atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
CHAMPION *

PVN kategoriju vienots skaidrojums

autors Gunta Germane

Jautājums par PVN kategorijām , likmēm  un to aprakstiem

 

Lūdzu vai programmas autori  nevar izstrādāt vienotu metodiku PVN kategoriju sarakstam, šo kategoriju pielietošanai , ieteikumus likmju izvietošanai , dokumentu tipu veidošanai un kādam mērķim kurš dokumenta tips pielietojams .

Kā arī vienotus ieteikumus PVN kategoriju un likmju realizācijai Horizonā.

Jautājumu aktualizēju jo līdz šim biju strādājusi ar viena konsultanta nostādnēm kā šo informāciju pielietot programmā. Tagad iznāca saskarties ar cita konsultanta sagatavotu programmu darbam un rodas problēma jo ir pilnīgi atšķirīga pieeja šim jautājumam. 

Savādāk ir situācija ka viena programma it kā būtu jābūt vienotam risnājumam bet tagad sāk izskatīties ka cik konsultanti tik risinājumi. 

Bez tam ja iespējams detalizētāku instrukciju  ( https://community.visma.com/t5/Zinasanu-baze/Ka-uzskaitit-pārdosanas-darijumus-ar-PVN-reversu/ta-p/1... PVN reversajiem ) noslēguma daļu . Teiksim tā pēc vairākkārtējām domu maiņām ( sākot ar - to nevar programmai iestāstīt līdz liekas ka var ) gribētos redzēt instrukciju  (vai vismaz atbildi - risinājumu no speciālista šeit ) kurā ir datalizēti aprakstīts šis teksta beigu variants. - kā to īsti izdarīt programmā saglabājot darba principu : " tikai nelabo grāmatojumus ar roku- ja viss pareizi ievadīts dators pats zin ko darīt" . 

Manuprāt jābūt vienotai sistēmai visās šis lietās savādāk mainoties likumam un iestrādājot jauno likumdošanu programmā daži lietotāji var saskarties ar problēmu- izdarīt varētu bet man tie burtiņi ( likmes pietrūkst) - vai kaut kas reāli lietotajos uzstādījumos kofliktē ar piedāvātajiem jauninājumiem programmā . 

21 ATBILDES 21
CHAMPION ***

autors Vitālijs Puškovs

Ja skatīties piemēru augstāk, tad es būtu darījis šādi :

Nav jāvelta atsevišķs burts speciāli Reversam.

Var izmantot tos pašus ABC, jo pēc būtības PVN likmes nemainās.

1)Nepieciešams izveidot jaunu PVN kategoriju speciāli darījumiem ar Reverso PVN un kategorijā nozīmēt katrai likmei Uzkrājuma un norēķina kontus;

2) Izveidot jaunu saņemšanas dokumentu tipu, kurā būs iekļauta R PVN prece (diemžēl tādas pavadzīmes vajadzēs dalīt divas - atsevišķi ievadīt parasto preci un Reverso) un nosauciet "Saņemšanas pavadzīme ar reverso pvn"

3) Izveidojiet atsevišķo kontējumu shēmu šim dokumentam ar tiem pašiem indikātoriem kā normālai precei, kur salikt ailes ar atbilsošiem kontējumiem attiecīgām likmēm un summām.

4) dokumentu tipam piesaistīt izveidoto kontējumu shēmu pēc noklusējuma.

 

EKAs kontēšanas shēma būs jāveic pilnveidojumi, lai kontēšanas shēma spēj atpazīt preci ar Reverso PVN, piemēram, ja tā ir atsevišķa preču grupa, tad tai pielikt klāt Grāmatojumu Indikātoru (paņemot grupu uz labošanu) un tad pēc tas atpazīt preci un attiecīgai grupai pielikt kontējumus jau esošajā kontēšanas shēmā EKAi.

Ar cieņu,
Vitālijs Puškovs
E-pasts: vitalijs.puskovs@jr.lv
SIA"Jānis Roze"