avbryt
Viser resultater for 
Søk heller etter 
Mente du: 
Mine områder

Logg inn

Logg inn eller registrer en ny bruker for å automatisk få tildelt relevante områder i Mine områder.

Highlighted
CONTRIBUTOR **

Utleggstrekk skatt.

En ansatt skylder skatt og vi er pålagt av kemneren å trekk vedkommende 17 % i lønn hver måned.  Når jeg regner etter ser jeg at lønnsart 115 elektronisk kommunikasjon også er med i beregningsgrunnlaget.  Kan det være riktig at hun skal trekkes 17 % også av kr 366 ?  Kr 366 er jo ikke et beløp hun får utbetalt, men et beløp som er gjenstand for beskatning hver måned.  Kan vi ha registrert noe feil i lønnsart 115 eller 195 utleggstrekk skatt ?

1 SVAR 1
Highlighted
CONTRIBUTOR ***

Sv: Utleggstrekk skatt.

Grunnlag for utleggstrekk finner du i Skattebetalingsforskriften § 14-4-3. Nærmere om beregning av utleggstrekk