Beste relatie,
We zijn verheugd om aan te kondigen dat er een nieuwe release gepland staat voor vanavond 14 juli! Deze release brengt nieuwe functies en verbeteringen om uw ervaring met het platform verder te optimaliseren.
Wat kunt u verwachten van deze release?
Diverse klantspecifieke verbeteringen (zie release notes);
Blijf op de hoogte via de community en het beheerportaal voor meer informatie en updates over deze en komende releases.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Expliciete ISO landcode in rapport Signaallijst en Matchinglijst (VIDIS-7158)
Waarom
In release 2023-09 hebben we de mogelijkheid toegevoegd om een expliciete ISO landcode op te geven i.p.v. de normale waarde uit het woonadres. Deze waarde wordt doorgegeven aan payroll Gemal maar werd nog niet in alle rapporten gebruikt.
Hoe
Rapportages > Mutatielijst
Voor Rapportage Mutatielijst zijn onderstaande kolommen toegevoegd in het rapport en op het scherm. Deze komen na de kolom 'Vrijstellingloonheffing'
Expliciete ISO landcode (toont de 3 letter code)
Percentage buitenland (2 decimalen)
Rapportages > Signaallijst inhoudingseigenschappen
Voor Rapportage Signaallijst Inhoudingseigenschappen geldt dat wanneer er een waarde aanwezig is voor 'Expliciete ISO landcode', deze gebruikt wordt in plaats van het Land van het Woonadres:
bij het selecteren van de gegevens die getoond moeten worden in het rapport, toepassen van condities, het maken van het onderscheid tussen NL en niet-NL
bij het tonen van de waardes voor de kolommen Landcode, Land en Landengroep
Actie
Geen actie benodigd
Polis/Bulk/Relatiejob: verwerkingsverslag per bedrijf (VIDIS-7220)
Waarom
Vanaf release 2025-04 kunnen ook XML bestanden op bedrijf niveau aangeleverd worden voor Polisjob, Bulkjob en Relatiejob Vanaf release 2025-05 kunnen deze jobs voor specifieke bedrijven gestart worden. De verwerkingsverslagen waren echter nog altijd per run van de job, dus op service center niveau. Met deze release 2025-07 zorgen we dat het hele verwerkingsproces voor deze XML bestanden op bedrijf niveau doorlopen kan worden.
Hoe
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start polisverwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start bulk verwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start relatie verwerking
Polisjob, Bulkjob en Relatiejob genereren voor verwerkte XML bestanden op bedrijf niveau ook verwerkingsverslagen op bedrijf niveau. Bijvoorbeeld: SAB_B33_Interface1.1-2025-06-07-13-01-19.xml, waarbij SAB de service center code is en B33 de bedrijfscode. Voor XML bestanden op service center niveau blijft het verwerkingsverslag op service center niveau.
Overzichten > VerwerkingsVerslagen
In de kolom "Bedrijfscode/nummer" wordt zowel de bedrijfscode als het payroll bedrijfsnummer getoond.
Actie
Gender "Onbekend" naar payroll Gemal (VIDIS-7927)
Waarom
In de loonaangifte kan al sinds enige jaren geslacht onbekend vastgelegd worden. Nu payroll Gemal dit ondersteunt, nemen we dit ook in VIDIS op.
Hoe
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start aanmaken Gemal Mutaties
Voor invoercode (IVC) 02330 die we naar Gemal sturen hadden we tot nu toe 2 waardes, hier is 1 waarde bijgekomen 'Onbekend'
Geslacht = Vrouw (waarde 1)
Geslacht = Onbekend (waarde 0) Deze geven we door als in VIDIS de waarde "Persoon" is gekozen.
Geslacht =Man (waarde 2)
Dit geldt zowel voor nieuwe fiscaal begunstigden als voor wijzigingen in de bestaande waarde.
