VIESTURS
CHAMPION ***

Algas pārrēķins

autors VIESTURS

Labdien!

Kādas lūdzu ir pareizās procedūras, ja alga par janvāri jau izmaksāta un tagad parādās B lapa no 31.01. ? IIN ir 0 abos gadījumos,  jo lieli atvieglojumi. Kā koriģēt soc.nodokli atskaitei un kā ieturēt pārmaksu izmaksājot algu par februāri? Ja pareizi saprotu, laboju tabeli un janvāra aprēķinu izdzēšot darbinieku un ieliekot atpakaļ pēc tam. Vai pārmaksa tiks atvikta automātiski maksājot februāra algu? 

 

Paldies,

Viesturs. 

14 ATBILDES 14
AndrejsK
CHAMPION *

autors AndrejsK

Janvāra tabele nav jākoriģē. Jāievada slimības lapa. Pēc tam taisa darba laika uzskaites dokumentu ar dokumenta datumu 31.01. un aprēķina mēnesi 02. Dokumentā parādīsies -1 diena. Veicot februāra aprēķinu pārmaksas summa tiks ieturēta vai paliks kā parāds, ja slimības lapa turpināsies. Pārrēķināsies arī soc. iemaksas. VSAOI atskaitē par februāri parādīsies korekcija par iepriekšējo mēnesi.  

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Paldies. Tātad visas korekcijas nākošā mēnesī. Tai skaitā soc.nodoklis, ko par februāri apmaksāju pēc sākotnējā aprēķina un par februāri samazinu dēļ janvāra korekcijas? 

AndrejsK
CHAMPION *

autors AndrejsK

Tieši tā. Pārrēķins nākamajā mēnesī ir vienkāršāk nekā labot dokumentus, par kuriem jau veikts aprēķins, īpaši tad ja ir jau aprēķināts un pārskaitīts IIN.      

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Neizdodas saglabāt darba laika uzskaites dokumentu ar 31.01.2019 datumu un aprēķina mēnesi 02.2019. Ja periodu norādu februāri, brīdinājums ka visam jābūt vienā mēnesī Ja periodu norādu 31.01. -31.01. brīdinājums par dienu skaitu mēnesī. 

AndrejsK
CHAMPION *

autors AndrejsK

Iespējams, ka ir kāds iestatījums, kas neļauj un man nav zināms. Mums tas jādara bieži, jo aprēķins notiek mēneša pēdējā dienā un gadās, ka kāds pamanās saslimt, kamēr notiek aprēķins.

DLU.PNG 

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Paldies. Līdz šim vienmēr izvēlējos dokumentu Detalizēta d.l. uzskaite prop.dienām.  Tagad pamēģināju citu - Darba laika uzskaite. Sanāca tāds dokuments kā Jums ko var saglabāt. Ar -1 un -8.  Cerams ka arī februāra aprēķins ar 1 dienas korekciju arī izdosies. 

Gunta_AlianseTM
PARTNER

autors Gunta_AlianseTM

Arī detalizētajā uzskaitē var ielikt stundas ar mīnus zīmi !!! un ļoti labi pārrēķina! tad ir pārskatāmi, kurā dienā mainījās nostrādāto stundu daudzums 🙂 

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Detalizētā man neizdevās. Jo prasa arī periodu no - līdz.  Kā jau rakstīju, kad norādīju janvāri brīdinājums ka visam jābūt vienā mēnesī. Kad februāri, kaut kas par dienam un kalendāru.  Kāds periods šinī gadījumā jānorada, ja koriģē 31.01.2019, bet pārrēķinam jābūt februārī? 

AndrejsK
CHAMPION *

autors AndrejsK

Man izdevās arī ar detalizēto tabeli. 

DDLU.PNG

 

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Skaidrs, paldies. Problēma tātad nav tabeles veida izvēlē. Kaut ko pats biju sajaucis. 

Gunta_AlianseTM
PARTNER

autors Gunta_AlianseTM

Nu re - kur jauki :)))))) Informācijai: Tāpat var rēķināt virsstundas, nakts un svētku stundas par iepriekšējiem periodiem - ja uz tekošā mēneša aprēķinu aprēķināta tikai pamatslodze (standarta stundas), bet pēc tam izrādās (piemēram, ja darbinieks bijis darba braucienā ārzemēs), ka strādājis arī naktī (piemēram, tālbraucējs-šoferis)

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Man viss daudz vienkāršāk. Visiem fiksētas mēnešalagas un vienīgā problēma ka algas diena noteikta kā mēneša pēdējā darba diena. Slimības lapas parādās tikai noslēgtās un pārrēķins ir regulāra parādība. Es ceru ka Horizon sapratīs, ka februārī jāietur pārmaksa par vienu dienu attiecīgam darbiniekam  un soc. nodokli arī samazinās. 

Accepted solution
Gunta_AlianseTM
PARTNER

autors Gunta_AlianseTM

Viss ļoti labi strādā;
Detalizētas DL uzskaites Dok.datums = iepriekšējā perioda pēdējā diena
Aprēķina mēnesis = tekošais mēnesis, kurā veiks pārrēķinu
Sākuma dat. / Beigu dat. = iepriekšējais periods
piemēram, ja jāpārrēķina februārī par janvāri, tad:
Detalizētas DL uzskaites Dok.datums = 31.01.2019.
Aprēķina mēnesis = 02.2019.
Sākuma dat./Beigu datums - 01.01.2019. / 31.01.2019.
visus nevajadzīgos ciparus izdzēš un ieliek tikai - vai + stundas, kas nepieciešamas
!!!! Alga:  amatalga proporcionāli stundām (ja ir amatalga)

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Paldies. 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām