Monika5
CONTRIBUTOR ***

Par datu ielasīsanu IIN paziņojumā

autors Monika5

Labdien!

Varbūt kaut ko esmu palaidusi garām, bet šogad esmu apjukusi pie gada paziņojumiem par IIN no darba samaksas. Ir pilnīgi skaidrs, ka VSAOI kā ierasts jāuzrāda pēc "dokumenta datuma". Bet, kā tagad ir ar IIN?

Mēs darba samaksu par decembra mēnesi izmaksājām decembrī. Šajā izmaksā ir arī atvaļinājumi, kuri iestiepjas 2022.gada janvārī. Ja sagatavoju paziņojumus par algas nodokli pēc dokumenta datuma, tad paziņojumā neikrīt janvāra IIN daļa, kas decembra VSAOI ziņojumā iekrīt. savukārt, ja sagatavoju pēc aprēķina datuma, tajos iekrīt janvāra darba samaksas un soc.nodokļa daļa, kas nedrīkst iekrist.

Ko es šobrīd nedaru pareizi, jo iesniedzot pēc dokumenta datuma, VID-s kaut kad savilks VSAOI ziņojuma ciparus ar IIN paziņojuma cipariem un būs starpības?

Jau iepriekš pateicos par atbildēm!

Monika

2 ATBILDES 2
Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

@Monika5 Viss iespējams, ka atbilde jau nokavēta. Neatkarīgi, kurā mēnesī par IIN nodota ziņa VSAOI ziņojumā (šobrīd tekošā mēnesī, pirms tam nākamā mēnesī) - ja  tiek aprēķināts atvaļinājums, kas pāriet nākamā gadā, tad atskaites par gadu (pēc dok.dat.) nesakrīt ar to, ko uzrāda VSAOI ziņojumā. Cik esmu dzirdējusi no grāmatvežiem, tad, ja VID jautā, pietiek viņiem izskaidrot no kā tās starpības ir izveidojušās.

Monika5
CONTRIBUTOR ***

autors Monika5

Paldies par atbildi, tieši tā arī izdarīju. Nodeklarēju pēc dokumenta datuma.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām