atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Dokumentu apmaksas režīma konfigurācija CHD hibrīda kases aparātos

16-09-2019 14:44 (Atjaunots 30-11-2019)
 • 0 Atbildes
 • 0 vērtējumi
 • 542 Skatījumi

Datu apmaiņa pieejama ar šādiem hibrīda kases aparātu modeļiem:

 

 • 3050H (draivera versija 3.84.3.)
 • 3050UH (draivera versija 3.76.1.)
 • 3850H (draivera versija 3.84.3.)
 • 5850H  (draivera versija 3.84.0.)
 • 5850EH  (draivera versija 3.84.0.)
 • 5880H (draivera versija 3.84.0.)

Iespējamie datu apmaiņas režīmi

 

Datu apmaiņai pieejami divi režīmi:

 • Preču datu nosūtīšana un realizācijas datu nolasīšana
  Risinājums nodrošina pamatdatu sūtīšanu uz kases aparātu un preču, pakalpojumu pārdošanas datu lasīšanu no kases aparāta, veidojot kases pavadzīmi.
 • Dokumentu apmaksa caur kases aparātu
  Risinājums nodrošina samaksas pieņemšanu no klienta par sniegtiem pakalpojumiem un izrakstītajām pavadzīmēm un rēķiniem, nosūtot dokumenta datus uz kases aparātu čeka drukāšanai.

Svarīgi! Datu apmaiņai ar vienu hibrīda kases aparātu vienlaicīgi ir iespējams izmantot tikai vienu no šiem datu apmaiņas režīmiem.

 

Ieteikums! Ja izmantojat sertificētus CHD aparātus, tad pēc versijas nomaiņas iesakām izveidot jaunus kases tīkla aprakstus, un datu apmaiņai izmantot jauno Horizon dziņa failu CHDDRVH.DLL.

 

CHD dziņa konfigurācija

 

Datu apmaiņa starp Horizon un CHD hibrīda kases aparātu tiek veikta, izmantojot CHD dzini.

 

Uz darbstacijas, no kuras tiks veikta datu sūtīšana un lasīšana, jābūt izveidotai direktorijai, kurā atrodas datu apmaiņai nepieciešamie faili: SDRV.dllSDRV.exe un SDRV.ini. Direktorijai jābūt piešķirtām datu rakstīšanas/lasīšanas tiesībām, jo datu apmaiņas procesā tajā tiek veidoti datu faili.

 

SDRV.ini tiek aprakstīta pieslēguma konfigurācija kases aparātam. Šo konfigurāciju nepieciešams sagatavot sadarbībā ar apkalpojošo CHD pārstāvi.

 

Veicot Horizon kases tīkla konfigurāciju jāzina SDRV.ini aprakstītais kases aparāta identifikators lokālajā tīklā(piem., ECR_1, t.i., identifikators ir 1), lai datu apmaiņa notiktu ar pareizo kases aparātu.

 

Failus ir iespējams lejupielādēt https://www.chd.lv/atbalsts/lejupielades 

 

Pasūtot jaunu vai pielāgojot esošo hibrīda kases aparātu likumdošanas prasībām, ar CHD pārstāvjiem nepieciešams atrunāt šādu kases aparāta konfigurāciju.

 

Svarīgi! Hibrīda kases aparāta konfigurācijai jābūt ar iekļautu PVN.

Svarīgi! PVN likmju un maksāšanas veidu definēšana ir jāveic kases aparātā.

Svarīgi! Ja datu apmaiņu ar kases aparātu paredzēts izmantot dokumentu apmaksas režīmā, tad, uz kases aparāta nospiežot rēķinu apmaksas taustiņu, datu nolasīšana ir jāsāk ar 1 MAKRO.

 

Lai nodrošinātu Horizon izrakstīto rēķinu un pavadzīmju apmaksu kasē, risinājums paredz iespēju no Horizon uz kases aparātu drukāšanai nosūtīt fiskālā čeka datus (Dokumenti → Kases sistēmas → Fiskālie čeki).

 

Dati tiek iesūtīti kases aparāta atmiņā - MAKRO. Lai izsauktu iesūtītos datus, lietotājam uz kases aparāta ir jānospiež rēķinu apmaksas taustiņš, jānorāda maksāšanas veidi, ar kādiem klients veic apmaksu un jāveic čeka izdruka.