Actie
Geen actie benodigd
Extra bouwsteen voor omschrijving bruto op RSM bruto-netto-specificatie (VIDIS-8567)
Waarom
In het geval dat er terugwerkende kracht bruto wijzigingen voor verschillende maanden zijn is op de strook niet te zien welk correctie bedrag bij welke periode hoort.
Hoe
Referentiegegevens > ServiceCenter
Referentiegegevens > Bedrijf
Zie onderstaand scherm waar een extra bouwsteen beschikbaar is naast de bestaande.
Extra bouwsteen
[beschikbaarstellingsdatum] - Toont de beschikbaarstellingdatum van het Bruto in formaat jjjjmmdd
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start aanmaken bruto/netto specificatie
Conform de instelling met behulp van de bouwstenen wordt de omschrijving van de bruto's opgebouwd.
Actie
Geen actie benodigd
Netto blokkade rapport: Kolom Blokkadedatum (VIDIS-8784)
Waarom
Het Netto Blokkade rapport vermeldde voorheen niet de datum waarop de blokkade was geplaatst, deze is nu toegevoegd.
Hoe
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start rapportage netto blokkadelijst Rapportages > Blokkadelijst (netto)
Het rapport bevat een kolom Blokkadedatum (na BlokkadeSoort, voor Blokkadereden) met als waarde:
Blokkadedatum van Inhoudingseigenschappen als de Fiscaal Begunstigde een blokkade heeft.
Blokkadedatum van het Uitkeringsplan als het Uitkeringsplan een blokkade heeft.
Datum Effectueren van de Ontvanger als deze een blokkade heeft.
Actie
Geen actie benodigd
Lijst te verwerken bestanden bij Polisjob, Bulkjob en Relatiejob (VIDIS-8550)
Waarom
Tot nu toe was het niet mogelijk om bij het starten van een import job te zien of en welk bestand er klaar staat om verwerkt te worden
Hoe
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start polisverwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start bulk verwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start relatie verwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start CAK verwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start verwerken Gemal extract
Het gaat om de volgende 5 jobs, Polisjob, Bulkjob, Relatiejob, CAKjob and the GemalExtractjob In het startscherm is onder de Start button een lijst met de wachtende, te verwerken bestanden zichtbaar (indien die er zijn).
De bestanden die horen bij het service center en die overeenkomen het type job worden weergegeven. Voor elk bestand worden de kolommen weergegeven: Bestandsnaam, Datum/Tijd, Grootte
Actie
Geen actie benodigd
Overige verbeteringen en opgeloste meldingen
Issue: mutatie expliciet anoniementarief niet naar Gemal (VIDIS-8868, VIDIS-8708)
Flexibeler bestandsnamen (VIDIS-8927)
Lokale tijd in Azure (VIDIS-8963)
Ingeplande processen kunnen kort worden onderbroken door technisch onderhoud uitgevoerd door Microsoft op onze Productie Azure SQL Server. Dit zal zijn op 20 Juni tussen 22:00 uur en 21 Juni 06:00 en mogelijk op 21 Juni tussen 22:00 uur en 22 Juni 06:00. Indien er een proces loopt gedurende deze tijdsblokken, kan het voorkomen dat deze gestopt wordt en opnieuw gestart moet worden. Ons advies is om een basis proces niet voor dit weekend te schedulen. Onze excuses voor de eventuele overlast
Ingeplande processen kunnen kort worden onderbroken door technisch onderhoud uitgevoerd door Microsoft op onze Productie Azure SQL Server. Dit zal zijn op 6 Juni tussen 22:00 uur en 7 Juni 06:00 en mogelijk op 7 Juni tussen 22:00 uur en 8 Juni 06:00. Indien er een proces loopt gedurende deze tijdsblokken, kan het voorkomen dat deze gestopt wordt en opnieuw gestart moet worden. Ons advies is om een basis proces niet voor dit weekend te schedulen. Onze excuses voor de eventuele overlast
Helaas is ons Customer Support Portaal op het moment niet bereikbaar. Er lijkt iets mis te zijn gegaan bij de verlenging van de licentie door onze leverancier. We zijn met hen in contact om dit z.s.m. te laten herstellen. Wij verwachten dat het portaal in de loop van de dag weer bereikbaar zal zijn. Bedankt voor uw begrip. Customer Support Team Visma Idella
Beste relatie,
We zijn verheugd om aan te kondigen dat er een nieuwe release gepland staat voor vanavond 2 juni! Deze release brengt nieuwe functies en verbeteringen om uw ervaring met het platform verder te optimaliseren.
Wat kunt u verwachten van deze release?
Gebruikersbeheer omzetting naar nieuwe techniek: De pagina krijgt de look&feel die het hele beheerportaal kent. Er komen nieuwe zoekmogelijkheden beschikbaar, extra gegevens worden getoond per gebruiker en een directe mogelijkheid om een gebruikersaccount opnieuw te versturen (via het actiemenu).
Nieuwe beheerpagina met Mailjet statistieken: hoeveel mails zijn er verstuurd per periode en hoeveel zijn er daarvan aangekomen bij de ontvanger.
Diverse klantspecifieke verbeteringen;
Blijf op de hoogte via de community en het beheerportaal voor meer informatie en updates over deze en komende releases.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Wij willen u op de hoogte brengen dat de geplande release 2025-06 voor VIPS Disbursements, die stond gepland voor maandagavond 2 juni 2025, niet zal doorgaan vanwege een technische reden. De wijzigingen die in deze release gepland stonden, zullen nu worden doorgevoerd in de volgende release (2025-07), die zonder nader bericht zal plaatsvinden op maandag 30 juni 2025. Onze excuses voor eventueel ongemak.
Today
Goedemorgen,
Afgelopen vrijdag is de 2-wekelijkse sprint afgerond. Dit betrof de vierde (en laatste) sprint van release 25.2. Deze sprint/versie gaat morgen (20-5-2025) worden uitgeleverd naar de Acceptatie-omgeving. In de middag is deze versie beschikbaar voor alle gebruikers van het platform.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Validatie PercentageBuitenland en AfwijkendPercentageLoonheffing (VIDIS-8533)
Waarom
Tot nu toe werd voor de inhoudingseigenschappen buitenland verdiend en afwijkend percentage loonheffing als toegestane waarden -99.99% tot 99.99% gehanteerd. Daarmee werd 100% niet toegestaan. Ook werden negatieve waarden ten onrechte toegestaan.
Hoe
De validatie is aangepast zodat nu een waarde van 100% is toegestaan in de Bulkjob en de UI (gebruikersinterface). De geldige waarde is veranderd naar een bereik van 0% tot en met 100%. Hierdoor worden negatieve percentages niet langer geaccepteerd, en kunnen waarden nu maximaal 100% bedragen.
Fiscaal begunstigden > tabblad Inhoudingseigenschappen
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start bulk verwerking
Actie
Geen actie benodigd
Polisjob - keuze te verwerken bedrijven (VIDIS-8551)
Waarom
In release 2025-04 hebben we het mogelijk gemaakt om XML bestanden op bedrijf niveau aan te leveren. Zie: "Aanlevering Polisjob/Bulkjob/Relatiejob XML op bedrijf niveau (VIDIS-8552)". Vervolgstap in deze release is om deze processen gericht te kunnen starten voor een selectie van bedrijven. Bijkomend voordeel is dat in het overzicht "ProcesLogging" bij "Alle parameter waarden" zichtbaar wordt voor welke bedrijf of bedrijven een proces gestart is.
