Saskarnes, sistēmas pārvaldības, saskaņošanas un lietotāju pārvaldības uzlabojumi 610. versijā

autors Artūrs Ernštreits (Atjaunots ‎14-12-2022 10:29 autors Mija Zaļūksne VISMA )

Infrastruktūra

 

Dziņa atjaunošana

Šobrīd saziņai starp Horizon datu bāzi un lietotāja aplikāciju uz datora tiek izmantota programma (dzinis), kas izmanto TLS 1.1 (Transport Layer Security protokols) versiju, kas vairs netiek atbalstīta un uzskatīta par pietiekami drošu. Tāpēc lietotājiem versijas atjaunošanas brīdī tiks piedāvāts instalēt jaunāku datu bāzes piekļuves dzini. 

Uzzināt vairāk>>

 

Saskarne

 

1. Ekrānu mērogošanas atbalsts

Arvien vairāk lietotāju strādā ar vairākiem monitoriem un dažādām izšķirtspējām, kas rada izaicinājumus Horizon mērogošanā. Turpmāk Horizon spēs nolasīt sistēmas mērogu un veiks automātisku sistēmas mērogošanu atbilstoši ekrāna uzstādījumiem (DPI aware), kas novērsīs problēmas saistībā ar ekrāna elementu vizuālu izplūšanu.

 

2. Meklēšana pēc vairākiem laukiem ievades laukā un sarakstā

Lai lietotājiem atvieglotu klientu un nomenklatūru meklēšanu, ir radīts jauns mehānisms, kas ļauj, vēl neatverot sarakstu, norādīt meklējamo vērtību, turklāt ievadītā vērtība tiek meklēta vairākos objekta laukos. 

Uzzināt vairāk>>

 

Citi uzlabojumi

Saskarne

 

1. Atjaunota saskarne  darbam ar angļu un lietuviešu valodām 

Versijā ir atjaunoti angļu un lietuviešu valodas tulkojumi.

 

2. Saraksta aktīvā ieraksta attēlošana

Novietojot kursoru uz saraksta ieraksta, rindas kolonnu vērtības tiek attēlotas ar treknrakstu. Tomēr gadījumos, kad kolonnas teksta garums sakrita ar kolonnas uzstādītu platumu, pēc ieraksta iezīmēšanas teksta pēdējie simboli netika attēloti.

Tagad sistēma attēlo aktīvās rindas kolonnu vērtības tā, lai tās ietilptu kolonnas platumā un ierakstu iezīmēšana vairs neietekmētu  attēlojamo simbolu skaitu aktīvās rindas ailēs.

 

3. E-pasta lauka vērtības pārbaude

Vairākās pamatdatu kartītēs laukam, kurā var norādīt e-pasta adresi (bieži tas ir lauks ar nosaukumu “E-pasts”) pievienota ievadītās vērtības papildu kontrole:  adresei jāatbilst e-pastu adrešu formātam. Ja laukā ievada vairākas adreses, tās jāatdala ar komatu  vai semikolu  (citi atdalītāji nav atļauti).  

 

4. Brīdinājumu datu attēlošana

Horizon ceļš: Sistēmas rīkjosla -> Aktualitātes-> Brīdinājumi -> Darbība "Atvērt brīdinājuma datus"

Brīdinājuma dati tiek attēloti saskaņā ar Brīdinājuma aprakstā uzstādīto izskatu un  kolonnu kārtošanu, nevis ar atbilstošā saraksta noklusēto izskatu

 

5. MS Word izdruka bez lauku vērtībām

Bija novērots, ka gadījumā, kad Word izdruka nesatur nevienu lauku, bet tikai tekstu, tā atvērās tukša. Tagad Word izdruka attēlo datus neatkarīgi no tā, vai izdrukai ir vai nav pievienoti Horizon dokumenta lauki. 

 

Sistēmas pārvaldība

 

Valūtas kursi no Lietuvas Centrālās Bankas 

Horizon ceļš: Sistēma -> Uzstādījumi -> Uzskaites valūtas 

Laukā “Importa metode” tagad ir pieejama metode “Lietuvas Bankas ECB atsauces EUR kursi”, kura nodrošina valūtu kursu ielādi no Lietuvas bankas.

 

Saskaņošana

E-pasts par  dokumenta “Rīkojums ar personas sarakstu” saskaņošanu  

Ja  dokumenta pamatveidam “Rīkojums ar personu sarakstu”  saskaņošanas scenārija e-pastu konfigurācijā ir norādīts, ka e-pasts jāsaņem visām rīkojuma personām, e-vēstule tiks izveidota ar adresātu sarakstu  sadaļā “BCC” (eng. blind carbon copy). Tas nozīmē, ka rīkojuma katra persona savā vēstulē redzēs tikai savu adresi un informācija par citiem šīs vēstules saņēmējiem nebūs pieejama.

 

Svarīgi! Aprakstot saskaņošanas e-pastu šablonus dokumentam “Rīkojums ar personu sarakstu” nedrīkst izmantot laukus, kuri satur darbinieka datus. Tāds ierobežojums saistīts ar to, ka Saskaņošanas modulis neanalizē personu sarakstu, bet apstrādā tikai paša dokumenta laukus. Ievietojot šablonā darbinieka datu laukus, visi e-pastu saņēmēji redzēs informāciju par sarakstā ievadīto pirmo personu! 

 

Lietotāju pārvaldība

 

1. Web lietotāju sarakstā var redzēt noklusēto firmu

Horizon WEB lietotāju saraksta izskatam ir pievienota lauku grupa “Noklusētā firma”, kura attēlo datus par firmu, kura Web lietotāja kartītes sadaļā “Firmas” ir atzīmēta par noklusēto (Noklusētā = Jā). Tas ļaus kopējā WEB lietotāju sarakstā analizēt lietotāju datus par firmām (jeb uzņēmumiem).

 

2. WEB lietotāja kartītes laukā "e-pasts" saglabāt vienu adresi

Web lietotāja kartītes laukā “E-pasts” izņemta iespēja ievadīt vairākas e-pasta adreses. Attiecīgi mainās Automatizētā darba “WEB lietotāju sinhronizācija” un Personu sarakstu darbības “Izveidot WEB lietotājus” uzvedība: aizpildot vai atjaunojot e-pasta adresi WEB lietotāja kartītē, sistēma nolasa no personas kartītes attiecīgā lauka vienu adresi (pirmo pēc kārtas, gadījumā, ja lauks satur vairākas adreses).

 

 

Visi 610. versijas jaunumi >>

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām