VIESTURS
CHAMPION ***

PVN I-III UK

autors VIESTURS

Labdien!

 

Kāpēc lūdzu PVN atskaites 3. pielikumā velk līdzi valsts kodu GB (EDS brīdina attiecīgi par katru tādu rindu)? Valstu katalogā UK nomainīta uz 3. valsti. PVN numuri no klientu kartiņām izdzēsti. Realizācijas rēķinos darījuma vieta -ārpus ES preces.

 

Paldies,

Viesturs

6 ATBILDES 6
Raita Reine
VISMA

autors Raita Reine

Labdien, 

 

Par 3. pielikumu

@VIESTURS , kāds tieši ir EDS brīdinājums, kas tur rakstīts?  Valsts kods nāk no klienta kartītē norādītās valsts.

Darījumi 3. pielikumā tiek atlasīti atbilstoši formulām tajās PVN deklarācijas ailēs, kuras 3. pielikumā ir jāatšifrē. Tad caur grāmatojumiem tiek atrasta pārējā darījuma informācija. Te attiecīgi būs 48.1 vai 48.2 rindas formulas un atbilstošie darījumi.

48.2 rinda tiek atšifrēta atsevišķi vienmēr neatkarīgi no summas, kaut MK noteikumos Nr.40 tas tā nav tiešā tekstā prasīts, bet bija VID vēstule klientam un skaidrojums, ka 48.2 rindas summa tiek salīdzināta ar 3. pielikuma 48.2 rindas atšifrējumu un 2. pielikumu. Attiecīgi tika veiktas izmaiņas.

 

Par 1. pielikumu

@Diāna 11 

Te ar "I" un "N" darījumiem un robežsummu ir līdzīgi, ka MK noteikumos Nr.40 nav tiešā tekstā prasīts, ka tās vienmēr jāatšifrē neatkarīgi no summas (23. punkts par atsevišķi rādāmajiem un 24.punkts par kopā rādāmajiem). Un tā kā daži prasa savilkt arī šos zem 150eur kopā, savukārt, citi - visu atšifrēt, tad te pagaidām izmaiņas vēl neplānojam. Skatos uz pieminēto 25.3 punktu, bet to var dažādi interpretēt un neiet kopā ar 23.punktu, kur uzskaitīti atsevišķi rādāmie ...

Varbūt kādam ir kāda VID vēstule, kur minētie punkti nav pretrunā viens ar otru?  

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Paldies. Precīzu EDS paziņojumu jau pa brīvdienām aizmirsu, bet bija brīdinājuma sadaļā, kas netraucē iesniegt. Būtība tāda, ka UK nav ES. Valsts kods bija aizpildīts GB bet VAT numurs nebija.  Pagaidīšu nākošo mēnesi un meģināšu saprast, ja vēl būs šādi gadījumi. Tikai dažas rindas un ātri pamanāmas.

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Paldies, sapratu. Par šo nekad nav prasījuši labot, bet nu labāk uzreiz iesniegt atbilstoši likumam.

VIESTURS
CHAMPION ***

autors VIESTURS

Labrīt!

Paldies.

Kāpēc klientiem? Valsts jau nemainās. Darījumu vieta saskaņā ar PVN likumu kļūst par ārpus ES un tas parādās automātiski no valstu reģistra. Vai es kaut ko nesparotu pareizi? Man 1. pielikumā zem 150 EUR visi pabāzti zem T koda kopā ar LV.  Vai 3. valstis tagad ir jātšifrē?

Diāna 11
CHAMPION *

autors Diāna 11

Labrīt! Vai klientiem Valstis uz UK nomainījāt? Iezīmē _Darbības_Lauku labošana iezīmētajiem_visiem valsts UK. 

P>S< Bet tā gan tagad mazākā bēda, jo arī rēķini zem 150 ie jārāda ar  'I" vai "N" ārpusē, bet paldies vismaz, ka pielikumā PVN1 I tos var iezīmēt visus un caur darbības izmainīt darījuma veidu no "T' uz 'I" vai "N".

Veiksmi!

Diāna 11
CHAMPION *

autors Diāna 11

Turpinājums_ 15.01.2013. MK 40 "

24. PVN 1 pārskata I daļā reģistrēts nodokļa maksātājs kopējā summā norāda:

24.1. attaisnojuma dokumentus par saņemtajām precēm un pakalpojumiem iekšzemē ar vienu darījuma partneri – reģistrētu nodokļa maksātāju – par kopējo vērtību bez nodokļa virs 150 euro, kuros (katrā no attaisnojuma dokumentiem) norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir mazāka par 150 euro. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata I daļas 1., 2., 3., 4. un 5.aili, norādot darījuma veida kodu "V", par katru darījuma partneri;

24.2. pārējos attaisnojuma dokumentus, kuros (katrā no attaisnojuma dokumentiem) norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir mazāka par 150 euro. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata I daļas 3., 4. un 5.aili, norādot darījuma veida kodu "T".

 

Bet kāpec atsevišķi, jo - 25.3. punktā par darījuma vietu un kodu "I" un "N" nav noteiktA summa, TĀTAD JĀATŠIFRĒ NO 0.01...

LŪDZU, kad būs ši iespēja iestrādāta HORIZONT, ka 150.00 euro jāskatās no darījuma vieta!