Hoe
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start polisverwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start bulk verwerking Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start relatie verwerking
Voor de processen Polisjob, Bulkjob en Relatiejob hebben we een parameter toegevoegd in de UI en bij automatische verwerking:
Bedrijven - multiselect dropdown box met de actieve, toegestane (geautoriseerde) bedrijven Info verschijnt: Dit zijn alle bedrijfscodes; zonder selectie worden alle bedrijven verwerkt
Aangeleverde XML bestanden op service center niveau (dus zonder bedrijfscode in de bestandsnaam) worden in alle gevallen verwerkt als voorheen. Een eventuele bedrijven selectie speelt daar bij het verwerken van de mutaties geen rol, alle bedrijven in het SC zijn toegestaan. Daarnaast worden voor de geselecteerde bedrijven de aangeleverde XML bestanden op bedrijf niveau (dus met bedrijfscode in de bestandsnaam) verwerkt. Geen selectie betekent dat alle bedrijven verwerkt worden, net als bij veel andere processen met een multi-select bedrijven keuze al het geval is.
Overzichten > Proceslogging
In de Proceslogging overzicht web pagina verschijnt de lijst van bij de start van het proces gekozen bedrijfscodes onder de kolom 'Alle parameter waarden' (als gekozen is voor expliciete bedrijven). Dit geeft dus een beter inzicht in wanneer er voor welk bedrijf/fonds(en) XML mutatiebestanden verwerkt zijn.
Actie
Geen actie benodigd
Overige verbeteringen en opgeloste meldingen
Configuratie fix non-sepa (VIDIS-8881)
FileAPI Service voor Gemal extract bestanden (VIDIS-5712)
GemalExport technisch verbetering (VIDIS-7944)
Goedemorgen,
Afgelopen vrijdag is de 2-wekelijkse sprint afgerond. Dit betrof de tweede sprint van release 25.2. Deze sprint/versie gaat vanochtend (22-4-2025) worden uitgeleverd naar de Acceptatie-omgeving.
Hierdoor kan je als gebruiker worden uitgelogd of problemen ervaren bij het gebruik van het portaal. Hou hier rekening mee en deel deze informatie met collega gebruikers.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Goedemorgen,
Afgelopen vrijdag is de 2-wekelijkse sprint afgerond. Dit betrof de eerste sprint van release 25.2. Deze sprint/versie gaat morgenochtend (8-4-2025) worden uitgeleverd naar de Acceptatie-omgeving.
Hierdoor kan je als gebruiker worden uitgelogd of problemen ervaren bij het gebruik van het portaal. Hou hier rekening mee en deel deze informatie met collega gebruikers.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Beste relatie,
We zijn verheugd om aan te kondigen dat er een nieuwe release gepland staat voor maandagavond 7 april! Deze release brengt nieuwe functies en verbeteringen om uw ervaring met het platform verder te optimaliseren.
Wat kunt u verwachten van deze release?
Wachtwoord moet nu lengte 12 tekens hebben en gebruiker wordt geattendeerd bij gebruik van een bekend zwak wachtwoord;
Nieuwe functionaliteit 'Menu inzage' voor beheerders met daarop een autorisatiematrix en sitemap export mogelijkheden;
Verduidelijking van errors en validaties bij mutatieinvoer schermen;
Diverse klantspecifieke verbeteringen;
Blijf op de hoogte via de community en het beheerportaal voor meer informatie en updates over deze en komende releases.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Gewijzigd en verbeterd
Inhoudingseigenschap Alleenstaande Ouderkorting (VIDIS-7161)
Waarom
Per 2024 wordt de alleenstaande ouderenkorting verwerkt in de Loonheffingstabellen. Als een deelnemer loonheffingskorting (LHK) heeft, kan hij/zij aanvullend ook alleenstaande ouderenkorting (AOK) toepassen mits de deelnemer een AOW uitkering ontvangt en alleenstaande is. Tot nu toe kon dit alleen via payrollextrastamgegevens aangestuurd worden.
Hoe
Fiscaal Begunstigde > Inhoudingseigenschappen
De inhoudingseigenschap alleenstaande ouderenkorting kan bekeken en aangepast worden (ook met TWK) in het dossier van de fiscaal begunstigde:
Verwerking>Handmatige/Automatische verwerking > Start bulk verwerking
Ook kan een nieuwe waarde voor de alleenstaande ouderenkorting doorgegeven worden via een optionele tag in Bulk verwerking (DFO20):
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start aanmaken Gemal mutaties
Verwerking naar Gemal gaat via invoercode IVC02260.
