Kā slēgt operācijas kontus?

13-12-2017 12:52 (Atjaunots 26-06-2018)
  • 0 Atbildes
  • 1 vērtējumi
  • 4476 Skatījumi

Lai varētu arī pēc gada slēguma apskatīt visus gada darījumus, ērtāk operāciju kontu slēgšanu veidot ar dokumentu “Kontu reformācija starpperiodā”.

 

Tā kā šis dokuments tiek veidots starpperiodā, tad operāciju konti tiek slēgti starp slēguma gada 31.decembri un nākamā gada 1.janvāri. Tas dod iespēju redzēt visus gada darījumus, atverot kontu apgrozījumu no 1.janvāra līdz 31.decembrim.

 

Savukārt, ja ir nepieciešamība redzēt situāciju pēc operāciju kontu slēgšanas, tad kontu apgrozījums ir jāizveido par periodu no 1.janvāra līdz 31.decembrim BP01 (1.starpperiods).

Operāciju kontu slēgšana: Dokumenti – Virsgrāmata – Kontu reformācijas – Pievienot kon11.png  - Kontu reformācija starpperiodā:

kon1.png

Atvērtajā dokumentā ievada numuru (vai arī tas tiek likts nākamais pēc kārtas pēc izveidotā numeratora). Datums ir gada pēdējās dienas starpperiods (piemēram, 31.12.2014 BP01). Datus dokumentā ielasa ar labajā malā esošo pogu “Pievienot kontus”.

No atvērtā saraksta iezīmē visus operāciju kontus un “Izvēlēties”. Slēgumu var veikt arī pa daļām, piemēram, veidojot atsevišķu dokumentu 6.kontu grupai, atsevišķu – 7.kontu grupai un atsevišķu – 8.kontu grupai. Tad arī katrā dokumentā jāizvēlas tikai attiecīgās kontu grupas konti:

kon2.png

Kad dokuments aizpildīts, tad grāmatot kon3.png un Saglabāt. Atvērtajā grāmatošanas logā labajā pusē ar pogu “Pārģenerēt rindiņas” izvēlas piemērotu kontējumu shēmu. Grāmatot un Saglabāt.

kon4.png

Kontējums izveidosies pēc sistēmas shēmas, ja dokumenta tipam nav piesaistīta speciāli izveidota shēma - attiecīgi grāmatojumā aizpildīsies tikai ienesto datu puse.

 

Lai nebūtu ar roku jāliek konts, uz kuru atlikums ir jāpārnes, var papildināt sistēmas kontējumu shēmu - abās kontējumu lappusēs ieliekot konta numuru, uz kuru veikt grāmatojumu.

 

Ilglaicīgi skatot, ērtāk ir, ja kontējumu shēmā kontu ieliek nevis ar roku, bet gan norāda iepriekš izveidotu makro vērtību (bildē ir makro vērtība). Makro vērtības priekšrocība ir tā, ka, ja mainīsies kontu plāns un ieliktais konts vairs nebūs aktīvs, attiecīgas izmaiņas būs jāveic tikai makro vērtībā (Sistēma – Uzstādījumi – Makro – Vērtības) , no kurienes informācija nonāks arī visās kontējumu shēmās, kur mainītais konts izmantots. Ja konts būs ielikts ar roku, tad būs izmaiņas jāveic katras kontējumu shēmas katrā lappusē.

kon5.pngkon6.png

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām