om een gepersonaliseerde navigatie te krijgen.
om een gepersonaliseerde navigatie te krijgen.
Mogelijkheid om alleen te verrekenen tegen vorderingen met hetzelfde contractnummer (VIDIS-9436)
Waarom
Er was geen mogelijkheid om het verrekenen met een vordering van een ander uitkeringsplan te beperken tot uitkeringsplannen met hetzelfde contractnummer.
Dit kan bijvoorbeeld van belang zijn als het contractnummer gebruikt wordt om een APF kring aan te duiden.
Hoe
Referentiegegevens>Bedrijf
Checkbox : "Alleen verrekenen met vordering bij gelijk contractnummer (Verdelen Naar Ontvanger job)"
Waardes: Ja/Nee (default: Nee)
image-20260728-142408 (1).png
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking >Start verdelen netto bedragen naar ontvangers
Bij het verwerken van een positief netto werkt de verrekening met vorderingen als volgt:
En de in release 2026-04 toegevoegde mogelijkheid om te verplichten dat er een betalingsregeling is bij een vordering voordat VIDIS daarop mag verrekenen.
De verrekening moet aan alle gestelde voorwaarden voldoen.
Actie
Geen actie benodigd.
Beter ondersteunen volgend loonbeslag voor een loonbeslaglegger bij dezelfde begunstigde (VIDIS-9642)
Waarom
Het heractiveren van een eerder bij een begunstigde gebruikte loonbeslaglegger ten behoeve van een nieuw loonbeslag gaf problemen.
De voor het eerdere loonbeslag gedane betalingen (van bijvoorbeeld enkele jaren geleden) werden ten onrechte betrokken bij het afhandelen van het nieuwe loonbeslag, waardoor dit onterecht gestopt werd.
Het was ook niet mogelijk om in de backoffice portal een nieuwe loonbeslaglegger aan te maken voor de al eerder gebruikte ontvanger.
Hoe
Fiscaal begunstigde > Loonbeslag
Er kan nu een nieuwe loonbeslaglegger worden aangemaakt wanneer de huidige voor die specifieke ontvanger de status “verwijderd = ja” heeft.
De aanmaakdatum wordt getoond in de kolom “Datum aanmaken”.
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start bulk verwerking
Geen wijzigingen.
Handmatige/Automatische Verwerking > Start verdeling netto naar ontvangers
Indien bij het service center de optie “Loonbeslag stopt automatisch” aan staat bewaken we of de “Verwachte schuld’ van de loonbeslaglegger al bereikt is.
Daarvoor kijken we naar de gedane loonbeslag betalingen voor de combinatie van de specifieke ontvanger en fiscaal begunstigde.
Vanaf deze release beperken we dat betalingen die aangemaakt zijn NA het aanmaken van de loonbeslaglegger.
Daarmee voorkomen we verstoring van het mechanisme door betalingen die horen bij een eerder loonbeslag voor dezelfde ontvanger.
Actie
Geen actie benodigd.
Gewijzigd en verbeterd
Overige verbeteringen en opgeloste meldingen
Copyright 2023 Visma Community. All right reserved.