Actie
Overleg met een Visma Idella consultant als op dit moment de aansturing via payrollextrastamgegevens gebruikt.
Aanlevering Polisjob/Bulkjob/Relatiejob XML op bedrijf niveau (VIDIS-8552)
Waarom
Een Polisjob/Bulkjob/Relatiejob XML bestand met mutaties kon alleen op het service center niveau aangeleverd worden. De mutaties kunnen daarbij begunstigden van 1 of meerdere bedrijven betreffen. Het is gewenst om meer expliciet mutaties voor een specifiek bedrijf aan te kunnen leveren.
Hoe
Verwerking>Handmatige/Automatische verwerking > Start bulk verwerking Verwerking>Handmatige/Automatische verwerking > Start polisjob verwerking Verwerking>Handmatige/Automatische verwerking > Start relatie verwerking
Het is nu mogelijk om bestanden op bedrijf niveau aan te leveren. De bedrijfscode moet daarvoor opgenomen worden in de bestandsnaam. Enkele voorbeelden waarbij SAB het service center is en B33 de bedrijfscode:
SAB_B33_ATTF-00000006.xml
SAB_B33_BULK-2025-03-23-17-26-09-514.xml
SAB_B33_RELAT-2025-01-19-10-41-30-001.xml
Tijdens het verwerken van het bestand wordt bij elke gecontroleerd of de bedrijfscode overeenkomt. Anders geeft dit een validatie fout voor de betreffende regel: "Bedrijfscode komt niet overeen met bedrijfscode in bestandsnaam". Het aanleveren en verwerken van bestanden op service center niveau blijft ongewijzigd.
Actie
Geen actie benodigd
Overige verbeteringen en opgeloste meldingen
Technische Azure authenticatie aanpassing (VIDIS-8624)
FileAPI preparation (VIDIS-8781)
Technische authenticatie aanpassing backoffice portal (VIDIS-8782)
Goedemorgen,
Afgelopen vrijdag is de 2-wekelijkse sprint afgerond. Dit betrof de vierde (laatste) sprint van release 25.1. Deze sprint/versie gaat morgenochtend (25-3-2025) worden uitgeleverd naar de Acceptatie-omgeving.
Hierdoor kan je als gebruiker worden uitgelogd of problemen ervaren bij het gebruik van het portaal. Hou hier rekening mee en deel deze informatie met collega gebruikers.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Goedemorgen,
Afgelopen vrijdag is de 2-wekelijkse sprint afgerond. Dit betrof de derde sprint van release 25.1. Deze sprint/versie gaat morgenochtend (11-3-2025) worden uitgeleverd naar de Acceptatie-omgeving.
Hierdoor kan je als gebruiker worden uitgelogd of problemen ervaren bij het gebruik van het portaal. Hou hier rekening mee en deel deze informatie met collega gebruikers.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications
Geen Vidis payroll gemal verwerking opstarten!
Met de release van de payroll gemal d.d. 3 maart 2025 is er een fout opgetreden in het aanmaken van het extract. In specifieke gevallen kan het voorkomen dat in het payroll gemal extract dat in Vidis wordt ingelezen onterecht een hoger netto bedrag staat.
Op dit moment adviseren we je om geen payroll verwerking meer op te starten en indien dat al wel is gedaan om het payroll gemal extract niet in te lezen.
Is het extract wel ingelezen dan kan je via de rapportage verschillen bruto vs netto en inhoudingen op basis van de verwerkingsdatum de eventuele foute begunstigden selecteren.
Mocht je fouten constateren in het extract die gecorrigeerd dienen te worden, dien dan een ticket in via het Customer Support portaal. We zullen hier updates geven zodra er meer bekend is.
UPDATE 6 maart 2025
De fout is gevonden en afgelopen nacht met een hotfix gerepareerd.
