Marika8
CHAMPION **

PVN 1-I darījumi ar Lielbritāniju (kods GB)

autors Marika8

Labdien, 

 

Ieimportējot EDS PVN deklarāciju, kurā ir norādīti saņemti pakalpojumi no Lielbritānijas (GB), lec sarkanais paziņojums: 

  • PVN 1-I XXX.rinda. Norādīto valsti "GB" var izvēlēties tikai līdz 30.06.2021.

Līdz šim kolēģi manuāli veica korekcijas EDS.

Lai nebūtu ikreiz jālabo, izveidoju valstu sarakstā jaunu valsti ar kodu UK (Lielbritānija), ar to aizstāju veco GB.

Paziņojums EDS vairs neparādījās, bet radās cita, nopietnāka problēma - veicot maksājumu šim partnerim, banka neļauj maksājumu ieimportēt, jo neatpazīst tādu "UK" un pieprasa atpakaļ "GB". 

Kā jūs, kolēģi, izejat no šīs situācijas? Varbūt kaut ko daru nepareizi? 

27 ATBILDES 27
Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Ja ar "N" bija domāta darījuma veida pazīme, tad mums tieši tāda ir piesaistīta PVN kategorijai, kura ielikta šo partneru kartiņās: 

 Darījuma_veida_pazīme.JPG

Interesanti, ka Jums EDS neko neprasa. Tas nozīmē, ka mums uzstādījumos kaut kur kaut kas nav salikts korekti. (vai, pareizāk, pēc GB izslēgšanas no Eiropas Savienības, nav samainīts)

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Darijuma veids N- nav PVN numurs. Kolonnā peilikumam, kur ir A, R1, T, V utt. To gan mainu manuāli pirms sūtīšanas uz EDS iezīmējot visas tās rindas bez PVN. Dažu sekunžu darbs.

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8 (Atjaunots ‎05-10-2022 15:27 autors Marika8 )

Laikam nesapratāmies 🙂 
Horizon PVN pielikumā man nekas nav jāmaina ar roku, jo caur PVN kategoriju šis :N burts (kas nozīmē - darījums ar neapliekamu personu) jau iekrīt uzreiz (attēlā pirmā rinda): 

 

PVN_1_1_HOR.JPG

Savukārt, EDS šī pati rinda parādās PVN numura lodziņā ar GB burtiem un bez cipariem (jo klienta kartiņā PVN maksātāja laukā ir tukšums). EDS-am nepatīk šie divi burti "GB". Gribu no tiem tikt vaļā. Piemēram, Šveicei neparādās numuri un darījumus ar Šveices bez jebkādām problēmām var ievilkt EDS. Šeit attēls, ko redzam EDS: 

 

PVN_1_1_EDS.JPG

Ceru, ka tagad ir saprotamāk, ko meklēju 🙂

 

 

 

IndraS
CONTRIBUTOR ***

autors IndraS

Es saprotu , par ko runā Marika, jo mums identiskas problēmas ar  GB koda lietošanu Horizon un EDS VID. Katru mēnesi  "čibinu " manuāli  - kāpēc nevar  sakārtot, jo izmaiņas  ir paliekošas  (nebūs  GB  Eirpas Savienībā).

Grieķijas kods ir otra neēŗtība  -stādāju ar sevi, lai VISMAI nevajadzētu strādat ar programmu Horizon :). 

autors Aldis_PC_Konsultants

Pareizi ir GB. Jāpārbauda vai pie Pamatdati - Klienti - Valstis Lielbritānijai nav palikusi darījuma vieta ES, ir jābūt ārpus ES preces.

2022-10-03_15-35-07.png

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

 

Valsts ir norādīta korekti: 

 

valsts_kods_GB.JPG

Piekrītu, ka GB, ir korekti, jo tikai šādu kodu pieņem banka importējot maksājumus. Taču EDS PVN deklarācijā šis kods tiek uzskatīts par kļūdainu, jo izmet manis iepriekš norādīto paziņojumu: 

  • PVN 1-I XXX.rinda. Norādīto valsti "GB" var izvēlēties tikai līdz 30.06.2021.

Ja ne man vienīgajai ir šāda problēma, varbūt Visma kolektīvs varētu padomāt par šo kļūdas paziņojumu un rast kādu risinājumu, lai nav EDS jāveic manuālas korekcijas. Nemācēšu komentēt, vai citas uzskaites sistēmas šo jautājumu ir atrisinājušas un kā... 

Diāna 11
CHAMPION **

autors Diāna 11

Jā šis jautājums jau arī man ir gadu aktuāls. Tai pašā laikā HORIZONTS PVN atskaites padodot uz eds.vid.gov.lv , piem ASV kodu nepadod, bet GB nekādi nevar iemācīt! Ja to PVN deklarācijā saprastu no HOR puses, proiblēmas nebūtu.

Valsts Kase man atbildēja: 

Labdien!

 

Atbildot uz jūsu jautājumu Valsts kase informē, ka valstu klasifikators tiek uzturēts saskaņā ar ISO kodu tabulu un latviskots saskaņā ar Latvijas Vēstnesī publicēto informāciju “Par pasaules valstu un teritoriju nosaukumiem latviešu valodā” https://www.vestnesis.lv/op/2019/42.36.

Jūsu atsūtītajā saitē https://publications.europa.eu/code/lv/lv-370100.htm  ir minēts, ka ES dalībvalstīm vienmēr jāizmanto ISO kodi, bet pārējām valstīm ieteicams izmantot."

ARĪ es gaidu risinājumu!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām