atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
CONTRIBUTOR **

Avansu pārgrāmatošanas dokumeti-kontu pārejas tabula

autors Baiba

Ja ar 01.01.2019. mainās konti, vai  realizācija-avansu pārgrāmatošanas dokumenti arī iespējams izmantot pārejas tabulu? Šobrīd nav iespējams iegrāmatot, jo tiek parādīts paziņojums, ka vecais konts vairs 2019.gadā nav pieejams un jaunais vēl netiek izmantots 2018.gadā. Vai tas ir vienkārši jāgrāmato manuāli? Paldies

3 ATBILDES 3
Accepted solution
VISMA

autors Raita Reine (Atjaunots ‎27-02-2019 18:28 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Labdien!

 

Īsā atbilde:

Jā, avansu pārgrāmatošanas dokumentiem nav iespējams izmantot kontu pārejas tabulas. Šajā gadījumā ir jāveido grāmatojums manuāli. Pie tam, tā kā šis ir tik specifisks divu pušu dokuments, kas nemaz nepieļauj situāciju, kur viena puse tiek grāmatota manuāli, tad vajadzīgās summas ir jāgrāmato ar virsgrāmatas reģistru.

 

Garāks skaidrojums:

Šis dokuments ir diezgan vēsturisks. Tas pēc būtības ir grāmatojumu reģistrs, kas iegūst summas no apgādes/realizācijas, un no tā rodas grāmatojumi virsgrāmatā klientu kontos bez klienta. To izmanto, ja visu gadu klientu norēķinus uzskaita vienā kontā, bet tikai uz bilances sastādīšanu pārliek avansus citā kontā. Nākamā gadā grāmatojums ir pretējs, un atkal turpina visu uzskaitīt vienā kontā. Un nesatraucas par grāmatojumu klientu kontā bez klienta.

 

Tā kā prasības pret avansu uzskaiti ir augušas, un bieži vien tekoši vajag redzēt apgrozījumus/atlikumus virsgrāmatā uzreiz parāda vai avansa kontā, tad lielākoties visi dokumenti jau tiek grāmatoti uz vajadzīgo kontu pie katra dokumenta.

 

Pārsvarā publiskā sektora iestādes (kuram šogad konti ir mainījušies) dara šādi, tādēļ arī pie senajiem avansu pārgrāmatošanas dokumentiem nekādas izmaiņas netika veiktas.

CHAMPION *

autors AndrejsK

Kontu maiņas gadījumā pārgrāmatošanai izmanto starpperiodus. Starpperiodā pārejas tabulā var lietot abus kontus. 

CONTRIBUTOR **

autors Baiba

Jā, starpperiodu izmanto kontu maiņas gadījumā, bet tieši dokumeta tipā: Avansu pārgrāmatošanas dokumenti/Debitora avansa pārnešana no debitora konta 2319 tiek pārgrāmatots uz kontu 59xx 31.12.2018. un programma pati automātiski atgrāmato šo avansu uz atbilstošo kontu-01.01.2019. no 59xx uz 2311(jo mainās konts). Ja šo dokumeta tipu izmanto starpperiodā, tas nozīmē, ka, ja es paņemu virsgrāmatu uz 31.12.2018.(ne starpperiodu), atlikums vēl arvien ir 2319 kontā ar mīnus zīmi. Man doma bija tāda, ka šim dokumenta tipam arī varbūt ir iespējams piesaistīt pārejas tabulu(līdzīgi kā maksājuma dok.) un programma atgrāmato 01.01.2019. jau uz jauno kontu.