Klanten die niet door ons apart zijn geïnformeerd over fouten in de run van 4 maart 2025 kunnen vanaf donderdag 6 maart 2025 weer ‘Aanmaken gemal mutaties’ opstarten.
Geen Vidis payroll gemal verwerking opstarten!
Met de release van de payroll gemal d.d. 3 maart 2025 is er een fout opgetreden in het aanmaken van het extract. In specifieke gevallen kan het voorkomen dat in het payroll gemal extract dat in Vidis wordt ingelezen onterecht een hoger netto bedrag staat.
Op dit moment adviseren we je om geen payroll verwerking meer op te starten en indien dat al wel is gedaan om het payroll gemal extract niet in te lezen.
Is het extract wel ingelezen dan kan je via de rapportage verschillen bruto vs netto en inhoudingen op basis van de verwerkingsdatum de eventuele foute begunstigden selecteren.
Mocht je fouten constateren in het extract die gecorrigeerd dienen te worden, dien dan een ticket in via het Customer Support portaal. We zullen hier updates geven zodra er meer bekend is.
Gewijzigd en verbeterd
Automatische verwerking - einddatum (VIDIS-8204)
Waarom Een geplande taak werd niet uitgevoerd op de laatste dag van de reeks als een "Einde op datum" werd opgegeven.
Hoe
Verwerking > Automatische verwerking
De taak zal nu ook op de laatste dag ("Einde op datum") uitgevoerd worden, dus met deze wijziging zal een einddatum als een tot-en-met datum worden beschouwd, ipv een tot-datum.
Actie
Geen actie benodigd
CAK Nominale premie ook bij blokkade (VIDIS-8670)
Waarom
Deze functionaliteit is opgeleverd in release 2024-10, maar bleek niet te werken als er geen stamgegeven (zoals relatiegegevens of inhoudingseigenschappen) gewijzigd was.
Hoe
Verwerking > Handmatige/Automatische verwerking > Start aanmaken Gemal mutaties
De CAK nominale premie wordt nu altijd doorgegeven aan payroll Gemal in de perioderun, ongeacht of er een bruto is en of er stamgegevens gewijzigd zijn. Gemal kan de inhouding voor die maand dan alsnog uitvoeren zodra via een dagrun een bruto ontvangen wordt. Voorwaarde is wel dat er een actieve inkomstenverhouding is waaraan de CAK nominale premie kan worden meegegeven.
Actie
Geen actie benodigd
Overige verbeteringen en opgeloste meldingen
Robuustheid GemalExport verbetering IKV start/eind (VIDIS-7934)
Code Analysis verbetering (VIDIS-8395)
CAK TWK einddatum leegmaken bij GUI wijziging (VIDIS-8535)
CAKFoutmelding bijwerken GUI (VIDIS-8669)
Technische upgrade (VIDRA-110, VIDRA-111, VIDIS-8728)
Verbetering script opschonen bedrijf (VIDIS-8771)
Goedemorgen, Afgelopen vrijdag is de 2-wekelijkse sprint afgerond. Dit betrof de tweede sprint van release 25.1. Deze sprint/versie gaat morgenochtend (25-2-2025) worden uitgeleverd naar de Acceptatie-omgeving. Hierdoor kan je als gebruiker worden uitgelogd of problemen ervaren bij het gebruik van het portaal. Hou hier rekening mee en deel deze informatie met collega gebruikers. Met vriendelijke groet, Visma Idella Team Pension Communications
Goedemorgen,
Afgelopen vrijdag is de 2-wekelijkse sprint afgerond. Dit betrof de eerste sprint van release 25.1. Deze sprint/versie gaat morgenochtend (11-2-2025) worden uitgeleverd naar de Acceptatie-omgeving.
Hierdoor kan je als gebruiker worden uitgelogd of problemen ervaren bij het gebruik van het portaal. Hou hier rekening mee en deel deze informatie met collega gebruikers.
Met vriendelijke groet,
Visma Idella
Team Pension Communications