atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Anonymous
Neattiecas

Darba alga bez atvieglojumiem, darbinieks iesniedza grāmatiņu

autors Anonymous (Atjaunots ‎29-08-2018 10:08 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Labdien!
1. Darbiniekam ko gada sākuma nebija iesniegta algas nodokļu grāmatiņa. No 01.01.2018 Pie tiesiskām attiecībām ienākuma veids bija- Darba alga bez atvieglojumiem, IIN informācijā- bez dokumenta.
Tagad cilvēks iesniedza algas nodokļu grāmatiņu no 20.08.2018.
2. Darbiniekam otrādi no gada sākuma bija iesniegta algas nodokļu grāmatiņa. No 01.01.2018 Pie tiesiskām attiecībām bija ienākuma veids- Darba alga. IIN informācija- grāmatiņas + neapliekamais minimums. Tagad darbinieks izņēma algas nodokļu grāmatiņu
Vai sanāk, ka tagad abiem gadījumiem jāmaina Tiesiskās attiecības no Darba algas bez atvieglojumiem un Darba algu (otrajam darbiniekam otrādi).
Jautājums ir- vai to jādara caur Pārcelšanas operācijām?
Lūdzu aprakstīt procesu.
Un kā rīkoties, ja tagad mēs pieņemam darbinieku ar augustu. Algas nodokļu grāmatiņu iesniegs septembrī. Pieņemam darbā kā “Darba alga bez atvieglojumiem” un tad septembrī atkal pārcelšana un “Darba alga”

6 ATBILDES 6

autors Mija Zaļūksne

@Anonymous - vai Jums izdevās atrisināt šo jautājumu?

 

Jauku dienu vēlot,

Mija Z.

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Paldies!

Tagad viss skaidrs

Juris999
CONTRIBUTOR **

autors Juris999

Nē, tas noteikti nav jādara caur pārcelšanas operācijām.  Vienkārši jāizveido darbiniekam jauna IIN kartiņa ar nepieciešamo informāciju no vajadzīgā datuma un jānoslēdz iepriekšējā, ja tas netiek veikts automātiski. Lietvedībā, ja nepieciešams, var atzīmēt, ka tādā un tādā datumā darbiniekam ir veiktas nepieciešamās izmaiņas. Domāju, ka tas arī viss.

Veiksmi darbā!

Anonymous
Neattiecas

autors Anonymous

Paldies!

Bet laikam nebiju līdz galam skaidri aprakstījusi situāciju:

IIN ieturējuma veidi no 01.01.2018:

IIN – ienākuma veidam Darba alga

IIN- ienākuma veidam Darba alga bez atvieglojumiem

image.pngimage.pngimage.pngimage.png

 

Katram darbiniekam no 01.01.2018 kartiņā pie tiesiskām attiecībām tika norādīti Ienākuma veidi “Darba alga” vai “Darba algas bet atvieglojumiem” atkarībā no tā, vai ir iesniegtas algas nodokļu grāmatiņas uz 01.01.2018.

Tagad viens no darbiniekiem, kuram bija iesniegta algas nodokļu grāmatiņa, norādītais ienākuma veids “Darba alga”, IIN kartiņa “Grāmatiņa” augusta vidū izņēma no uzņemuma algas nodokļu grāmatiņu. Ja vienkārši ierobežojot IIN kartiņu ar grāmatiņas izņemšanas datumu un izveidojot jauno IIN kartiņu “Bez dokumenta”

image.png

un aprēķinot viņam atalgojumu par augustu rēķinās tie 20%, kas ir noteikti Darba alga ar atvieglojumiem, visam atalgojumam par augustu. Bet jābūt lai no 01.08.2018 tika pielitotas likme 20% “Algas nodoklis 2018”, bet no izņemšanas dienas likme 23% “Algas nodoklis (darba alga bez atv.) 2018.

 

Kā to var panākt?

Gunta Germane
CHAMPION *

autors Gunta Germane

Sveiki

Iznāks nevis atbilde bet papildus jautājums- ceru ka Anita kā parasti "uzliks punktus uz i"

īsti neizprotu jēgu ienākumu veidam  " darba alga bez atvieglojumiem"  Kuros gadījumos tas jālieto.

Un tas pats arī pārējiem ienākuma veidiem ( parasts un ar atvieglojumu)

Standarta variantā lietoju " Darba alga"  un darbiniekam aizpildu  :

IIN informācija "Maksātāja kategorija" - norāda kura IIN tabula strādā aprēķinā

IIN informāciju  " Tips" - norādu vajadzīgo no saraksta ( grāmatiņa vai bez dokumenta) 

 

Dabīgi ka aizpildīta tiek informācija par neapliekamo minimumu un apgādājamiem. 

Man izskatās ka korekti aprēķinās lietojot šo ienākumu veidu gan gadījumā kad ir nodokļu grāmatiņa gan gadījumā kad nav iesniegta nodokļu grāmatiņa .

Mainoties informācijai par algas nodokļu grāmatiņu pievienoju darbinieka kartiņā  jaunu IIN informāciju cilvēkam un dzīvoju tālāk. 

 

No iepriekš minētā jautājums kam paredzēts ienākuma veids :" darba alga bez atvieglojumiem " ???

 

Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

Tiesiskās attiecībās ir jānorāda ienākuma veids "Darba alga" un IIN informācijā tiek norādīts vai darbiniekam ir algas nodokļa grāmatiņa vai nē.

To, kas saistās ar ienākuma veidu "Darba alga bez atvieglojumiem" - šāds tiek izmantots tikai specifiskos gadījumos un arī tikai, ja grāmatvedis uzskata, ka tāds vajadzīgs. Piemēram, darbiniekam noslēgts darba līgums un tam papildus līgums, kas tiek maksāts no cita finansējuma vai projekta un no šīs summas nevēlas rēķināt atvieglojumus. Tad, lai to nodrošinātu, veido otru ienākuma veidu Darba algai, kur norāda, ka netiks piemēroti atvieglojumi.