atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
CONTRIBUTOR **

Debitora dokuments kases ieņēmuma orderī

autors Baiba

Mk noteikumi paredz, ka par dienu par ieņēmumiem ar kases aparātu ir jāizraksta 1 kases ieņēmumu orderis, taču kasē pa dienu ir vairāki maksājumi no debitoriem, līdz ar to, lai nodrošinātu debitoru uzskaiti tehniski(atrunājot grāmatvedības politikā), tiek izrakstīti vairāki ieņēmumu orderi. Vai ir kāds cits variants, lai uzskaitītu debitorus, bet orderis pa dienu būtu viens kā to paredz MK noteikumi.

4 ATBILDES 4
CHAMPION *

autors Gunta Germane (Atjaunots ‎03-01-2019 21:09 autors Gunta Germane )

Risinu šo problēmu caur avansa norēķinu.

Izveidoju atsevišķu avansa norēķina personu- EKA saņemtā nauda no debitoriem

izmantoju dokumenta formu Avansa norēķina palielināšana par debitoru ( piedalās norēķinu operācijās - debitors 

ieņēmumus reģistrēju :

Ja par debitoru- ir pavadzīme- realizācijas dokuments uz klientu. - naudas saņemšana EKA tiek uzskaitīta - avansa palielināšana debitoram .

Dienas beigās 1 ieņēmumu orderis uz kasi - konkrētajā dienā šī norēķinu persona nodod naudu kasē 

pamatojumā: 2019. gada  dd.mmm iekasētā nauda kases aparātā par debitoriem .

Ja dienā ir ieņēmumi kases aparātā kas nav debitori tad var veidot dokumentu : Avansa palielināšana norēķinu persona - EKA reģistrētie ieņēmumi  ( vai veidot 1 dokumentu šeit pa tiešo vai papildus veidot pavadzīmi- ( rēķinu) par EKA reģstrētiem ieņēmumiem ar sadalījumu - datalizāciju. uz Avansa norēķinu palielina par 1 summu 😞 šai gadījumā jau elastīgi jāpielāgojas konkrētajai situācijai cik detalizēti vajag ieņēmumus. 

Mērķis ir sasniegts:

debitoru uzskaite= OK

kasē par dienas ieņēmumiem 1 ieņēmumu orderis.

Avansa norēķinu atskaite katru dienu slēdzas pa 0.00- cik iesists EKA tik nodots kasē 

ja samaksa tiek veikta ar bankas kartēm reģistrējot ieņēmumus kases aparātā tad atkal nedaudz individuāls risinājums bet mērķis sasniedzams. 

Katrā ziņā grāmatvedība nav rutīna bet ir radošs darbs. 

 

 

Accepted solution
VISMA

autors Raita Reine

Var veidot sistēmā savu "kasi" arī kases aparātam. Tad šajā "kases aparāta kasē" vispirms ievadīt tādus ieņēmumu orderus un izdevuma orderus, lai nodrošinātu vajadzīgo analītiku - pa debitoriem vai, piemēram, avansa norēķinu personām, u.tml.

 

Dienas beigās naudu no "kases aparāta kases" uz īsto kasi pārvieto ar "Kases pārvedumu". Tad būs tikai viens ieņēmumu orderis reālajā kasē.

Arī maiņas naudas kustībai tad izmanto kases pārveduma dokumentu.

 

Kases pārvedums, piemērsKases pārvedums, piemērs

 

CONTRIBUTOR **

autors Baiba

Šobrīd tā arī darām, ka virtuāli esam izveidojuši kasi kases aparātam un pēc tam taisam kases pārvedumu uz īsto kasi, bet ideja vairāk bija uz to, vai ir iespējams arī šajā virtuālajā kases aparāta kasē ievadīt vienu orderi ar piesaisti vairākiem debitoru klientiem, jo dienas laikā tiek saņemti liels daudzums maksājumu, kas ir jāsadala pa debitoriem. Redzēju sistēmā, ka ir pieejams tāds dokumenta tips kā kases kvīšu porcija. Vai šo nav iespējams izmantot šādos gadījumos un kā tas darbojas. Paldies

autors Raita Reine

Kases kvīšu porcija ir specifiskas konstrukcijas dokuments, kuru var mēģināt izmantot, ja galīgi neinteresē Virsgrāmatas apgrozījums pa debitoriem, vai interesē tikai kopsummās.

 

Jā, ar to var panākt, ka ir viens "ieņēmumu orderis - nepiedalās" ar kopēju klientu un kopēju summu, savukārt tam saistītās kases kvītis ir debitoru dokumenti, un tiem ir piesaistes pie rēķiniem.

 

Mīnusi šim dokumentam:

1) Grāmatojums ir kopējam ieņēmumu orderim ar kopējo klientu, attiecīgi Virsgrāmatā debitoru kontā nebūs apgrozījums pa kases kvītiņu klientiem, bet būs uz visu kopējo. Grāmatojumā arī nevar dabūt dimensijas no piesaistītajiem dokumentiem.

2) Ja ir kautkas jālabo kādā no kvītīm, tad jāceļ vaļā viss lielais ieņēmumu orderis, kur iekšā citu debitoru maksājumi un piesaistes rēķiniem. Tas var būt lēni un smagnēji.

3) Reti lietota un sena funkcionalitāte.

 

Rekomendēju tomēr palikt pie atsevišķiem kases orderiem katram debitora maksājumam.

 

Un nākotnē mērķēt uz to, lai vispār nav skaidrās naudas, bet viss ienāk automātiski caur banku 🙂