 

Risinājums nodrošina datu apmaiņu ar šādiem fiskālo čeku pamatveidiem:

 • Fiskālais čeks
 • Fiskālais čeks - citai personai
 • Storno čeks

Konfigurācija

 

Svarīgi! CHD hibrīda kases aparāta konfigurācijai jābūt ar iekļautu PVN.

 

Svarīgi! Kases aparātā katrai uzskaitē izmantotajai PVN likmei jāievada atsevišķa nodaļa. Fiskālā čeka summas kases aparātā tiek drukātas uz nodaļām atbilstoši kases tīkla aprakstā aizpildītajai PVN likmju pārejas tabulai.

 

Svarīgi! Lai būtu iespējams nosūtīt datus uz CHD hibrīda kases aparātu, dokumenta tipā jābūt aprakstītam atribūtam “Izmantot kases dzini” un atribūta vērtība jānorāda “Izmantot CHD kases aparātu”.

 

Kases aparāta tīkla konfigurācija

 

Pamatdati → Kases sistēmas → Kases aparātu tīkli

 

Kases aparāta tīklā tiek veikta datu apmaiņas nodrošināšanai nepieciešamā konfigurācija. Šajā sadaļā aprakstīta konfigurācija, kura tiek izmantota dokumentu apmaksas režīmā caur kases aparātu.

 

Lappuse Dziņa dati

 

Dziņa fails

 

Datu apmaiņa ar hibrīda kases aparātiem tiek nodrošināta ar CHDDRVH.DLL dziņa failu.

 

Kases

 

Jānorāda kases aparāta identifikators lokālajā tīklā, kāds aprakstīts SDRV.ini CHD dziņa konfigurācijas direktorijā. Numurs tiek izmantots, lai identificētu un nodrošinātu komunikāciju ar pareizo kases aparātu.

 

kases_tīkla_konfigurācija_FC_ielikt.png

 

Dziņa dati → Parametri

 

 • Draivera direktorija

  Uz darba stacijas jābūt izveidotai CHD dziņa faila direktorijai. Lietotājam no tās jāizvēlas dziņa fails SDRV.exe. Direktorijai jābūt piešķirtām datu rakstīšanas/lasīšanas tiesībām.

 • Draivera nosaukums

  Jānorāda CHD dziņa fails SDRV.exe. Lauks tiks aizpildīts automātiski, aizpildot draivera direktoriju.

  c6.PNG

 

Lappuse Datu nosūtīšana

 

Abu datu apmaiņas režīmu nodrošināšanai tiek izmantots kases tīkla apraksts, tāpēc, ievadot konfigurāciju dokumentu apmaksas režīmam, papildus jāaizpilda arī citi obligātie lauki aprakstā, lai būtu iespējams saglabāt konfigurāciju. Veicot datu apmaiņu, šajā lappusē ievadītā konfigurācija netiks izmantota.

 

Piemērs

 

c7.PNG

 

Lappuse Pavadzīmes veidošana

 

Abu datu apmaiņas režīmu nodrošināšanai tiek izmantots kases tīkla apraksts, tāpēc, ievadot konfigurāciju dokumentu apmaksas režīmam, papildus jāaizpilda arī citi obligātie lauki aprakstā, lai būtu iespējams saglabāt konfigurāciju. Veicot datu apmaiņu, šajā lappusē ievadītā konfigurācija netiks izmantota.

 

Piemērs

 

c8.PNG

 

Lappuse Lietotāji

 

Jānorāda lietotāji, kuriem ir tiesības strādāt ar šo kases aparāta tīklu. Veidojot fiskālo čeku, lietotājam tiks piedāvāti tikai viņam atļautie kases tīkli.

 

c9.PNG

 

Lappuse PVN pārejas tabula

 

PVN pārejas tabulā jānorāda kases aparāta nodaļu kodi, lai to PVN likmju procentuālā vērtība atbilst Horizon fiskālā čeka klienta PVN kategoriju likmju procentu vērtībām.

 

Svarīgi! Kases aparātā katrai uzskaitē izmantotajai PVN likmei jāievada atsevišķa nodaļa. Fiskālā čeka summas kases aparātā tiek drukātas uz nodaļām atbilstoši kases tīkla aprakstā aizpildītajai PVN likmju pārejas tabulai. Pārejas tabulā iespējams norādīt no 1 līdz 9 nodaļai.

 

c10.PNG

Dalībnieki
Izceltā tēma