Ineta _Lagzdina
CONTRIBUTOR ***

Inventārs un noliktava

autors Ineta _Lagzdina

Labdien!

Neliela problēma ar inventāru. Pie inventāra sarakstā parādās, ka inventārs ir izsniegts lietošanā un ir serializēts, tomēr neparādās uz uzkrājošās personas, bet gan uz noliktavas. Tika sagatavota iekšējās kustības pavadzīme, bet tik in tā nekas nemainās. Kā rīkoties?  

Paldies!

8 ATBILDES 8

autors Sarmīte Spēlmane

Labdien!

Tas, vai inventārs parādās atlikumā pie uzkrājošās personas vai noliktavas, nav saistīts ar to, vai inventārs ir vai nav izsniegts lietošanā. Ja rakstiet, ka tika sagatavota iekšējās kustības pavadzīme, vai nejaucat to ar inventāra izsniegšanu lietošanā (rakstu tikai tāpēc, ka pieminējāt izsniegšanu lietošanā)? Ja, rakstot par iekšējo kustību, faktiski domājāt par izsniegšanu lietošanā, tad caur šo dokumentu atbildīgā persona netiek mainīta, inventāram tiek piešķirts tikai lietotājs, atbildīgajai personai paliekot nemainīgai. Ja tā tomēr ir iekšējā kustība, tad inventāram būtu jābūt atlikumā uz to vērtību, kas norādīta laukā <Saņēmējs> neatkarīgi no tā, vai tas ir definēts kā noliktava vai kā uzkrājošā persona.  

Ineta _Lagzdina
CONTRIBUTOR ***

Labdien!

Lai vieglāk saprastu stāstīšu pa solim, kas tika darīts. 

Tika saņemta pavadzīme, kura caur NOLIKTAVAS moduli tika ņemta uzskaitē un serializēta, nosakot atbildīgi personu (arī noliktavas ir personu vārdu uzvārdi), bet tika izvēlēta uzkrājošā persona. Pēc tam dokuments tika apstrādāts inventāra modulī ar dokumentu INVENTĀRA IZSNIEGŠANA LIETOŠANĀ, bet pēc laika skatoties PAMATDATI - INVENTĀRS - SARAKSTS pie šīm inventāra vērtībām Ser.Dok.Nol.Tips (kas ir izvilkts izskatā) uzrādās NOLIKTAVA nevis UZKRĀJOŠĀ PERSONA un pie LIETOŠANAS STĀVOKĻA parādās ka ir izsniegts lietošanā.  Tika izveidots inventāra lietotāja maiņas pavadzīme (no noliktavas uz uzkrājošo personu), taču palika noliktavā. 

Kāda būtu pareizākās tālākās darbības? Ceru, ka doma ir saprotama. 

Pēc būtības informāciju par konkrētam inventāram esošās piesaistītās atbildīgās personas tipu rāda cita kolonna. Jāskatās kolonna INVENTĀRA ATBILDĪGAIS.Tips Ko Jums tur rāda? 

Kā saprotu, šobrīd skatāties NOLIKTAVA.Tips un tur redzams tās noliktavas tips, kas bija aktuāls serializācijas brīdī. Tas nav aktuālās atbildīgās personas tips. Sākam ar kolonnu pārbaudi.  

 

2018-10-09_16-23-05.jpg

 

 

Ineta _Lagzdina
CONTRIBUTOR ***

Citiem parādās uzkrājošā persona citiem tā pati noliktava.

 

Accepted solution
Sarmīte Spēlmane
VISMA

Tagad var sākt skatīties šajā kolonnā redzamo informāciju un tiem, kuriem šajā kolonnā uzrādās "Noliktava" pašreizējās atbildīgās personas tips ir "Noliktava" un tiem tad arī jāveido iekšējās kustības pavadzīmes, ar kurām jāpārvieto inventārs no Noliktavu kartītēm uz Uzkrājošajām personām, ja mērķis ir pāriet uz Uzkrājošo personu uzskaiti. Atbildīgo personu var samainīt tikai ar diviem dokumentiem:

 

Iekšējā kustības pavadzīme

Inventāra kustības pavadzīme

 

Pirmīt minējāt, ka centāties šo tipu mainīt ar inventāra lietotāju maiņas dokumentu. Šis dokuments nekādi neietekmē atbildīgās personas datus. Tas maina tikai lietotāju, kas ir atsevišķs klasifikators.

 

 

 

 

Ineta _Lagzdina
CONTRIBUTOR ***

Šobrīd parādās kolonnā Uzsk. InvAtb. pārādās uzkrājošā persona, iepriekš šādu pavadzīmi arī biju izveidojusi, bet viņu atcēlu, jo iepriekš minētajā kolonnā SerDok.Nol.Tips parādijās NOLIKTAVA. Šobrīd arī SerDok.Nol.Tips uzrādās NOLIKTAVA, vai šādi tas var palikt un ko šī kolonna īsti atspoguļo?

Accepted solution
Sarmīte Spēlmane
VISMA

Kolonna <SerDok.Nol.Tips> parāda datus par tā brīža noliktavu, kas bija serializācijas brīdī.  Piemēram, ja sākotnēji inventāru saņēmāt un serializējāt saņemšanas pavadzīmē un tajā brīdī kā atbildīgais bija noliktava un pēc tam inventārs jau tika pārvietots uz citu atbildīgo kā uzkrājošo personu, tad <SerDok.Nol.Tips> parādīsies sākotnējā "Noliktava" un nekad nemainīsies, lai kā tiktu kustināts inventārs, ja vien nestornēsiet saņemšanas pavadzīmi un nenomainīsiet tajā noliktavu pret uzkrājošo personu. 

Pēc būtības - šai kolonnai maza nozīme. Svarīgāki ir pašreizējās atbildīgās personas dati un tā ir kolonna <INVENTĀRA ATBILDĪGAIS.Tips>. 

Ineta _Lagzdina
CONTRIBUTOR ***

Paldies par informāciju! Bija ļoti noderīgi.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām