AndrejsK
CHAMPION *

Atvaļinājuma naudas aprēķins

autors AndrejsK (Atjaunots ‎01-08-2018 15:53 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Iepriekšējo 6 mēnešu laikā darbinieks 2 mēnešus strādājis pusslodzi, pārējo laiku pilnu slodzi. Samaksas aprēķina veids "Mēneša alga proporcionāli dienām". Kādu aprēķina veidu lietot atvaļinājuma naudas aprēķinam?

Domāju, ka vispiemērotākais būtu "No vidējās nostrādātās stundas izpeļņas".

Kam paredzēts aprēķina veids  "No vidējās nostrādātās stundas izpeļņas (SUMM_pēc atlīdz. likuma)"?

2 ATBILDES 2
Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

Programmā Helpā (F1) ir apraksts šim aprēķina veidam.

Nosaukumā norāde uz Atlīdzības likumu ir tāpēc, ka sākumā šo algoritmu noteica Atlīdzības likumā un tikai nesen to "pārnesa" arī uz Darba likumu.

apr_veids.png

Gunta Germane
CHAMPION **

autors Gunta Germane

Kam paredzēts aprēķina veids  "No vidējās nostrādātās stundas izpeļņas (SUMM_pēc atlīdz. likuma)"?

Šis aprēķina veids nodrošina korektu matemātiku ja nav pilns darba laiks vai ir summētā darba laika uzskaite . 

Nemāku tik skaisti pateikt bet galvenā būtība- matemātikā paņem nevis faktiski nostrādātās stundas iepriekšējā periodā bet - cik stundas būtu jāstrādā ja strādātu pilnu darba laiku. Rezultātā faktiski nopelnītā alga tiek dalīta nevis uz faktiski nostrādātām stundām bet uz stundām kas būtu jāstrādā aprēķina bāzes periodā. Bez tam no aprēķina izņemas ārā dienas kad ir atvaļinājums vai darba nespējas lapa. ( matemātika var tikt veikta dažādi - neesmu pētījusi iestrādātās formulas bet tiek panākts rezultāts ko prasa tālāk iekopētais DL pants par vidējās dienas izpeļņas aprēķinu 

Skaidrībai iekopēju Darba likuma fragmentu kurš nosaka kā jārēķina dienas vidējā izpeļņa. 

DL 75 pants 

(4) Dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, stundas vidējo izpeļņu reizinot ar vidējo nostrādāto stundu skaitu darba dienā, kuru aprēķina, pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā. Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu šā likuma 74.panta pirmajā un sestajā daļā minētajos gadījumos.

 

 

Gribu uzsvērt- Domāju ka tā ir , nevis apgalvoju .

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām