Marika8
CHAMPION **

PVN 1-3 pielikums un darījumi ar reversu PVN

autors Marika8

Labdien, 

 

Ir izveidota darījumu uzskaites sistēma pēc instrukcijas "Kā uzskaitīt pārdošanas darījumus ar PVN reversu (realizācija)". 

Ir izrakstīts priekšapmaksas rēķins par darījumu ar kokmateriāliem;

Ir saņemts maksājums un sasaistīts ar šo priekšapmaksas rēķinu; (izveidots atsevišķs avansa konts šādiem darījumiem)


Veidojot PVN atskaiti, neuzģenerējas PVN 1-3 pielikums. Deklarācijas 41.1 rindā darījums parādās, bet pielikumā šī darījuma nav. Eksperimentējot ar uzstādījumiem, atradu, ka, veicot izmaiņas ienākošā maksājumu uzdevuma parametros (PVN veidu nomainot no "reverss" uz "iekļauts"), šis darījums pielikumā parādās. 

 

PVN_1_3_reverss.JPG

 

Augstākminētā instrukcijā nebija minēts, ka šī PVN veida izvēle būtu nozīmīga pielikuma ģenerēšanā un mēs šo parametru esam izmantojuši citām vajadzībām. Līdz ar to jautājumi:

1. Vai šis parametrs tiešām ietekmē PVN deklarācijas pielikuma 1-3 saturu? Varbūt mūsu gadījumā tā ir sakritība?;

2. Ja šim laukam nav saistības ar PVN deklarāciju, tad kā (atstājot maksājumu uzdevumā PVN veidu "Reverss") varu iegūt datus PVN pielikumā par saņemtajiem maksājumiem ar reversu PVN?

 

Manuprāt, ienākošā maksājuma PVN veidam "reverss" vajadzētu palikt, jo pēc tā var atšķirt parastos darījumus (ar PVN veidu "iekļauts") no šiem īpašajiem darījumiem. 

 

Ļoti gaidīšu info! 

 

 

2 ATBILDES 2
Accepted solution
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien, @Marika8!

 

Jā, PVN deklarācijas III.pielikumā netiek atlasīti dokumenti, kur ir PVN veids "Reverss", tādēļ maksājumā tam noteikti ir jāpaliek "Iekļauts". No citiem šie maksājumi atšķiras ar to, ka PVN summa ir 0.00.
Realizācijas pusē tas īsti nav reverss, tā ir pārdošana nepiemērojot PVN, jo to darīs saņēmējs. "PVN reverss" ir saņēmēja pusē. 

Marika8
CHAMPION **

autors Marika8

Paldies! 

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām