atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 
Gita Kalniņa
CONTRIBUTOR **

darba samaksa un piemaksas

autors Gita Kalniņa (Atjaunots ‎03-01-2019 12:25 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Labdien!

Lūdzu padomu, kā aprēķināt piemaksu, ja tā ir jārēķina pēc algu izmaksām?

Jautāju, jo ir tā, ka darbiniekam alga tiek sadalīta no 3 finansēšanas posteņiem, kamēr algu rēķina vienā piegājienā, viss ir kārtībā, bet tiklīdz ir jāmaksā piemaksa pēc algas aprēķina (kura jau ir izmaksāta), tā sākas problēmas. IIN tiek mistiski pārdalīts visos iespējamos veidos. Kā lai ar to tiek galā?

 

Paldies!

Gita

5 ATBILDES 5
Sintia
CONTRIBUTOR ***

autors Sintia

Arī tad ja pie algu aprēķina - piemaksas dokumenta ievadīšanas , aizpilda lapiņu - Kontējumu precizējumi?

Gita Kalniņa
CONTRIBUTOR **

autors Gita Kalniņa

Jā, arī tad, aprēķins IINam taisa plusus mīnusus starp finansējumiem

Accepted solution
Anita Barbane
VISMA

autors Anita Barbane

Sveiki, @Gita Kalniņa,

visu ieturējumu summas kontējumos dalās proporcionāli dalījumam, kāds ir samaksu pusē.

Ja vispirms tiek izrēķināta alga, tad attiecīgi algu kontējumiem izveidojas atbilstošie kontējumi ieturējumiem. Ja pēc algu aprēķina vēl tiek papildus aprēķināta piemaksa (ar savu kontējumu dalījumu), tad ieturējumu pusē mainās proporcija un attiecīgi tiek pārrēķināts.

Piemēram, algu aprēķinā bruto summa 800 eur, kur 200 eur 1.finansējumam, 600 eur 2.finansējumam (proporcija 25% un 75% ). Pēc šīs proporcijas dalās ieturējumi.

Pēc tam tiek maksāta piemaksa, piem., 200 eur 1.finansējumam. 

Jaunā proporcija: kopā bruto 1000 eur, kur 400 eur 1.finansējumam, 600 eur 2.finansējumam. Proporcija: 40% un 60%. Programma izrēķina visus ieturējumus pēc šīs proporcijas un tad skatās, kāda summa bija jau iepriekš izrēķināta un atlikušo daļu iedod jaunā aprēķinā. 

Ja secība būtu otrādi: vispirms maksā piemaksu un pēc tam algu, tad varētu ieslēgt "normalizāciju", un algu aprēķinā kontējumos būtu tikai tas, kas attiecas uz algu.

Tas tā, īsumā par šo tēmu.

Gita Kalniņa
CONTRIBUTOR **

autors Gita Kalniņa

Bet, manuprāt, īsti korekti tas nav. Ja ir izrēķināta alga un, piemēram, konkrētam projektam, kurš ir atdalīts ar dimensijām un tam ir savs finansējums, tad pēc papildus aprēķina, viss iepriekš rēķinātais nojūk, esošajā un nākamajā mēnesī veidojot vēl pārrēķinus (mīnusus no projekta izmaksu pzoīcijām.)

autors Anita Barbane

Labdien,

ja aprēķinu secība ir raiba un notiek pārrēķini, tad ir 2 iespējas:

1) "ieslēdz" normalizāciju, kas lielākā gadījumā šo problēmu novērsīs. Tiem darbiniekiem, kuriem normalizācija nepalīdz, tiek izveidots korekcijas dokuments, kurā veic pārkontēšanu

2) ir iestādes, kurās dažādiem finansējumiem tiek veidotas atsevišķas tiesiskās attiecības un piesaista atšķirīgus ienākuma veidus. Tas nozīmē, ka darba algai tiek izveidots papildus ienākuma veids, kur IIN tiek rēķināts bez atvieglojumiem. Saistībā ar nodokļu reformu šobrīd šo iespēju vairs tik aktīvi nepiemēro, jo tad aprēķinā tiek piemērots 23% IIN.