomās. Neatkarīgi, vai tie ir skaitītāju rādījumi, vai grāmatvedībā saldo, kāda summa vai rādījums ir uz perioda beigām, precīzi tādiem pašiem datiem ir jābūt uz nākošā perioda sākumu. Ja nav, tad ir jābūt kādam pamatojumam. Konkrētie dati ir redzami attēlā. Laimīgs

Aldis_PC_Konsultants
CHAMPION ***

autors Aldis_PC_Konsultants

Programma Horizon patstāvīgi nevar radīt nekādus ierakstus. Kļūda var rasties tikai lietotāju mijiedarbībā ar programmu.

Attēlā nav labi saskatāms, bet konkrētā kļūdainā ieraksta datu avots ir WEB Portāls, tātad ieraksts ir radies divu dažādu ražotāju sistēmu mijiedarbībā. 

Šīs kļūdas pieteikumu saņēmām 15.03.2019. un nodevām informāciju gan Horizon programmētājiem, gan WEB portāla programmētājiem. Diemžēl es neesmu saņēmis nekādu atbildi no WEB portāla izstrādātājiem vai ir bijusi komunikācija ar VISMA vai nav. Nezinot ar kādu kādu komandu tiek lasīti/rakstīti dati no WEB portāla puses mēs nevaram viennozīmīgi pateikt kurā no abām sistēmām ir kļūda.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

Sapratu, piekrītu, Horizon nerada ierakstus, to veic lietotājs, vai nu manuāli, vai importējot, kā šajā gadījumā no WEB Portāla. Taču jebkurā gadījumā skaitītāju rādījumi uz perioda sākumu, ir tabu. Šis lauks ir slēgts rediģēšanai. Lietotājam nav nekādu iespēju to koriģēt, ne manuāli, ne ar importu. Tādēļ aizdomas krīt uz Horizon programmētāju atstātu caurumu. Paskaidrošu, kāpēc. Lai nodrošinātu skaitītāju rādījumu pēctecību, kārtējā mēneša sākuma rādījumam ir jābūt vienādam ar iepriekšējā mēneša beigu rādījumu. Pievienotajā attēlā ir redzams, ka skaitītāja rādījums uz 01.02.2019. ir vienāds ar skaitītāja rādījumu uz 31.10.2018. Tātad pārnests uz februāra sākumu ir nevis janvāra beigu rādījums, bet gan oktobra beigu rādījums. Gandrīz identiska situāciju piefiksējām 15.martā.

     Ievēroju vienu kopsakarību abiem šiem gadījumiem - īpašumiem bija notikusi dzīvokļu īpašnieku, līdz ar to - NĪP līgumu maiņa, to var redzēt pēc līgumu numuriem. Kļūdainā rādījumu pārnešana abās reizēs ir notikusi tieši no iepriekšējā līguma pēdējā fiksētā rādījuma lauka.

AndisN
CHAMPION **

autors AndisN

    Identiska situācija ir līgumam Nr.50921, kur ūdens skaitītājam Nr.A5092-1 sākuma rādījums "110" uz 01.02.2019. ir ņemts no šī paša dzīvokļa iepriekšējā līguma Nr.5092, šī paša skaitītāja pēdējā, 30.11.2018. rādījuma.

  Šīs 2 kļūdas atklājam tikai pēc tam, kad saņēmām klientu pretenzijas. Kā es varētu veikt skaitītāju rādījumu salīdzināšanu uz 31.01.2019. un uz 01.02.2019.? Varbūt atklājam vēl kādu pārnešanas funkcijas kļūdu?