atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Kā Horizon izpildīs MK noteikumu par elektroniskā rēķina standartu?

autors Mija Zaļūksne

Kā Horizon izpildīs MK noteikumu “Noteikumi par piemērojamo elektroniskā rēķina standartu un tā pamatelementu izmantošanas specifikāciju un aprites kārtība” prasības, ja likumprojekts tiks apstiprināts?

 

Šobrīd MK tiek apspriests noteikumu projekts  Noteikumi par piemērojamo elektroniskā rēķina standartu un tā pamatelementu izmantošanas specifikāci.... Dokumenta apstiprināšanas gadījumā publiskās pārvaldes iestādēm būs jāspēj saņemt rēķinus noteikumos aprakstītajā xml formātā.

 

Lai klienti nodrošinātu noteiktumu prasību ievērošanu, Horizon uzturēšanas pakalpojuma ietvaros plānojam papildināt Horizon moduli Pavadzīmju/Rēķinu apmaiņa ar ārējām sistēmām ar MK noteikumos minēto xml formātu gan rēķinu importa, gan eksporta vajadzībām. Rēķinu importa gadījumā tie tiks ielasīti programmas starpslānī (metarēķini) no kura pēc tam var tikt ģenerēti apgādes dokumenti.

 

Plānojam importa iespējas piegādāt šī gada jūnijā ar jaunāko Horizon versiju, savukārt eksporta iespējas ne vēlāk kā šī gada septembrī.

 

Vēršam uzmanību, ka papildu validāciju un kontroļu iekļaušana gadījumos, kad ir noteiktas papildu prasības obligātas informācijas norādīšanai kādā no piemērojamajā elektroniskā rēķina standartā paredzētajiem izvēles pamatelementiem, tiks vērtēti kā papildu izmaiņu pieprasījumi programmā, par kuru realizāciju var tikt piemērota papildus samaksa.

 

Tāpat informējam, ka šobrīd aktīvi vedam sarunas ar iespējamajiem partneriem, kuri varētu nodrošināt kanālus elektronisko rēķinu izsūtīšanai un iesūtīšanai, sertificētus PEPPOL piekļuves punktus un papildus pakalpojumus saistībā ar rēķinu satura validāciju un transformāciju.