atcelt
Rāda rezultātus vaicājumam 
Tā vietā meklēt 
Vai jūs gribējāt rakstīt šādi? 

Jauna tiešsaiste - SEB Baltic Gateway

autors Raita Reine (Atjaunots ‎12-10-2020 17:39 autors Raita Reine VISMA )

SEB Baltic tiešsaistes bankas risinājums ir pieejams Horizon sākot no 560.12 un 565.4 versijām.

 

Kādi ir veicamie soļi, lai pārietu no esošā SEB GW uz jauno SEB Baltic GW ?

 

  1. Jāuzstāda Horizon 560. vai 565. versijas jaunākie laidieni.
  2. Jānoslēdz ar SEB banku līgums par Baltic Gateway lietošanu.
  3. Jāsaņem no SEB bankas sertifikāts.
  4. Jāveic tiešsaistes bankas konfigurācija Horizon pusē.

 

Pārejas periodā vienlaicīgi ir iespējams darbs gan ar esošo SEB GW, gan ar jauno SEB Baltic GW. Horizon pie uzņēmuma bankas kontiem tiek norādīts, kuru tiešsaisti izmantot, un šo pazīmi var mainīt, tādējādi pārslēdzoties starp diviem tiešsaistes risinājumiem.

 

SEB banka informē, ka esošā Gateway un arī Telebankas pakalpojumu izmantošanas beigu termiņš ir 30.11.2020.

 

Jautājumu gadījumā sazinieties ar savu Horizon apkalpotāju.

Instrukcija par Horizon konfigurēšanu - pielikumā.

7 Komentāri
Diāna 11
CHAMPION *
autors Diāna 11

Labdien!

VaI ŠIS apraksts ir spēkā arī mākoņu Horizontam?

Raita Reine
VISMA
autors Raita Reine

Labdien, @Diāna 11 !
Jā, apraksts ir spēkā visiem Horizon, arī tiem, kas mākonī.

GunaTT1
CONTRIBUTOR *
autors GunaTT1

Labdien,

Līgumā ar SEB banku par Baltic Gateway izmantošanu ir jāatzīmē funkcionalitāte katram kontam. Jautājums - dienas beigu (EOD*) pārskats "End of Day" - kur būs atrodams sistēmā (pašā bankas modulī, vai FTG mapē) un kādā formātā izdrukājams?  SEB banka nodrošina katram kontam iepriekšējās dienas "Konta Izrakstu", šim dokumentam ir numurs (numerācija gada ietvaros no 1-365). 

Raita Reine
VISMA
autors Raita Reine

Labdien @GunaTT1 ,

 

Līgumā ar banku atzīmējamā funkcionalitāte ietekmē periodus, par kuriem būs atļauts saņemt datus tiešsaistē. Dienas beigu pārskati atšķirībā no iepriekšējo dienu pārskatiem ir jau uzģenerēti bankas sistēmā, līdz ar to atbilde caur tiešsaistes kanālu tīri tehniski būs ātrāka.

Caur tiešsaisti netiek nodots drukājams konta izraksts ar numerāciju, tas pieejams internetbankā.

Horizon redzami aktuālie dati elektroniskā vidē. 

 

Un noteikti vēlos piebilst, ka svarīgi ir līgumā atzīmēt tieši "Pievienot iepriekšējo dienu pārskatus", lai Horizon automatizētais darbs vienmēr var pārbaudīt, vai vakar un senāk ir ienākuši visi maksājumi. Atzīmējot tikai "Pievienot esošās dienas pārskatus", automatizētais darbs neizpildās, jo datus pēc līguma banka dod tikai par šodienu.

Diāna 11
CHAMPION *
autors Diāna 11

JĀ bet ieteikums "Pievienot iepriekšējo dienu pārskatus" ir ekonomiskāks, izmaksā 10.00 eur un strādā automātiskais darbs, BET nav aktuāla bankas informācija, nav tiešsaistes banku atlikumi (ATSKAITES_BANKA_TIEŠSAISTES BANKAS_BANKAS KONTU AKTUĀLAIS STĀVOKLIS), nav Dokumenti_banka_bankas izraksti_tiešsaistes atlikums piespiežot dzelteno zibeni.

