Preču uzskaite noliktavā

autors Mija Zaļūksne (Atjaunots ‎10-01-2018 15:11 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Kā pareizi veikt noliktavas un finanšu dokumentu uzskaiti, ja ārzemju piegādātāja rēķins ir par preci 100 gab. un summa 10000 EUR, bet faktiski prece ir atnākusi 90 gab. (summa 9000 EUR)?

 

Piegādātājs pēc tam atsūta kredītrēķinu par nesaņemto preci 1000 EUR. Noliktavā preci uzskaita faktiskajā daudzumā un summā. Līdz ar to preču dokumenta summa atšķirsies no tā rēķina summas, kas saņemts no piegādātāja. Vajadzētu, lai finansēs grāmatotos pilnā rēķina summa 10000 EUR un pilna kredītrēķina summa ( piem., 1000 ).

 

Ļoti gribētu uzzināt, kā pareizi rīkoties šajā situācijā?

(Jautājuma autore: Daiga Putniņa)

1 ATBILDĒT 1
Accepted solution
Mija Zaļūksne
VISMA

autors Mija Zaļūksne

Pastāstīšu, kā atrisināju situāciju. Izveidoju preci ar nosaukumu " Nesaņemtā prece", un pie preces apraksta tika pievienota opcija uzskaites vērtībai nerēķināt klāt pieskaitījumus. Kad saņemu kredītrēķinu, tad taisu šīs preces atgriešanu. Līdz ar to noliktavā nestāv prece, kas faktiski nav saņemta, kā arī vienmēr var kontrolēt, ja neesam saņēmuši kādu kredītrēķinu no piegādātāja. 

(Atbildes autore: Daiga Putniņa)

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām