atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Manas jomas

Sign in Jums nav iestatītas interesējošās jomas.
Gunita Pūpēde
  • 0 Atbildes
  • 0 vērtējumi
  • 284 Skatījumi

Nereti rodas situācijas, kad nepieciešams atmaksāt naudu debitoram vai arī tiek saņemta atmaksa no kreditora. Lai programmā veidotos korekti klientu atlikumi, ir būtiski izvēlēties dokumentu tipus ar atbilstošu dalību norēķinu operācijās.

 

Realizācija

 
Visos dokumentos jāizvēlas viena un tā pati klienta kartīte ar norēķinu veidu – DEBITORS.

 

Ja nav nepieciešams labot prasības pret debitoru (rēķinu vai pavadzīmju summas), bet ir nepieciešamība tikai atmaksāt naudu debitoram (piemēram, kļūdaina maksājuma summa, kā rezultātā izveidojusies pārmaksa), tad jābūt aktivizētam atsevišķam izejošā maksājuma uzdevuma tipam ar dalību norēķinu operācijās – debitoru dokuments (Sistēma→Uzstādījumi→Dokumentu tipi). Tas ļaus izejošajā maksājuma uzdevumā izvēlēties jau esošo klienta kartīti (debitors) un veidosies korekti klienta atlikumi realizācijas modulī.

 

1_MU_debitoru.PNG

 

Ja nepieciešams precizēt prasības pret debitoru (rēķinu vai pavadzīmju summas), tad jāizvēlas realizācijas kredītrēķins (dalība norēķinu operācijās – debitoru dokuments) vai arī atpakaļsaņemšanas pavadzīme (dalība norēķinu operācijās – debitoru dokuments).

 

Apgāde

 

Visos dokumentos jāizvēlas viena un tā pati klienta kartīte ar norēķinu veidu – KREDITORS.

 

Ja nav nepieciešams labot saistības pret kreditoru (saņemto rēķinu vai pavadzīmju summas), bet ir nepieciešams tikai iegrāmatot saņemto atmaksu no kreditora (piemēram, vēlreiz apmaksāts jau reiz apmaksāts rēķins un nauda tiek atgriezta), jābūt aktivizētam atsevišķam ienākošā maksājuma uzdevuma tipam ar dalību norēķinu operācijās – kreditoru dokuments (Sistēma→Uzstādījumi→Dokumentu tipi). Tas ļaus ienākošajā maksājuma uzdevumā izvēlēties jau esošo klienta kartīti (kreditors) un veidosies korekti klienta atlikumi apgādes modulī.

 

2_MU_kreditoru.PNG

 

Ja nepieciešams precizēt saistības pret kreditoru (saņemto rēķinu vai pavadzīmju summas), tad jāizvēlas apgādes kredītrēķins (dalība norēķinu operācijās – kreditoru dokuments) vai arī atgriešanas pavadzīme (dalība norēķinu operācijās – kreditoru dokuments).

Dalībnieki