atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in

Sign in or create a new user to get relevant areas automatically added to your areas.

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Ko darīt, ja gribu pamatlīdzeklim veikt rekonstrukciju?

Kā veikt pamatlīdzekļa pārvērtēšanu, kuram ekspluatācijas laiks ir beidzies un atlikusī vērtība ir 0.-EUR, bet vēl tiek izmantots saimnieciskajā darbībā? Veicot rekonstrukciju un nomainot lietderīgās lietošanas laiku, nevar izmainīt nolietojumu mēnesī un pamatlīdzekļa uzskaites vērtībai tiek pieskaitīta klāt rekonstrukcijas summa.  Ko es daru nepareizi?

3 ATBILDES 3
Highlighted

Tēma: Ko darīt, ja gribu pamatlīdzeklim veikt rekonstrukciju?

Labdien!

Gribu precizēt Jūsu jautājumu - ir vajadzība veikt pamatlīdzekļa rekonstrukciju, t.i., mainīt uzskaites vērtību vai nolietojuma normu, vai arī Jums vajag veikt pamatlīdzekļa pārvērtēšanu, t.i., noteikt jaunu uzskaites vērtību un izslēgt uzkrāto nolietojumu.

Tās programmā ir divas dažādas operācijas, ko veic ar dažādiem dokumentu veidiem.

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Tēma: Ko darīt, ja gribu pamatlīdzeklim veikt rekonstrukciju?

Labrīt!

Pamatlīdzekļa atlikusī vērtība ir nulle, jo tas pilnībā ir amortizēts (28.01.2018.), bet vēl tiek izmantots.  2018.gada martā veicām remontu un nolēmām pagarināt tā lietošanas laiku vēl uz gadu un remonta summu amortizēt šajā periodā. Visticamāk tā ir pārvērtēšana. Bet kā to izdarīt programmā, lai pamatlīdzeklim lietderīgās lietošanas laiks tagad būtu gads un amortizētas tiktu remonta izmaksas.

 

Ar cieņu

Antra

Highlighted

Tēma: Ko darīt, ja gribu pamatlīdzeklim veikt rekonstrukciju?

(updated by Mija Zaļūksne VISMA ‎23-03-2018 17:37 )

Labdien!

Jūsu aprakstītā situācija ir Rekonstrukcija, t.i., programmā ir jāizmanto rekonstrukcijas dokuments. Rekonstrukcijas dokumentā Jūs norādiet summas izmaiņu un jauno lietderīgās lietošanas laiku. Ieteicams izmantot jauno nolietojuma metodi "Lineārā (no atlikušās vērtības)".

Precizējošus jautājumus jau par rekonstrukcijas dokumenta aizpildi un jaunās nolietojuma metodes izmantošanu, iesaku vaicāt savam Horizon konsultantam.