Inventarizācijas procesa uzlabojumi un sarakstu elektroniskais apliecinājums 605.versijā

autors Artūrs Ernštreits (Atjaunots ‎12-10-2022 10:00 autors Artūrs Ernštreits VISMA )

1. Nosaukumu izmaiņas 

 

Lai vienādotu jēdzienus Horizon ar likumdošanā minētajiem jēdzieniem, veiktas izmaiņas Horizon izvēļņu nosaukumos:

  • Eksporta dokuments ir pārsaukts par Inventarizācijas sarakstu;
  • Importa dokuments/rindas ir pārsaukts par Inventarizācijas rezultātu dokumenti/rindas.

ArtrsErntreits_0-1662467072409.png

 

 

2. Elektroniskās apliecināšanas iespējas (pilns procesa atbalsts tiks nodrošināts ar nākamo HoP versiju)

 

Ņemot vērā izmaiņas Grāmatvedības likumā un MK noteikumos Nr. 877 (“Grāmatvedības kārtošanas noteikumi”), sistēmā ir veikti uzlabojumi, lai nodrošinātu atbalstu inventarizācijas sarakstu elektroniskai apliecināšanai, kas ļaus atteikties no papīra plūsmas un ietaupīt laiku parakstu vākšanai.

 

Apstiprināšanas iespējas ir pieejamas klientiem, kuri izmantot papildu paku “Grāmatvedība Plus” (sākot no 01.01.23), kurā ir iekļauts elektroniskās inventarizācijas modulis, kur tiek importēti inventarizācijas rezultāti, kas tiek apstiprināti. Ja lietotājs tikai apstiprinās inventarizācijas dokumentus, lietotājiem ir jābūt izveidotam HoP lietotājam, bet nav nepieciešams piešķirt kādu no HoP moduļiem. Iespējas būs pieejamas sākot ar HoP Yellowtail versiju.

 

Horizon 605.versijā ir izstrādāti šādi uzlabojumi:

 

  • Inventarizācijas rezultātu dokumentu automātiska izveide

Ielādējot inventarizācijas rezultātus no elektroniskās iekārtas,  dokumenti tiks automātiski sadalīti pa komisijām un atbildīgajām personām, un sistēmas izdrukas būs noformētas atbilstoši MK grāmatvedības kārtošanas noteikumiem.

 

  • Saskaņošanas scenāriju piesaiste inventarizācijas rezultātu dokumentiem:

Atbilstoši katra uzņēmuma inventarizācijas procesam var izveidot dažādus dokumenta saskaņošanas scenārijus. Ja ir vairākas komisijas vai tās katru gadu mainās, tad saskaņošanas process vienmēr izmantos aktuālo komisiju personas. Lai parakstīšanas process neieilgtu, inventarizācijas komisijas locekļiem tiks veidoti paralēli apstiprināšanas uzdevumi. 

 

  • Dokuments ar elektronisko apliecinājumu būs pieejams sistēmā un to vairs nebūs nepieciešams izdrukāt

Pie inventarizācijas rezultātu dokumentiem glabāsies dokumenti ar elektroniskajiem apliecinājumiem un jebkurā laikā tos varēs vēlreiz izdrukāt vai nosūtīt atbildīgajām personām.

 

Visas iespējas būs pieejamas importējot datus no programmas “Inventarizācijas pārvaldnieks” atjaunotas versijas. Instrukcija versijas atjaunošanai un atjaunotā lietošanas instrukcija pielikumā. 

 

3. Inventāra daļēja iekļaušana inventarizācijas norakstīšanas pavadzīmēm

 

Inventāru no inventarizācijas rezultātu rindām ir iespējams pa daļām iekļaut inventarizācijas norakstīšanas pavadzīmēs.

 

Vienas atbildīgās personas inventāru no inventarizācijas rezultātu rindām ir iespējams atlasīt un iekļaut pa daļām inventarizācijas norakstīšanas pavadzīmē.

 

Atbildīgās personas uzskaitē esošo un neiezīmēto inventāru vairs automātiski neuzskaita kā iztrūkumu. Tas dod iespēju veidot inventarizācijas pavadzīmes pa bilances kontiem. Kā arī uz vienas atbildīgas personas kartīti veikt uzskaiti gan elektroniski inventarizējamajam, gan manuāli inventarizējamajam inventāram.

 

Viss par inventarizācijas procesu šeit. 

Visi 605. versijas jaunumi >>

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām