gramatvediba1
CONTRIBUTOR *

Ārpusbilances pamatlīdzekļi

autors gramatvediba1

Labdien! Kā pareizi izveidot dokumentu tipu ārpusbilances pamatlīdzekļu kartītei? Pašreiz, veidojot kartiņu, sadaļā Dati izvēlne Ārpusbilances ir neaktīva (neatļauj ielikt ķeksīti).  Kādas vēl nianses jāņem vērā uzsākot ārpusbilances PL uzskaiti?

1 ATBILDĒT 1
Accepted solution
Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien!

Ārpusbilances pamatlīdzekļu uzskaiti Horizon var veikt vairākos veidos. Katram no veidiem ir daži obligāti nosacījumi un iemesli kuru no tiem lietot.

 

1.veids.

Dokumentu pamatveidam “PL kartīte” izveido atsevišķu dokumenta tipu, kuram piešķir nosaukumu “Ārpusbilances pamatlīdzekļi”. Un kontos norāda ārpusbilances kontus.

Šādā gadījumā būs tas, ko Jūs jau rakstiet, ka izvēlne “Ārpusbilances” ir neaktīva (neļauj ielikt ķeksi). Iemesls ir tāds, ka tas ir pamatveids “PL kartīte”. 

Šajā gadījumā visas darbības ar kartītēm notiek izmantojot tos pašus dokumentus, ko izmanto bilances kartītēm - Iegāde, Iekšējā kustība, Likvidācija.

Un visas atskaites arī ir tās pašas, datu atlase/filtrēšana atskaitēs var tikt veikta pēc dokumenta tipa vai bilances konta.

 

2.veids.

Izmanto jau aktivizētos dokumenta tipus pamatveidam “PL kartīte”. Tikai bilances kontos norāda ārpusbilances kontus. Šis veids ir ļoti līdzīgs 1.veidam. Visās atskaitēs datu atlase/filtrēšana ir iespējama tikai pēc lauka “Bilances konts”.

 

3.veids.

Dokumenta tipu veido speciālam dokumenta pamatveidam “PL ārpusbilances kartīte”. Šajā gadījumā izvēlne “Ārpusbilances” arī būs neaktīva, tikai tajā jau būs ielikts ķeksis.

Ja izmantosiet dokumenta pamatveidu “PL ārpusbilances kartīte”, tad būs jāizmanto arī speciāli ārpusbilances dokumenti (Dokumenti -> Pamatlīdzekļi -> Jauns ĀB dokuments vai Ārpusbilances saraksts) un atskaites (Atskaites -> Ārpusbilances PL).

 

Svarīgi ir izvēlēties un izmantot vienu no veidiem, lai datu uzskaitē tiktu pielietots vienādības princips.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām