atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Horizon apgādes dokumentu, kuri satur atšķirīgus PVN darījumu veidus, apstrāde

autors Mija Zaļūksne
Ņemot vērā Eiropas Komisijas 2018. gada sākumā izteiktos iebildumus par PVN apgrieztās maksāšanas kārtību Latvijā, kā arī 2018.gada 7.jūnijā izsūtīto oficiālo paziņojumu par Latvijas pienākumu neizpildi attiecībā uz valstī ieviesto PVN reversu būvizstrādājumu, plaša patēriņa elektronikas un sadzīves elektrotehnikas piegādēm, pastāv iespēja, ka tuvākajā laikā var tikt atkārtoti mainīta PVN piemērošanas kārtība. Tāpēc esam pieņēmuši lēmumu uz laiku atlikt izmaiņu iestrādi programmā.
 
Lai gadījumos, kad apgādes dokuments satur atšķirīgus PVN darījumu veidus (vienā dokumentā parastā un apgrieztā jeb reversā PVN maksāšanas kārtība), nodrošinātu korektu RVS Horizon darbību,  šobrīd programmā ir nepieciešams ievadīt vairākus dokumentus atbilstoši PVN darījumu veidiem. Iemesls tam ir vēsturisks - RVS Horizon apgādes / realizācijas, kā arī PVN deklarācijas aprēķina principi vienmēr ir balstījušies uz pieņēmumu, ka PVN darījuma veids tiek attiecināts uz dokumentu nevis tā rindām.

Apzinoties, ka šāda dokumentu apstrāde šobrīd rada papildus neērtības, bijām uzsākuši darbu pie nepieciešamo izmaiņu priekšizpētes, par ko esam minējuši Horizon klientu dienās kā arī klientu forumā. Ņemot vērā iespējamās izmaiņas PVN piemērošanas kārtībā, kā arī izvērtējot izmaiņu sarežģītību un apjomu, esam pieņēmuši lēmumu šobrīd neturpināt izmaiņu iestrādi programmā. Turpināsim klientus informēt par notikumu attīstību šajā jomā. 
5 Komentāri
VIESTURS
CHAMPION **
autors VIESTURS

Šīs rada vēl vienu problēmu. Nevar korekti uzskatīt pamatlīdzekla iegādes vērtību. Ja pavadzīmē par , piemēram, datortehnikas iegādi ir arī piegādes izmaksas, tām vienmēr ir ''parastais'' PVN aprēķins. Tai pašā laikā šīs izmaksas jāpievieno pamatlīdzekļa iegādes vērtībai.  Varbūt problēma ir tikai man, jo nēesmu apguvis visas iespējas.

autors Ģirts Juraševskis

Šo situācija var risināt tikai ar vairākiem dokumentiem, piemēram, ievada apgādē divus rēķinus, katru ar savu PVN kategoriju un abus grāmato kādā starpkontā. Pēc tam ievada PL iegādi, kas nepiedalās norēķinos, ar attiecīgo PL vērtību un grāmato no starpkonta uz PL kontiem.

VIESTURS
CHAMPION **
autors VIESTURS

Paldies. Sakiet lūdzu, kas jatzīmē PL iegādes dokumentā, lai tas nepiedalītos norēķinos (neveidotos kreditora parāds un neparādītos neapmaksāto sarakstā) ? 

autors Ģirts Juraševskis

Ir divi varianti:

1. Dokumenta tipā norādīt dalību norēķinu operācijās - Nepiedalās, tad vienmēr šis dokuments nepiedalīsies norēķinos

2. Izslēgt konkrēto dokumentu no apgādes bloka, to dara Dokumenti - Apgāde - Preču dokumenti, Darbības - Izslēgt no apgādes sistēmas

VIESTURS
CHAMPION **
autors VIESTURS

Paldies. Izmantoju 2. variantu, jo šādi gadījumi ir reti.