- Merkitse uudeksi
- Merkitse luetuksi
- Kirjanmerkki
- Tilaa
- Tulostinystävällinen sivu
- Raportoi sopimattomasta sisällöstä
NETS maksupäätteiden EMVLUMO-rajapinnan käyttäminen loppuu 31.12.2019
Tiedotetta päivitetty 31.12.2019:
EMVLumo-rajapinnan tuki päättyy 31.12.2019, mutta rajapinta vielä käytettävissä ko. päivän jälkeen.
_________________________________________________________________________________________
NETSIN aiemman ilmoituksen mukaisesti heidän maksupäätteiden tuki mm. Novassa nykyisin tuettuna olevalle EMVLUMO-rajapinnalle loppuu 31.12.2019.
Tulevaan Visma Nova 10 versioon on toteutettu tuki uudelle Netsin Viking-maksupäätteiden kanssa toimivalle Connect@cloud- rajapinnalle, joka mahdollistaa integraation käyttämisen vuodenvaihteenkin jälkeen sekä myös Visman Sovelluspalveluun asennetun Visma Nova -ohjelmiston kanssa.
Mikäli teillä on vielä käytössä Novan kanssa integroitu vanhalla EMVLUMO-rajapinnalla toimiva maksupääte ja integraation halutaan toimivan edelleen vuoden vaihteen jälkeen, tulee päivittää vuoden loppuun mennessä Visma Nova 10 sekä tilata NETsiltä Viking-maksupääte uudella rajapinnalla.
Alla Netsin yhteystiedot. Yhteydenoton yhteydessä on hyvä mainita, että haluaa päivittää nykyisen EMVLUMO-rajapinnalla toimivan Novaan integroidun maksupäätteen uuteen.
Netsin maksupäätemyynti palvelee
Maksupäätemyynti 09-755 26340 tai myynti-fi@nets.eu
- Myyntimme palvelee maksupäätteiden, niihin liittyvien palveluiden ja tarvikkeiden hankintaan sekä etämyyntiin liittyvissä kysymyksissä
- Autamme valitsemaan juuri sinun yritykseen sopivan maksupääteratkaisun
- Palveluajat arkisin 9:00-17:00
Lisätietoa: https://www.nets.eu/fi/payments/korttimaksut-myymalassa/maksupaatteet/.
- Tunnisteet:
- Nets
Sinun on rekisteröidyttävä, jos haluat lisätä kommentin tähän. Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään. Jos et ole vielä rekisteröitynyt, rekisteröidy ja kirjaudu sisään.