Finanšu pārskatu atjaunināšana publiskās pārvaldes sektora iestādēm

21-01-2019 09:52 (Atjaunots 21-01-2019)
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 2317 Skatījumi

No 01.01.2019. stājas spēkā jauni MK noteikumi Nr.87, kas nosaka jaunu grāmatvedības uzskaites kārtību budžeta iestādēm, kā arī veikti grozījumi esošajos MK noteikumos Nr.1031 un 1032, kas nosaka klasifikācijas kodu dalījumu ieņēmumiem un izdevumiem. Tā kā ir mainīti virsgrāmatas klasifikatori, pastāv varbūtība, ka ir jāpapildina arī finanšu pārskatu apraksti, kā piemēram, PVN deklarācijas apraksts, budžeta izpildes pārskats u.c.

 

Aicinām laicīgi izvērtēt lietotos finanšu pārskatus un nepieciešamības gadījumā adaptēt tos atbilstoši jaunajiem klasifikatoriem līdz pirmo aprēķinu veikšanai par 2019.gadu. 

 

Lai konstatētu, vai ir nepieciešami labojumi esošajos pārskatos, nepieciešams veikt lietoto aprakstu formulu validāciju atbilstoši aktīvajiem kontiem un dimensijām.

 

Atskaites - Virsgrāmata - Finanšu pārskatu apraksti:

Uzejot uz nepieciešamo aprakstu - Darbības - Apraksta pārbaude.

Pārbaude.jpg

 

Apraksta pārbaudes logā jānorāda datums, uz kuru nepieciešama formulu validācija - Pārbaudīt.

Ja pārskata formulās uz aprēķina datumu tiks konstatēti neatbilstoši konti vai dimensijas, tie tiks uzrādīti. 

Lai 2019.gada aprēķini noritētu veiksmīgi un bez kļūdām, ir jāpārliecinās, vai atbilstoši konstatētajām neatbilstībām ir nepieciešama pārskata labošana atbilstoši klasifikatoru izmaiņām.  

 

Rezultāts.jpg

 

Lai veiksmīgs darbs pie finanšu pārskatu aprēķiniem 2019.gadā :)!

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām