Svarīgi! Valsts kases Gateway jaunumi 06.2020.

autors Raita Reine

Valsts kase savus tiešsaistes bankas klientus ir informējusi par Valsts kases servera SSL sertifikāta maiņu (bija plānotas izmaiņas Valsts kases pusē 28.05.2020., taču tās pārceltas uz jūniju).

 

No Visma puses informējam, ka šis sertifikāts netiek uzturēts Horizon pusē, tādēļ tā nomaiņa neietekmē Horizon VK tiešsaistes risinājuma darbību. Attiecīgi  - nav izmaiņu Horizon pusē un nav nepieciešama versijas vai laidiena nomaiņa šī iemesla dēļ.

 

Mainoties drošības uzstādījumiem Valsts kases pusē, svarīgi papildu pārbaudīt klienta autentifikācijas sertifikāta (x.509)  izsniegšanas datumu un derīguma termiņu, jo Valsts kase arī informē, ka sistēmās ir jābūt uzstādītam jaunākajam, sākot ar 2019. gada augustu izsniegtam, x509 sertifikātam. Nepieciešamības gadījumā jāpiesaka jauns, sūtot pieprasījumu uz e-pastu: ekase@kase.gov.lv

 

Klienta sertifikāta izsniegšanas un derīguma termiņu var apskatīt Horizon:

Sistēma → Datu apmaiņa → Tiešsaistes bankas → Valsts kases tiešsaistes banka →  poga “Konfigurācija”. Sertifikāta “Spēkā no” ir jābūt sākot ar 2019.g. augustu un derīgam.

 

vksert.png

 

Lai VK tiešsaiste darbotos bez traucējumiem, derīgi sertifikāti jāuzstāda līdz 17.06.2020.

Saņem jaunumus par šo ziņu savā e-pastā!

Pieseko šai ziņai klikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā šī raksta stūrī un izvēlies Abonēt. Tu vari izvēleties par kādu saturu saņem ziņas e-pastā!

Sīkāk par abonēšanas iespējām