Tāpēc tomēr sakārtot HORIZON Automātisko darbu domāšanu (kurš norādīts - sistēmā), lai kad ir pieslēgts "Pievienot esošās dienas pārskatus" (izmaksa 25.00 eur), bet ir aktuālā situācija un tomēr NAUDA ir tas kas ir vienmēr nepieciešams AKTUĀLS!

GunaTT1
CONTRIBUTOR *
autors GunaTT1

Lūk, jautājuma būtība - tā slēpjas izmaksās. 

Iekopēju informāciju, ko saņēmu no SEB."Šobrīd izmantojot Gateway pakalpojumu Jūs maksājat 25EUR, turpmāk, ja vēlaties izmantot tos pašus pakalpojumus, ko līdz šim piedāvāja Gateway, izmaksas būs 60EUR.

 

Mēs  līdz šim izmantojām pieslēgumu SEB ik pa 30 min., ja maksājums ir -tas iekrīt Horizon. Visiem sistēmas lietotājiem 10 min. laikā, kam ir svarīga šī informācija - tas ir redzams. Tā cik saprotu ir Maksājumu funkcionalitāte. Bet pieņemot, ka mūsu serverī vai bankas pusē būtu tehniska problēma, tad ja nebūs atzīmēti iepriekšējo dienu pārskati, datus HORIZON vajadzēs ievadīt manuāli. 

 

Iekopēju atbildi no SEB, ko saņēmu šodien.

"Pēdējā sarunā apsolīju noskaidrot atbildes uz Jūsu jautājumiem:
1. Kur var saformēt konta pārskatus?
- Šis jautājums ir jāuzdod grāmatvedības programmas uzturētājam (banka nodrošina sasaisti ar Ibanku un grāmatvedības programmu).
2. Kādā formātā ir pārskati, ko saformē izmantojot Baltic Gateway- izraksti vai pārskati?
- Saformētais dokuments ir .xml formātā, fails nav ar kārtas numuru, nav informācija, ka tas ir elektroniski parakstīts dokuments. Bet šī faila saturs neatšķiras no konta izraksta vai pārskata, ko saformē Internetbanka (.pdf formātā), tajā ir redzama konta sākuma bilance, veiktie darījumi un konta beigu bilance."

 

Jautājumu uzdevu par to, ka nav atrisināta situācija ar pašu dokumenta faila pieejamību (neatkarīgi no formāta). Neskatoties uz izmaksu pieaugumu - tāpat jātērē laiks, pieslēdzoties internetbankai, lai izdrukātu iepriekšējā perioda konta izrakstus.

 

Raita Reine
VISMA
autors Raita Reine

Atbildot uz jautājumiem:

 

1) par dokumenta faila pieejamību drukāšanai ---> tiešsaiste nenodrošina drukājama faila ar numuru pārvietošanu no internetbankas uz Horizon. Tāda iespēja nav no bankas puses, un attiecīgi nav arī Horizon pusē. Izdrukas katrā sistēmā ir savas, Horizon tad tie būtu bankas izraksti par katru dienu, tad arī numerācija ies gada ietvaros no 1 - 365.

Tiešsaistes mērķis paliek apstrādāt elektroniskus datus un neko uz papīra nedrukāt.

 

2) par pakalpojuma saturu un izmaksām - esošās dienas dati un iespēja tos aktualizēt kaut ik pa 5 minūtēm ir vērtīga, bet arī noslogo bankas pusi, attiecīgi tiek papildus cenota, un katra iestāde/uzņēmums var izvēlēties, vai uz to taupīt vai ne.

Neiesaku taupīt uz "Iepriekšējās dienas pārskatiem", lai vakardiena nav jāiet meklēt internetbankā 🙂