Eva Kalniņa
CHAMPION *

Bezalgas atvaļinājums

autors Eva Kalniņa

Labdien!

 

jautājums par bezalgas atvaļinājumiem, kas ir īsāki par 4 kalendāra nedēļām. Darbinieks paņem bezalgas atvaļinājumu vienu nedēļu un sistēma uzreiz saprot, ka par to periodu darbiniekam nepienākas ikgadējais atvaļinājums un atvaļinājumu rezerves fondos  automātiski parādās ikgadējā atvaļinājuma pārtraukšana, bet patiesībā, darbiniekam jau skaitās pieejams ikgadējais atvaļinājums par to periodu. 

Vai man sistēmā atvaļinājumu uzkrājumos ir nekorekti parametri?

2 ATBILDES 2
Ieva Juraševska
ACTIVE CONTRIBUTOR *

autors Ieva Juraševska

@Eva Kalniņa ļoti pareizi jau atbildējusi @Diāna 11 . Noteikti jāveido 2 samaksas veidi - no kuriem vienu izmantojam pirmajām 30 dienām un ko nenorādām ARF Samaksas veidu konfigurācijā lpp. <Pārtraukšana/Izslēgšana> un otru - nākamajiem periodiem virs 30 dienām - to norādām ARF Samaksas veidu konfigurācijā lpp. <Pārtraukšana/Izslēgšana>. Šobrīd vislabāk būtu vienīgo esošo samaksas veidu no šīs konfigurācijas izņemt, lai darbiniekiem tiktu korekti uzskaitīts atvaļinājums.

Accepted solution
Diāna 11
CHAMPION **

autors Diāna 11

Labrīt!

Darbiniekam par prombūtni, kas īsāka par 30 dienām pienākas atvaļinājums un uzkrājums, tāpēc mums ir divi samaksas veidi prombūtne līdz 30 dienām un otrs prombūtne vairāk kā 30 dienas. Tad arī notiek korekts aprēķins rezerves fondam un atvaļinājumam.

 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām