liegab
CONTRIBUTOR ***

Inventāra norakstīšanas pieteikums HoP

autors liegab

Labdien,

Ikdienā izmantojam HoP, kur veidojam arī Inventāra un pamatlīdzekļu norakstīšanas pieteikumus.

Esam secinājuši, ka pieteikumā saskaņotājiem tiek rādīts nekorekts Ekspluatācijā no datums, jo pārbaudot atklājās, ka, ja inventārs ir vairākas reizes izsniegts lietošanā, atgriezts, atkal izsniegts lietošanā, atkal atgriezts, tad noraktīšanas pieteikumā Ekspluatācijā no tiek atspoguļots pēdējais datums (jaunākais datums), kad lietoātajam izsniegts konkrētais inventārs.

Vai šo iespējams konfigurēt / mainīt, jo nav korekti rādīt ekpluatācijas datumu, kas nav 1mais datums, kad inventārs 1mo reizi ir izsniegts kādam lietošanā.

 

Kā šo labot?

Paldies.

9 ATBILDES 9
Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien!

HoP materiālo resursu sarakstā inventāra kartītēm dati tiek atlasīti no inventāra atlikumu atskaites. Laukā "Ekspluatācijā no" tiek uzrādīts datums no "INVENTĀRA IZSNIEGŠANA LIETOŠANĀ.Dok.datums". Un tur uzrāda tiešām pēdējo izsniegšanas lietošanā datumu. Un inventāram, kas vairākkārt mainījis lietotāju, tur tiks uzrādīts pašreizējam lietotājam izsniegšanas datums.

Vēl atskaitē ir pieejams inventāra saņemšanas datums. Tas radīs atšķirības datumos, ja inventārs uzreiz netiek izsniegts lietošanā.

Datu atlasē katru reizi netiek meklēts pirmais izsniegšanas datumu tieši ātrdarbības nolūkos.

liegab
CONTRIBUTOR ***

autors liegab

Ņemot vērā to, ka tie ir norakstīšanas pieteikumi, uzņēmuma vadībai, kas ir norakstīšanas pieteikuma saskaņotāji pēc pieteikuma būtu jāredz no kura brīža konkrētais inventārs ir lietošanā vispār (nevis pēdējo reizi), lai varētu pieņemt lēmumu par to vai apstiprināt norakstīšanas pieteikumu, vai tas ir pamatots tieši inventāra ekspluatācijas ilguma pēc.

 

Vai inventāra saņemšanas datumu iespējams attēlot norakstīšanas pieteikumā, lai to var redzēt saskaņotāji?

 

 

Accepted solution
Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Šobrīd saņemšanas datumu nevar redzēt. Ir tikai viena kolona "Ekspluatācijā no". Tad ir jāmaina datu atlases algoritms. Ir jāizvērtē izmaiņu ietekme, jo tāds datu attēlojums jau bijis jau kopš HoP materiālo resursu izstrādes.

Ņemsim vērā Jūsu viedokli.

liegab
CONTRIBUTOR ***

autors liegab

Paldies, ceru, ka drīzumā veiksiet izmaiņas, jo no biznesa viedokļa šī ir ļoti  nepieciešama izmaiņa, lai būtu atbilstoša informācija norakstīšanas pieteikumos.

DaigaV
CONTRIBUTOR **

autors DaigaV

Labdien! Paldies, ka aizskārāt šo jautājumu! Mēs arī vēlamies HoP-ā redzēt inventāra iegādes datumu.

Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien!

Ļoti patīkami, ka iesaistieties diskusijā par Jums aktuālo tēmu.  Ir būtiski, lai programma palīdz ikdienas darbā un uzrāda vajadzīgo informāciju.

Tāpēc gribu saprast Jūsu vajadzību.

Piemēram - inventārs ir iegādāts šodien, 5.03.2020. Dažas vienības tiek izdotas lietošanā jau otrā dienā. Bet dažas tiek izsniegtas lietošanā tikai pēc vairākiem mēnešiem, piemēram 11.06.2020.

Tad HoP kā “Ekspluatācijā no” datumu Jūs uzskatiet iegādes datumu 05.03.2020. jeb izsniegšanas lietošanā datumu – 11.06.2020?

Un vēl būtisks jautājums jau no Jūsu uzskaites procesa. Vai inventāra serializāciju Jūs veiciet jau saņemšanas pavadzīmē? Vai tikai tad, kad inventārs tiek izsniegts lietošanā?

 

Jau iepriekš paldies par atbildēm.

liegab
CONTRIBUTOR ***

autors liegab

Labdien,

Pie inventāra un pamatlīidzekļu norakstīšanas mūsu gadījumā ir svarīgs iegādes brīdis, jo mums reti ir gadījumi, kad manta tiek atdota lietotājam vairākus mēnešus vēlāk, parasti jau uzreiz pēc saņemšanas inventārs vai pamatlīdzeklis nonāk pie darbinieka lietošanā.

Turklāt pamatlīdzekļiem nolietojums rēķinā sjau ir nākošo mēnesi pēc iegādes, tā kā jebkurā gadījumā uzskatām jau to par ekspluatāciju.

 

Inventāra serializāciju mēs veicam jau saņemšanas pavadzīmē.

Accepted solution
Aiva Bondare
VISMA

autors Aiva Bondare

Labdien!

Ir publicēta jaunākā HoP versija "needlfish". Tajā ir veiktas izmaiņas par inventāra ekspluatācijā no datuma attēlošanu. Materiālo resursu saraksta un apstiprināšanas uzdevuma kolonnā “Ekspluatācijā no” inventāram dati tiks attēloti no Horizon atskaites “Inventāra atlikumi” lauka “Izveides datums”.  Tas ir datums, kad ir izveidota inventāra sērija jeb veikta serializācija. Tas datums nemainās veicot iekšējās darbības ar inventāru.  Iepriekš dati tika attēloti no Horizon atskaites inventāra atlikumi lauka “Inventāra izsniegšana lietošanā”.

Patīkamu pieteikumu sagatavošanas un saskaņošanas procesu ar HoP!

DaigaV
CONTRIBUTOR **

autors DaigaV

Labdien!

HoP kā "Ekspluatācijā no" datums  uzrādās pēdējais izsniegts lietošanā datums. Līdz ar to, ja inventārs iegādāts 01.02.2017., izsniegts darbiniekam 10.02.2017., tad atgriezts un no jauna izsniegts citam darbiniekam 15.02.2020, HoP lietotājam izskatās, ka minētais inventārs ir gluži jauns, jo iegādes datums 01.02.2017. nekur vairs neparādās.

Inventāra serializāciju mēs veicam saņemšanas pavadzīmē, izdrukājam Nr. un nododam materiāli atbildīgajai personai- HoP lietotājam. Viņš ir tas, kurš HoP-ā izsniedz inventāru lietošanā. 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām